Çok mu cahilim acaba ben? Ben ne yapmalıyım?

Bu Türkiye sistemin de ezber dayatıldığı için sınavdan sonra unuttum. Sanal da boş boş takılıyorum. Ne matematik bilgim var ne de tarih. Biri sorsa kalırım öyle. Genel kültürüm az. Siyasetle işim yok. Ben ne yapmalıyım?

0|0
0|15

En İyi Erkek Görüşü

• var ya şu soruyu görünce tüylerim diken diken oldu bende hiçbirinden anlamıyorum ama resim çiziyorum ışık yeşillik su bunları seyrediyorum kemik sistemlerine anatomiye bakıyorum sevdiğim hayallerimin peşinde koşuyorum sende öyle yap illa bir tarafın yani güzel yetenekli yönlerin vardır bunlara yönel tarih matematik bilmene gerek yok dans etmek mi istiyorsun dans et yüzmek mi istiyorsun git yüz.

0|0
    0|0
    • Ama gerçekten hiç bir şey bilmiyorum. Neden diken diken?

• şimdi gidiyorum ama :) teşekkürler sohbet için..

• Ben teşekkü ederim kırmadiğinız için

Erkekler Ne Diyor 14

• Ezber dayatiliyor olabilir sen ezberleme. Bakis acini değiştir. Örneğin tarih dersini görürken sinav için dinleme. Milletimin tarihi diye dinle.

0|0
    0|0
  • Bilgili veya Zeki olmak, Lise Notlarına Bakılırsa, Bende G. zekalısı yok. Ama Üniye bakılırsa Hatrı sayılır zeki insanlardan Biriyim ( Sağlam bir ünide Mimarlık okuyorum).

Kendi fikrime Gelince, Seni yönlendirecek bir eğitim sistem olmadıgı için kendin böyle hissediyorsun. Yarın belki çok iyi bir Aşçı, Bir anne olabilirsin. Zora düştüğünde kurtulmak için saksıyı çalıştıracaksın. Zeki olup olmadıgın veya Cahil olup olmadıgın o zaman belli olur

0|0
    0|0
  • Eşşeği çalanın hiç mi kabahati yok..

Sen de suçlusun ezberleyip geçmiş öğrenmemiş anlayıp yorumlamamışsın

0|0
    0|0
    • Haklısın ne yapmam gerektiğini tam olarak bilmiyorum

• genel kültür şart tabide tarih mat. günlük hayatta o kadar önemli değil dert etmel, emin ol benim mat. ve tarihim seninkinden çok daha berbattır.

0|0
    0|0
    • Onu artırmak için ne gerek

• Tesekkür ederim

• rica ederim :)

• arastirmayi
    Okumayi
    Ogrenmeyi
    Dusunmeyi

Hayat tarzin yapmalisin ve bunu bir is olarak degil bir zevk yapmalisin

Yani icinden gelmiyosa zor

0|0
    0|0
    • Şükür öğrenmeyi seviyorum. Eski kelimeleri

• Rica ederim iyi arastirmalar :)

• Sağ ol

• cahil insan ben bunları bunları bilmiyorum demez. aksine ben herşeyi biliyorum der. sen cahil değilsin. kendini geliştirmek isteyen bilmediğinin farkında olan bir bireysin ;)

0|0
    0|0
  • açta iki kitap oku madem

0|0
    0|0
  • Yapacak bir şey yok sınavı geçtiysen sorun yok bunu istiyorlar o diplomayı sonra istersen dün yanın em mal insanı ol iş bulursun dünya böyle.

0|0
    0|0
    • Ben şimdi diyorum genel kültür

• Haber sitelerini takip et kitap oku bir de gereksiz ama ilginc bilgiler ofren toplumlarda en cok ilgiyi gereksiz bilgi ceker

0|0
    0|0
  • Türkiye de eğitim ezberci sistem zaten herkes aynı o konuda fakat genel kültür şart

0|0
    0|0
    • Ne yapmalıyim onun için?

• Kitap oku, gündemi takip et, akıllı telefonunu biraz araştırmaya yönelik kullan

• bir an once gelistir kendini. Her seyde olmasa bile birinden basla

0|0
    0|0
  • hıhı evet çok cahilsin.
    ozomon no yopmom gorokoyor? bol bol kitap oku

0|0
    0|0
    • bir git ya ergen @boklu_cocuk

• Herkes aynı durumda hemen hemen. Boş durma pratik yap

0|0
    0|0
  • gelistir kendini.