Dinler hakkında kafam çok karışık?

Babam gök tanrı dinine inanıyor annem tüm dinlere inanıyor ben neye inana çağımızın bilemiyorum dinleri araştırdım İncil bana anlamsız geldi celiskiler ve yanlışlar ile dolu islamda Tanrının escinselleri lanetledigi bir ayette erkeklerin kadınları dövmesini dile getiriliyor başörtüsü bana anlamlı gelmiyor yardimci olabilecek ve bu sorulara cevap verebilecek var mı?

0|0
8|48

En İyi Erkek Görüşü

• SADECE DIKKATLI OKU VE COK YONLU DUSUN... ateist bile demis ki benim. inancim yok kimse bilmesede allah bilsin yeter demis =)
    din konusuna geliceksen evet evreni birisi yaratti evren icinde elcilerde insanlari din topluluklari haline getirdi. fakat bilinmelidir ki incili ortays cikartanda allahin kulu aleviligi diger tum dinleri ortaya cikartanda allahin kulu.. afrikada ineğe tapanlar var. yone afrikada gazoz kapagina tapanlar var. ama trk bir kisi var ki. ümmeti Muhammedi icin ağlayan. oda hz. muhammed sav. ummeti icin kur-an ona indirildi. ümmeti icin 55 rekat namaz cok diye aglayan Allah'a cc yalvaran hz. muhammed sav 55 rekat namazi 5 indirdi. ve unutmaki ne dininden olursan ol. öldüğün vakit cenaze ve dualar edilir. allaha cikan kapıdır bu. öldugun vakit sela okunup namaz kilincak mezarinda dua edilcek. seni ziyarete gelen allaha yalvaracak günahlarını affetsin diye. her kapı allaha çıkıyor. secim senin iyi oku dediklerimi araştır. ve secim senin. allah doğru yolu gostersin sana inşallah...

0|1
    0|0
    • İslamı kabul etmiyorsa en azından deist yani göktanrıyı kabul et. Allah benim bir olduguma inanan herkesi cok aykırı bişi yapmıosa cennetime er ya da gec alıcam demiş bari deist yaşa :/

• eig için teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 47

• dinleri ayrıntılı araştır...
    bütün dinler arasında kadına en çok hak verilen din islamdır...
    2009 insan hakları yasalarının çoğunluğu peygamber efendimizin veda hutbesinden kopyalamadır.
    tevazu ve hoşgörü dinidir islam,

sen şu an lanse edileni değil, yaşaman gereken dinin ayrıntılarını araştır...

1|1
    0|0
  • Eğer hem bu dünyada hemde öldükten sonra hayat olduğuna inanıyorsan diğer hayatta en temiz şekilde yaşamak istiyorsan aallah yolunda ilerle yani İslam..

1|2
    0|1
  • Mesaj at kardeşim, tek tek cevap vereceğim İslam ile ilgili sorularına. Allah'ın izniyle halledeceğiz.

0|1
    1|2
  • çok düşünen bir aile, ilginç..

0|0
    0|0
  • Bir ateist 100 dini reddeder
    Bir müslüman 99 taneyi

0|2
    0|1
  • Bahsettiğin kadınları dövme ayeti Kur-an'ı çevirenlerin sadece erkek olmasından kaynaklanır. Doğru çevirilere biraz araştırarak ulaşabilirsin. Edip YÜKSEL'in mesaj çevirisini önerebilirim. Ayrıca Müslümanlar'ın tamamı bütün dinlere ve peygamberlerine inanır. Çünkü Allah katında din tektir. İslam.. Yani Adem'e inen din de İslamdı, İsa'ya inen de.. İsimlerini sonradan değiştirip mezheplere böldüler. Kur-an'ın hiç bir ayetinde çelişki ve insanlara kötülük yapılmasını telkin eden sözler yoktur.

