Din devlet isleri H. H. Ceylan Bu kitabi okuyanlar var mi?

Yeni basladim okumaya cok keyifle
okuyurum biraz turkcem zayif kalsada genel olarak anliyorum

Cumhuriyet kurulusu ve ilk donemlerini acik net anlatiyor

Ezan turkcemestirmesi tanri uludur uludur sacmali tam 18 sene surmus...

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Neden saçmalık?
    Ne okundugunu anlamadan ezbere din yaşamaktansa bildiğin kullandığın ve anladığın dille okunarak anlayarak yaşamak mı saçmalık..

0|1
    0|0
    • Ezan ibadet mi? Ezan ibadete davetir bunu 5 yasindaki cocukta bilir neyin aciklamasi l*n bu

• Evet öyle dini türkçe okumak yerine arapça ezbere okumak veya takvımlerın, bir kitabın üzerinde arapça birseyler yazıyor diye onu çöpe atmak veya yere düşürmek günah sananlardansın anladigim kadariyla neyse yersiz tartışma hadi sağlıcakla.

• Not cogu takvimde ayeten alintilar oldu nedenle yere atilmaz cophe atilmaz...

Erkekler Ne Diyor 4

• Felahı neden çevirmemişler acep rıza nuru oku

0|0
    0|0
  • Saçmalık mı okuduğunuz biraz anlayın diye yapılmış bir şey din evrenseldir. Kimse arapça ibadet edecek diye birşey yok. Okuduğunuzu anlamadan hiç anlamını bilmediğin arapça sözleri söylemek mi ibadet?

0|1
    0|1
    • Sacma sapan tercume etmek mi nedir peki?

• Ben alim falan bilmem bir kişinin arkasından gitmem din benimle Allah arasındadır araya başkalarını sokmam. Onların her söylediği doğrumu uydurma binlerce hadis var bunları ben demiyorum ilahiyatçılar diyor. Emevi kültürünün getirdikleri neyse tartışmaya lüzüm yok.

• Ilahiyatcilar deme allasen alayi sapitmis hic birini islamla alakasi yok

Aga madem sen direk Allah baglaniyon peygamber felanda tanimiyon ozaman bu lafindan bu cikar yazdin seylere dikat et derim

• Son cümleden okunulabilir olduğu anlaşılıyor

0|0
    0|0
  • hasan hüseyin ceylan yazdığına göre okunmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...