Belirli bir millete yönelik ayet hadis gerçekten islamı anlatan kitaplarda mevcut mudur?

‘Müslümanlar, Türklerle muharebe etmeden kıyamet kopmaz! Onlar, öyle bir kavimdir ki yüzleri deri üzerine deri kaplanmış kalkanlar gibidir. Kıl elbiseler giyerler ve kıl ayakkabılar içinde yürürler’ buyurdu.”

Buhari 2742, Müslim 2912

Bu hadiste Türklerden bahsediliyor. Muhtemelen hadisin daha önce ortaya çıkması gerekir.

Güncellemeler:
www.sahihhadisler.com/?pid=p&id=1327&mcid=177

kaynak bu site. neyin doğru neyin yanlış olduğunu nasıl bileceğiz?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• uydurma hadislerin özellikleri arasında belli milletlere ırklara fırkalara sebze ve meyvelere ait şeylerden haber vermeleri gibi bir madde var. böyle hadislere dikkatli yaklaşılmalı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Peygamber 30 erkeğin cinsel gücüne sahipti” ( Buhari, MuhtasanTecıîd-i Sarih, hadis no: 192.)
    “Peygamber bir gecede dokuz hanımıyla ayrı ayrı cinsel ilişki kurardı” ( Buhari, MuhtasanTecıîd-i Sarih, hadis no: 192.)
    “Cebrâil bana bir çömlek getirdi de ben ondan içtim ve bunun üzerine bana cinsî münasebette kırk erkek gücü verildi” (IbnSa’din, et-Tabakatu’l- Kübra, s.374)

0|0
    0|0
    • Peygamberle dalga geçmişler, tüm islam alemiyle dalga geçmişler, Kuran ile dalga geçmişler, hala hadis diyonuz

Erkekler Ne Diyor 2

• hayır mevcut değil

0|0
    0|0
  • Eğer Buhari ve Müslim tarafından naklediliyorsa hadis doğrudur

0|0
    0|0
Yükleniyor...