1|0
    0|0
  • Göktanrı=Deizm
    Deizm: İslama aykırı değildir, Tanrı birdir dediği için başka bişiye inancağına buna inan ben şahsım adına mutlu olurum hiç yoktan iyi.
    Ben yıllarca deist yaşadım.
    Örtünmeye gelince bence kadınlara acık olmaktan daha cok yakışıyor ben takdir ediyorum hepsini.
    Eşcinselleri bende lanet ediyorum, bunların Özge Cana yapılandan hiç bir farkı yok. Senin babanı başka bir erkek çocuğu yaparken yatakta yakalasan ne dersin? Saygı duyarmısın cevap ver bana? ya da babam evli dersen erkek çocuğun olsa onu başka bir erkek çocuğuyla oldugunu ogrensen normal mi karşılarsın? Eşcinsel olsak soyunun kuruması demek. Torunun olsun istemezmiydin? islamla falan alakası yok hümanist kimse yokturki eşcinselliğe karşı olmasın..

0|0
    0|1
    • Göktanrı ve deizim aynı seyler değil öncelikle bunu anla. Göktanrı bu evrenı tanrı olarak kabul eder ve güneş yoluyla Tanrı'ya ibadet eder Deizm ise içinde ayrılır bazısı Tanrı yarattı gitti de. Aralarında kocaman bir fark var. Sen Tanrımısın? Sen Tanrımısın ki kendini onun yerine koyup lanetliyorsun? Bu senin düşündüğün gibi eğlence vs değil insan doğduğundan beri böyle hisseder ve eğer Tanrı beni böyle yarattığı ve bana bu duyguları verdiği için lânetleyecek bir din varsa ben ona inanmam

• Her şeyi cinsellik sanıyorsun. Aşk şeytan işi mi ben o kişiyi sevdim değer verdim cinsellik aklımın ucundan dahi geçmedi. Daha deizm ile goktanriya aynı şey diyebilen bir insansın. Tabi 8 yaşımda ne kadar eşcinsellik ten cinsellik ten haberim olacaksa. Ben kendimi biliyorum merak etme ben Tanrıya senin gibi sırf Cennet için inanmıyorum

• bana bir mesaj atsana tartışak burrda konuşamıorum. ya da cevap vermicem burada

• mrh, sen dinimiz olsn islami sec bence sen yanlis algilamissin , kuranda kadina dovun demiyorki , incilediginiz kaynak cok onemli, islamda hic bir seyin zorlamasi yoktur, size dakikalarca yazarim ama burdan bu sekil olmaz

0|0
    0|0
  • istersen hiç bir dine inanma farketmez sonuçta biz bu dünyaya dinlere bölünerek etiketlenerek gelmiyoruz değil mi araştır iyice ona göre seç

1|0
    0|0
  • Ben beni var edene inanıyorum ve ona saygıyla eğiliyorum, acizliğim için yere kapanıyorum. İslam'ım yani O'na teslim olmuşum. Dört dörtlük değilim ama niyetim O'dur.

0|0
    0|0
  • Sence bir dine inanmak şart mı tüm dinler iyi insan olmak üzerine kurulu değil mi o zaman bırak bir yerlere ait olmayı iyi bir insan ol herşey için yeter dinler safsata

0|1
    0|1
  • Ateist ol ateist. Ne güzel tanrı yok kitap yok melek yok. Şeyinin keyfine göre yaşıyorsun ölene kadar. Yok diye birşey yok. Rahat yani cool bildiğin karışan eden yok. Öldün mü herşey bitiyor. Sevabı yok günahı yok: haklısı yok haksızı yok:d hiç boşuna yorma kafanı ;)

0|0
    0|0
  • Kök Tengri inancı ve İslam arasında bir seçim yapabilirsin.

0|0
    0|0
  • takıl kafana göre

0|1
    0|0
  • Bence din ile beynini bulandırıp kendi içinde çelişkiye girme.

Bence din adamlarının (bu işten para kazananların) hepsi birer dolandırıcı, din pazarlıyorlar.

