Türkçe dışında kaç dil biliyorsunuz?

arkadaşlar Türkçe dışında kaç dil biliyorsunuz ve bunları nerede nasıl öğrendiniz?

Güncellemeler:
ne şekilde öğrendiğinizi de belirtirseniz çok sevinirim. ana dili işin içine katmıyorum. sonradan kurs, yurt dışı deneyimi vs. sonucunda öğrenilen dilleri kastediyorum

0|0
7|21

En İyi Erkek Görüşü

• 3 dil biliyorum.

1-) Anadilim.

2-) Ingilizce (yurtdisinda yasiyorum cok fazla pratik sansi buldum)

3-)Almanca ( aslen yasadigim yerin ana dili Almanca)

Eger ögrenmek icin soruyorsan, Dayimin bir lafi vardir.

"Dil konusunda 5 yarim birtane 1 etmez. "

Gördügüm kadariyla en cok konusulan gecerli dil ingilizce, eger ingilizce biliyorsan digerleri tefferuattir ve asil ozaman deger kazanir arti özellik olurlar . Ingilizce bilmiyorsan isin bütün dünyada zor. Oyüzden Ingilizceye aban derim... 2-4 haftalik 10 tane farkli dilin kursuna gidecegine 10 haftalik ingilizcee git, daha verimli olur.

0|0
    0|0
    • cevap için teşekkürler. İngilizceyi iyi derecede biliyorum. biri iyi biri orta derecede iki orta doğu dili biliyorum. benim asıl hedefim fransızca, ispanyolca ve italyanca. bu üçü de birbirine çok yakın diller. açıkçası bir dili ülkesinde bir süre kalmadan ama olarak bilmenin imkansız olduğunu düşünüyorum. ama şu an için öyle bir imkanım yok. burada kurslarla zaman kaybetmek de istemiyorum. bu konuda kararsızım şu an

Erkekler Ne Diyor 20

• İng çat pat ı go you go we go işte =)

0|1
    0|0
  • Gizli Kullanıcı bacı: her dilden bal alırım.

0|2
    1|1
  • iyi derece İngilizce , çok az Almanca, İngilizceyi Lise hazırlıkta öğrendim, mesleğim gereğide sürekli kullanıyorum, Almanca'yı da kursa gitmiştim, Almanya'da bir üniversiteye başvurmuştum , sonra bir kaza geçirip hem kursu hem Almanya'da bir üniversiteye gitme fikrinden vazgeçtim

0|0
    0|0
  • Siirt'in kendine özgü bir arapçası var. O arapçayı anlıyorum ama konuşamıyorum.. ingilizce vede kuran arapçasını da öğrenmek istiyorum inşallah... Her kıtanın en çok konuşulan dilini öğrensem fena olmaz aslında:)

0|0
    0|0
  • ingilizce. o da çat pat işte

0|0
    0|0
  • dil dile deydiremedik ki öğrenek..

0|0
    1|0
  • ingilizce= ünv de Rusca= rusyada

0|0
    0|0
  • ingilizce ve ispanyolca iyi düzeyde biliyorum 6 ay ingilterede kaldım. bir dönem de ispanyada navarra ünv erasmus programına katılmıştım.

0|0
    0|0
  • Çemi beş dil biliyor ben ise 7 ;))9;)99

1|0
    0|0
  • yabancı dilim olsa rusla evlnirim

0|1
    0|0
  • isponyolca 4 yıl kaldım ve çok mükemmel olmasada ingilizce

0|0
    0|0
  • sadece türkçe

0|0
    0|0
  • Bütün dilleri biliyorum hepsi için ortak dil olan "beden dilini" kullanıyorum;)

0|0
    0|0
  • turkce disinda iki

0|0
    0|0
  • 10 dil biliyorum

0|0
    0|0
  • Ana dilim hariç bir tane daha.

0|0
    0|0
  • İngilizce almanca birazda fransızca cok az

0|0
    0|0
  • sadece ileri seviyede ingilizce biliyorum.okulda öğrendim

0|0
    0|1
  • İngilizce arapça çince japonca almanca fransızca flemenkçe ispanyolca rusca sırada italyanca var

0|0
    0|0
  • İng. (İleri)

Fr. (İleri)

Alm. (Orta)

Ru. (Başlangıç)

Gizli olalımda hava atıyormuş gibi olmasın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• türkce dışında yok :D

0|0
    0|0
  • japonca biliyorum okulda öğrendim

0|0
    0|0
  • Lehçeleri de katıyormuyuz mesela zazaca gibi :) ozaman baya dil biliyorum da...

0|0
    0|0
  • 0.5 türkçe,0.5 ingilizceyle yarım yamalak yaşıyorum

0|0
    0|0
  • Hollandaca..burda yasiyorum

Ingilizce ve almanca okuldan

Turkce ve lazcayida aslen orali oldumdan

0|0
    0|0
  • İngilizce gramer var kursuna gidiyorum hala . bide arapçaya başladım

0|0
    0|0
  • ingilizceyi okulda öğrendim sonra bir yarışma kazanarak 2 hafta londrada dil kursuna katıldım o şekilde pekiştirdim.

almancayı da okulda öğrendim ve almanyada yaşayan birçok akrabam var onlarla pratik yaparak öğrendim.

italyancaya hep ilgim olmuştur dil kursuna giderek 3 ayda temelini adım ve internetten italyan arkadaşlar edindim onlarla ilerlettim dili.

rusçayı da tatile gelen arkadaşlardan öğrendim sonra internetten de dil bilgisini aldım.

romence de bana hep ilgi çekici gelmiştir inna konserine gittiğim zaman 1 ay kalmıştım çok basit geldi bana ve kolayca öğrendim..

1|0
    0|0
    • çok iyi. peki özellikle İtalyanca için soruyorum 3 aylık bir temel senin konuşma ve anlama düzeyini nasıl etkiledi?

• Abartma kısz abartma :)

• yukarıda yazdıklarımı kasteddim yani :)

Yükleniyor...