Kitaplara film çekilmeli mi?

Okuduğunuz kitapları düşünün, rolleri ve karakterleri.. Mekanları ve yaşantıları, hislerinizi..

Gerçekten hangi film sizi tatmin edecek ki? Yoksa ben yanlış mı düşünüyorum?

Bırakın gizemli kalsın herkesin kendi hayali olsun...

0|0
14|9

En İyi Kız Görüşü

• Tatmin etmiyor. Bugüne kadar okuduğum hangi kitabın filmini izlediysem sonuç hayal kırıklığıydı. kafamda canlandırdığım karakteri geçiniz, betimlenen karakterlerle bile alakası olmuyor filmlerde oynayan karakterlerin çoğu zaman. Yakışıklı diye anlatılıp inandırılıyor, bir bakıyorsun yakışıklının yanından geçmiyor, fazlasıyla irrite eden bir karakter karşınıza çıkıveriyor. Bence kitaplar kitap olarak kalmalı. Ne filmin bir tadı oluyor ne de okuduğunuz kitabın bir anlamı kalıyor. Bırakın hayal gücümüzü konuşturalım kısacası, zihnimizde canlansın hikayeler.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Kitabın tadını almak imkansız... Ama çekilenleri izliyorum kitabını okuduysam..

0|1
    0|0
  • ben okumaktan daha fazla keyif alıyorum lakin dünya'da okuma oranları az. filmde hayal ettiğimiz karakteri tam olarak bulamayız, çünkü hiçbir teknoloji insanın hayal gücü kadar sınırsız olamıyor. olsa bile bu yönetmenin penceresinden bakmak oluyor. atıyorum sizin sarışın hayal ettiğiniz kız kumral çıkınca zaten bir moraliniz bozuluyor. bir de şöyle bir mevzu var: filmde detaylandırılamaz. kitap atıyorum 600-800 sayfa. bu film çekilirken kitabın birçoğunu bulamazsınız aynı zamanda kitapta iç konuşmalar çok sık vardır ama filmlerde yer almaz böyle şeyler. okuyucu eğer okuduysa filmini izlememeli, kitabın da imajı zedelenir lakin okumayan çok olduğu için filmlere destek veriyorum. tüketim toplumu insanlarıyız. filmler daha hızlı ve daha kolay tüketilebilir olduğundan rağbet görüyor, engellenmemeli. kültüre katkısı olur.

0|0
    0|0
  • Kitabı okurken, filmi yapılsa nasıl olurdu diye gözümde canlandırıyorum. Ama şu ana kadar kitap uyarlaması filmlerin çoğundan o zevki alamadım. O yüzden çekilmemeli diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Çekilmemeli kitabın kokusunu nasıl alırız ki...

0|1
    0|0
  • Benim hayalimde canlandirdigimla uyusmadigi icin okudugum kitaplarin filmini izlemem.

O gaflete Melekler ve Seytanlar adli filmde dustum. Bir daha asla..

O yuzden cekilmemeli...

0|1
    0|0
  • Tam bir hayal kırıklığı kitabi okurken hayal ettigimle filmdekinin alakası olmuyor sadece açlık oyunlari'nin 1. si kitaba çok çok yakin olarak çekilmiş

0|0
    0|0
  • kitabı kadar iyi asla olamaz ama çekilmeli çünkü görselliğe dökülmüş hali de insanı merak ettiriyor

0|0
    0|0
  • Hayir. Kitaplar daha guzel. Filmler kitaplar gibi olmuyorFilmlerde eksikler oluyor. Kitapta gecen cogu sey filmde kayip oluyor. Cok igrenc. Cekmesinler guzelim kitaplara film.

0|0
    0|0
  • Kitaba tamamen uyarlanacaksa çekilmeli. :)

0|0
    0|0
  • Çok istiyorum Masumiyet müzesinin filmini veya dizide olabilir.

0|0
    0|0
  • Aslla ! Biraksinlar hayal dunyamizdaki haliyle kalsın hic bir yapim ondan guzel olamaz zaten

0|0
    0|0
  • Neden olmasin

0|0
    0|0
  • Ben istiyorum. Çekilsin bence. Olasiliksizin filmini yapsinlar hatta.

0|0
    0|0
    • hangi karakteri kim oynasın peki? Mekanlar ve diyalogları düşün.. yeterli gelecek mi senin için?

• Açlık oyunları ve Alacakaranlık serilerinin hiç bir filmi kitabı kadar iyi değil hatta kötü bence de :)

• Ya tabiki kitapta ayrıntılı duygulara yer veriliyor ama. izlemek ayri guzel

Erkekler Ne Diyor 9

• ulan kitabı yaşıyorum canlandırıyorum.. filmi bir izliyorum hiç alakasız karakterler mekanlar.. hayal kırıklığı.. bence çekilmemeli..

0|1
    0|0
  • diziler çektiler bence daha yaratıcı olması lazım yönetmenlerin

0|0
    0|0
  • Yapmasınlar abi ben kafamda bir karakter yaratiyorum kitabı okurken bir kimliğe burunduruyorum kitapda ki karakterleri filmi izliyorum ben pert :/

0|0
    0|0
  • Kitap kadar uzun ve detaylı yansıtılamaz belki ama görsellik katılması gerekli.

0|0
    0|0
  • Cekilmese daha iyi kitaplar ayri bir dunya

0|0
    0|0
  • Olayları değiştiriyorlar. Yazarın emeğine yazık. Bence çekilmesi doğru değil

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hayir insanın morali bozuluyor izledikten sonra öyle kurgulamamis oluyoruz bizler. ..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle cekilmemeli çünkü kitabın verdiği tadı hic bir film vermez kitapta bir emek var :)

0|0
    0|0
  • kitapta yazılan duyguyu veremez film

0|0
    0|0
Yükleniyor...