0|0
    0|1
  • öncelikle aileni tebrik ediyorum valla çok enteresan bir aileymiş :D şaman baba tüm dinlere inanan bir anne felan enteresanmış yani. her hangi birisini seçmek zorunda deilsin ben mesela agnostiğim

0|0
    0|0
    • O ne

• literatürde bilinmezcilik olarak geçer yani bir yaratıcının varlığının ya da yokluğunun bilinemez bir olgu olduğunu düşünür yani tanrıya kesin olarak ne var diyebilirsin ne yok diyebilirsin bir manada ateizm ile deizm arasındadır.

• illaki birine inanmak zorunda değilsin ya içinden gelerek inan ya da boş ver hiçbirine inanma ayrıca ailen çok kültürlü olmalı yani ben öyle anladım

0|0
    0|0
  • Erkeklerin kadınları dövmesi ile ilgili ayeti söylersen ona göre yorum yapalım, ayrıca baş örtüsü neden anlamlı gelmiyor?

0|0
    0|0
    • Kadınlar neden başını örtüyor bunu aciklarmisin? Bundaki amaç ne?

• Hormonlarında hakim olsun bir zahmet, o zaman sen önüne gelen kadınla ilgili hayaller kur bu hormon falan değil ahlak

• Milletin ahlakını tam almadığını biliyorsan millete hayal kurdurma o zaman. İslama bunları söylüyorsun birilerinin hormonlarına hakim olnasını istiyorsun öbür dinleri araştırda gör o zaman

• musevilik? alevilik? ermenilik? yahudilik? pastafaryan? ateizim? deizim? hiçnbiri doğru gelmiyor mu?

0|0
    0|0
  • Deist ol

0|0
    0|0
    • Deist çok içi boş bir söz ve öyle bir şey bile yok boşluğa düşenleri söylediği bir laf bence

• Gök tanrılara inan bir baban
      Her dine inanan bir annen var
      Deistlik mi boş birsey? :)

• Deizm ile göktanrı aynı şey! Cahilce inançları bilmeden tercih etmeyin! CANINIZ COK YANACAK COKKK

• sitede mübarek hocalar nereye gitti
    onların yokluğunda ortalık münafıklara kaldı :D:D

1|0
    0|0
    • Merak etme burada hepsi

• hepsinin burada olduğu belli belli..
      heriflere bak yaa mesaj at hallederiz diyor len o kadar alimsiniz ks de ne işiniz var gafiller
      gerçek hak din islamdır. ne benim nede burdaki başkalarının sana bunu açıklayacak ilimi yok
      bilgin bir hocaya danış veya youtube den cübbeli ahmet hocanın sohbetlerini dinle sorularına cevap bulursun

• Başörtüsünün Olması Kadının Tacize Uğramasının Rahatsız Edilmesinin Önüne Geçiyor.
    Erkeklerin Kadınları Rast Gele Kafasına Estikçe Dövmesi Durumu da Yok, Sebebplere Bağlı Haller Var

0|0
    0|0
  • Gel seni müslüman yapalım biz bu gün kaydını aliriz yarın ise başlarsın hem yol yemek sigorta da var :)

0|0
    0|0
  • İlla bir dine geçmen mi lazım. Neye inanıyosan ya da inanmıyosan. Bende kendine din arayanını anlamam ha.

1|0
    0|0
  • İslamda kötülük olmaz

1|2
    0|2
  • müslümanlığı inceledin mi? önünde bir çok örnek var avrupa ve dünyadan , bence detaylı bir inncele. yahudilerin bile araştırıp onay verdiği bir din dururken başka dinler bana saçma geliyor. tabi bu bence. son sözüm " HAK DİN İSLAM"

1|0
    0|1
  • Kardes sen Naaap biliyomusun

0|0
    0|0
  • Nereye gidersen git hak din ve bozulmayan tüm zamanlara Işık tutan din ıslam dinidir

0|0
    0|0
  • Ben Tanrıya inanırım. Ama dinlerine inanmam. Çünkü her birinde şiddet içeren cümleler mevcut. Çelişkili cümleler mevcut. Erkek egemenliğini övüyor. Allaha inanman sana kalmış. Hissedersin var dersin.. Gerisini takma.

