Doğadaki diğer canlı yaratıklara ne kadar değer veriyoruz?

En son hangi hayvan için birşek yaptınız? Misal bu soğuk kış gününde kuşlara ekmek bıraktınızmı? Ya da sokaktaki köpeğinize, yolda karsınıza cıkan kediye nasıl bir iyilikte bulundunuz?

0|0
9|4

En İyi Kız Görüşü

• Evde 2 köpeğim 1 kedim var :)

Aşağıda, bahçede de baktığım birçok kedi var.Onlara 2 günde bir kedi maması ve bir kap su koyuyorum.Kuşlar içinde terasa artakalan ekmekleri atıyorum.Çocukluğumdan beri hayvanları çok severim.Daha 3 ay kadar önce aşağıda bir Ankara Kedisi gördüm.Aldım veterinere götürdüm.Aşılarını yaptırıp tekrar sokağa salacaktım.Fakat veteriner bana kedinin hamile olduğunu söylemesin mi? Tekrar sokağa salmaya içim elvermedi ordan aldım eve getirdim.Getirdiğimin 6. günü falan kedi 4 tane bembeyaz yavru doğurdu.Şimdi onları sahiplendirdim, mutluyum :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• akşamları migros'tan kedi mamasi ve tavuk cigeri alıp kar kış demeden sokak kedilerine vermek sayılır mı?

1|0
    0|0
  • En son 1-2 ay önce soğukta dışarıda kahvemi yudumlarken artan küp sekeri kırlangıç kuşlarana atmıştım. Gariplerim soğukta aç kalıyor görüp hissedince ister istemez üzülüyor insan, ama doğanın kanunu bu. Attım ama 1 tane şekerin peşinden 10 tane kuş koşturdu kavga çıktı falan, yardım edeyim derken aralarında iç savaş çıkarmış olabilirim, o yüzden de azcık üzüldüm tabi. Elimde olsa da düzenli olarak sokak hayvanlarını besleyebilsem keşke diye de arada düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • insana verilen değer kadar

1|0
    0|0
  • bu dünya da benim için bütün hayvanlar degerli :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ülkemizde gerektiği gibi, bilhassa doğada ve sokakta başıboş yaşayan hayvanlara değer verilmediği ve bakılmadığı herkesin malumu..

Ben elimden geldiğince ve o anda yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalışıyorum.. Bu yağan kardan sonra yiyecek bulamayıp, balkonlara sığınan kuşlara da, ekmek kırıntılayıp vermeye gayret ettim.. Genelde bizim balkonda en çok güvercinler olmak üzere kuş eksik olmaz..

1|0
    0|0
  • benimde bir köpeğim var..verdiğim değere paha biçilemez..aslında şimdilerde daha duyarlı olduk artık herkes kapı önlerine kuru mama ve bir kap su bırakır oldu.bu çok hoşuma gidiyor. yanlız daha önemli bir mevzu var..hiç bir avrupa ülkesinde bizimki kadar değersiz değil insanlar.önce bunları düzeltmekte fayda var. daha sonra belki o ülkelerdeki gibi her kasabada hayvan hastanemiz ve hayvan polisimiz olur:)

1|0
    0|0
  • yağmurlu bir günde kedi bir tahtanın üstünde ıslanmaktan sinmiş duruyordu.kilolu bir kedi ama mıh gibi tahtaya yapışmış. o tahtayı da belediye çalışmaları için dengesiz koymuşlar yol düzenliyorlar insanlar üzerinden geçecek tahtaya basacaklar yani. karşıdan karşıya geçeceğiz imkanı yok.. kedi yolu kitlemiş. kalkmaya da niyeti yok.dürtemezsin. girdim bakkala o ton balıklarından küçük bi kutu aldım kediyi çağıracağım sözüm ona. hafif eğilmemle beraber kedi bana pati attı, halbuki ben onu ufak ufak kenara çekmeye çalışıyordum. tahtanın üzerindeyim bu arada sağolsun bi araba kediyle beni bir güzel süratli geçerek pis çamurlu yağmurlu suyuyla bir yıkadı. tepem attı. kedi yavaştan bi baktı zarar gelmeyecek yavaşça gideceği yönü belirledi elimden balığı yedi. sonra da elimi yaladı.:)))))))))))

benim de ondan bir farkım yoktu o gün önce ben tattım bi lokma kedinin yemeğinden sonra o...

1|0
    0|0
  • tam anneme göre bi soru bu bizim evde 2 köpek 7 kedi 3 muhabbet kuşu 150 tane balık 3 tavşan var hayvanat bahçesi gibi oldu balkonlarda ekmek kırıkları kuşlara... aslında çok güzel... sokakda bulduğumuz madur hayvanlar hepsi bizde toplanıyo...iflas edicez yakında mamalarından:))şakaydı bu:))

0|0
    0|0
  • Her gün yemek artıklarını bahçenin az ilerisine döküyorum. Aç hayvanlar karınlarını doyursun diye. Masayı silerken de masadaki ekmek ufaklarını çöpe değil bahçeye serpiştiriyorum kuşlar, karıncalar yesin diye. Eğer etin kemikleri kaldıysa ortada onu da komşunun köpeğine yediriyorum.

1|0
    0|0
  • valla hayvan gördüğüm yok ne zamandır hiç aklıma gelmemişti bu aralar ama çok seviyorum hayvanları hayvanları ve çocukları sevmeyen insanlar kimseleri sevemez

1|0
    0|0
  • Sokak hayvanlarıyla temasta bulunmuyorum. Ama onları rahatsız etmiyorum da.

Hayatımın anlamı bir kedi evlatçığım var. Ona bakıyorum.

En son ne mi yaptım? Sabah mamasını ve suyunu verdim, kum kabını temizledim. Biraz da oynadık.

1|0
    0|0
  • Ben küçükken buldugum tüm yavru köpekleri eve getirirmişim hala da getirmeye çalışıyorum çok seviyorum yaa özellikle köpeklere içim gidiyo.. Keşke imkanım olsa da hepsine ben bakabilsem :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...