Japonya - anime kültürü... otaku olan kız anasının karnından doğdu mu?

Anime yi herkez görmüş olsada ( özellikle 90 lı nesil pikaçu diyerek camdan atlayan çocuğa hala sinirli ) türkiyede anime konusunda bilgili pek fazla kişi bulamıyorum çizgi dizi/film sektörünü elinde tutan ülkedir japonya sadece çekik gözlü ülkesi değil ( hayalim japonyada evlenip yaşamak )

• Pokemonun anime olduğunu biliyodum
    83% (10)100% (1)85% (11)Oy Ver
  • bütün çekik gözlüler çinli değil mi?
    17% (2)0% (0)15% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• animelere takıntılı biri değilim ama death note sailor moon vampire knight vb birçok anime izledim japonlar gerçekten yapıyo yani manga olaun anime olsun bazı filmleri o animelerden hayranı olduklarını çekinmeden cosplay yapıp sokaklarda gezmeleri felan ne bilim seviyorum japonları yaa :)

1|0
    0|0
    • Aranan kan... Cansın <3 mangayı ve coplayi bilmek... Ben takıntılı olduğum ve 100 ün üzerinde anime izlediğim halde sailor moon ( efsane ) vampire night izlememiş olmam beni ağlatıyo ( sailor moonda ağladın mı? Belki izlerim ) :D

• Evet çok yarıda kalmış bir anime devamı olsun isterdim giriş şarkısı bile hala aklımda :D

• History's Strongest Disciple Kenichi buda benim önerim dövüş konusunda ( tengenin ecchi seviyesine kadar çıkmıyo :D )

Kızlar Ne Diyor 3

0|1
    0|0
  • Türkiye'de son zamanlarda Japon kültürü yayıldı. Otaku dersen o zor iş. Otaku olmak öyle çok anime izlemek, manga okumak falan değil. Daha çok hayatını bu tür şeylere adamış, gerçeklikle bağlantısını kesmiş takıntılı insanlara otaku denir. O da zor yahu, olsa da internette bulamazsın onları.

0|1
    0|0
  • japonları seviyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Japonya güzel bir ülke ha kadınlar erkeklerin gözünde çocuk makinesinden fazla değil tecavüzün artık normal karşılandığı bir ülke ve ülkenin çoğu sübyancıdır animelerden anlatsın zaten

0|0
    0|0
    • O kadar abartılı anlattın ki gören olsa taiwan sanacak, bu kadar büyük lokmalara gerek yok ve sübyancılık ile tecavüzün normal karşılandığı yok, tecavüz oranının diğer ülkelere oranla hiç... örneğin (2008) en yüksek sıralamaya göre Japonya 75. Türkiye 71. sıradaydık, varsın onlar 2015e kadar 60 olsun, biz de bir o kadar artmış olalım, demem o ki herhangi bir propaganda ile gaza gelip tecavüz ülkesi diye ön yargıda bulunmayalım.

0|1
    0|0
  • bütün çekik gözlüler çinli aslında

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Anime izlemek iyi hoş ama başlayınca bırakamıyorsun. Genel de yazın yeterince izliyorum :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...