Türk sanat müziği'nin yeri ayrı, hangi şarkı ve sanatçı sizin favoriniz?

Türk Sanat Müziği dinleyen arkadaşlar sorum size. Bütün müzikler güzel ama türk sanat müziği'nin yeri ayrı, bence hepsi birbirinden güzel ama hangi şarkı ve sanatçı sizin favoriniz?

Güncellemeler:
Arkadaşlar cevaplar süper. Teşekkür ederim. Aklımda bir şarkı var. Zeki Müren inanılmaz söylüyor. Hatta Sadri Alışık'ın bir filminde de var. Kendi sesinden. Onu yazan en iyi cevabı kapar. Kopya çekmeyin netten. :))
Katılan tüm arkadaşlara çok teşekkürler. Tüm cevaplar çok güzeldi.

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• zeki müren... emel sayın...

güncellemene cevap vereyim... seni ben unutmak için sevmedim...

0|0
    0|0
    • Evet, bir de Zeki Müren'i sevdiğin için sözümü tutuyorum.

• şarkının adı devrik olmuş azcık.Ben seni unutmak için sevmedim ile seni ben ellerin olsun diye mi sevdimin karışımı olmuş

• Evet ama olsun, arkadaşın neyi kastettiği anlaşılıyor sonuçta. :)))

Kızlar Ne Diyor 8

• çağdaş klasikleri seviyorum daha ziyade; refik fersan, osman nihat akın, münir nurettin gibi. arada fazla ticari işleri olsa da, sadettin kaynak'ın çılgın denemeleri de keyifli. selahattin pınar dinlemek gerçekten çok zevkli, notaları takip ederken müzikle beraber akıyor insan.

yorumculardan ise gerçekten aklımda yer eden tek isim adnan mungan oldu şimdiye kadar, bu konuda biraz müşkülpesentim sanırım...

0|1
    0|0
  • zeki müren gözlerin doğuyor gecelerime şarkısını çok beğenirim.yıldırım bekçi çok yakışıklı,çok efendi adam bayılırım sesine,zekai tunca,bayanlardan samime sanay,hüner coşkuner çok kaliteli sesleri var.

0|1
    0|0
  • Zeki müren. Bir gülü sevdim. Müzeyyen senar benzemez kimse sana. Şevval sam söyleyemem derdimi. Seçim yapmak o kadar zor ki daha niceleri

0|1
    0|0
    • Şevval Sam :( demesen süperdi :)

• Şevval sam deyince güzel değil bir ben söylerim o biçim. Salladım göz yaşımı vefasız o yar , o yar , görmesin diye. Aaağğ ağğ.

• Bence Şevval Sam'ın görüntüsü güzel o kadar. Bir de Kazım Koyuncu üzerinden prim yapması çok sinirimi bozdu. Sen söyleyince güzeldir emininm. :))

• Zeki Müren ve Müzeyyen Senar kesinlikle. Her ikisini de büyük bir zevkle dinliyorum.

0|1
    0|0
  • zeki müren ; gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar..

0|1
    0|0
  • Müzeyyen Senar..

0|1
    0|0
  • Zeki Müren,Müzeyyen Senar,Emel Sayin..

Bir Bahar Aksami,Rüzgar kirdi dalimi..

0|1
    0|0
  • Coşkun Sabah tek geçerim..( AnıLar...Aşığım Sana...Hatıram oLsun..AyrıLmaLıyım...:) off ne şarkılar içim bir hoş oldu.. =)))) AnıLar AnıLar Şimdi gözümde canLandıLar...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Erkek Zeki Müren

Bayan Müzeyyen senar

Şarkı : Dilek Türkan-Böyle Bir Kara Sevda link

0|2
    0|0
  • En çok sevdiğim parçalardan birisi,

Beni Kör kuyularda merdivensiz bıraktın. Hikayesini ögrenınce dınlemek ayrı bir zevk verıyor.

Münir Nurettin SELÇUK bestesi.

link

0|1
    0|0
    • Ooooo Münir Nurettin. Süper.

"Ömrüm seni sevmekle nihayet bulacak..." İnanılmaz şarkı.

• Gelsin beyaz peynir gitsin acılı ezme. Üstüne bir da cila olsun diye biralar. Ne demişler nefessiz kal, Effes'siz kalma. .))

• İste bu guzel olur. TSM eşliğinde efes... Kafa daha hafiften gidiyor...:)

• Sanat müziği bana çok değişik şeyler hissettiriyor.Klasiklerle Osmanlı ruhunu buluyorum eski İstanbul'u falan düşünüyorum.Yenilerde de Cumhuriyeti.

En favori şarkım fasıl istek şarkımdır:) Huysuz ve tatlı kadın ( Zeki Müren de olabilir Müzeyyen Senar da)

0|1
    0|0
  • aynen hele umut akyürek kadın bi başka söylüyo

0|1
    0|0
  • Tabiki Münir Nurttin Selçuk...

Ahh beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın.

0|1
    0|0
  • tabiki zeki müren

butun sarkıları guzel ama

ah bu calan sarkıların gozu kor olsun daha bı guzel:d

0|1
    0|0
  • Şarkılar seni söyler - Müzeyyen Abla

0|1
    0|0
  • zeki müren;sorma,seni unutmak için sevmedim,sende başını alıp gitme...

Rakının mezesi efkarın ortağı

0|0
    0|0
  • Yildirim Gurses

0|0
    0|0
  • zeki müren cumhuriyet döneminin en iyisi o. tek gecerim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...