0|0
    0|0
    • Kanka sana biri mikini cıkarsa bunu alabilirmisin dese sakin kalırmısın? ya da biri senin arabanın tekerleklerini patlatsa sakin dururmusun? ÖZGE CANA YAPILAN ADİLİE SAKİN DURABİLİYORMUSUN? BEN DURAMIYORUM ANASINI SIKESİM GELİO O SUPHİNİN... ALLAH NASIL ŞİDDETLENMESİN BE CAHİL!

• Ya ne dyosun ya. Ne alaksı var akrdeşim. Pis pis konuşma bneimle git basımdan.

• Bende senin gibi düşündüm sonra kendimi inancımı yarattım. Tanrı olsa da olur olmasa da olur bir şey değişmiyor benim için inancındayım.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 8

• deist ol gitsin.

0|1
    1|0
  • Merhaba öncelikle din konusunu araştırdıkça içine batarsın çözemezsin. Bence bosver hiç araştırma.

0|0
    0|0
  • Huzur satanizmde.

0|0
    0|4
    • Sacmalik

• Aynen bak islamı secmiyorsanız Satanizmi tercih edin en azından tapacagınız gercek bişi var. Allah a isyanın var safın belli Vallahi Ateizmden daha mantıklı :)

• Ben de bunları düşüne düşüne agnostik ateist oldum zaten.

0|0
    0|0
  • kuranı okuyanın dinden çıkası gelio gbi oluo dimi

0|0
    0|0
  • Ben dinlere inanmam valla
    Ama budizm bana mantıklı geliyor
    Încil dedigin gibi anlamsız
    Îslam dininde ise her şey yasak ya da günah çok sıkıcı

0|0
    1|2
    • aynen sen bir öküze tap İNŞALLAH ÖKÜZ ALTINDA KALIRSIN AMİN

• Sana ne be adam
      Yerinden kalkan yorum yapıyor site çok basitleşdi bu 1 xperlerin sayesinde :///

• sende tam bir teistlik sezdim sen din dışına çıkacak biri değilsin. bir hocadan işin aslını öğren ve otur oturduğun yerde

0|0
    0|0
    • Benim dogdugumdan beri bir dinim yok ve senden bunu anlamanın beklemiyorum.

• Cevap verecek misin?

• uzar bu hikaye sana iyi sabahlar :)

• Baban için konuşuyorum, göktanrı dini zaten Türklerin İslam ile karşılaşmadıklarında mesup oldukları dindir ve İslamla çok benzerdir. O çagdaki Türkler zaten müslümandır ama İslam adı altında değil, İslamı duymamışlardır bile.

Ve erkeklerin kadınları dövmesi konuaunda dövmek değil, hafifçe (popolarına) vurmaltan bahsediyor. Kuran da birçok yanlış anlaşılacak şey avrdır. Sen bunları tam anlamak için Hz Muhammed in hayatını örnek alman gerekir. Çünkü KURAN dini yazar Allahın kelamıdır anlamak zordur, ancak bir İNSAN diğer insanlara Kuran üzerinden yol gösterebilir.

Kadının başını kapatmasındaki incelik, erkeğin kadın bileğinden bile tahrik olmasıdır. Yani mantık şudur, erkekleri tahrik etmekten kaçınmakMesela yaşlılara güelliğini yeitirmiş bayanlara kapanmak FARZ değildir.

Ama maalesef günümüzde "kapalı olduğu için içindekileri daha çok merak ediyorum" dediklerine bile şait oldum..

0|0
    0|0
    • @Cooltrader
      Düşüncesizliğinizi kendinize saklayın.

• Kuran İncil zebur Tevrat talmut ve barnabas İncili riyayuz salihin okudum ve deist olmaya karar verdim işte tüm bunları okuyan aklı yerinde her insan bu saçmalıklar yumağını anlar

• Cahille girdiğim hiçbir münakaşayı kazanamam. Türkelr kılıç zoruyla müslüman oldu demek sen ne cahil şeysin öyle :D öbür tarafta verirsiniz bunların hesabını size iyilik yaramaz hadsizler.

Yükleniyor...