Müzik dinlemek de günah mı?

Müzik nefsimizi şehvetlendirdiği için günahmış... Bütün dünya günahkar o zaman...

Güncellemeler:
Arkadaşlar merak edenler her şekilde istediği yerden bu bilgiye ulaşabilir. Bende çok üzüldüm ama durum böyleymiş yapıcak bişey yok

0|0
14|19

En İyi Kız Görüşü

• şöyle şeyler izlemen,dinlemen günah eğer dinlediğin şey seni cinsel anlamda tahrik ediyorsa izlemeyeceksin dinlemeyecksin bu herşey için böyle sadece müzik için değil.Yoksa müzik dinlemek günah değil dinledğin şeyin sende uyandırdığı hisler şehvet uyandırıyorsa günah güzel şeyler hissediyorsan günah değil yani seni kötülüğe teşvik etmemesi lazım.

0|0
    0|0
    • hı anladım aynen bende buna katılıyorum işte. ben müzik dinlerken şehvet vermiyo yani öyle şeyler yok içimde neşem yerine gelsin diye dinlerm çogu zaman

• o zaman sorun yok dinleyebilirsin.

Erkekler Ne Diyor 19

• Müzik bölümü okuyorum ayrıca müzik dinlemek günahsa gerekirse ateist olurum öyle birşey yok olamaz tasavvuf musikisi vardır hatta ilahilerden oluşmaktadır Allah'ın kudreti peygamberin hayatından kesitler hayatın mucizeleri iyiyi güzeli ve bir çok şeyi konu alan bir musikidir.Farklı farklı müzikler vardır ve hristiyanlıkta kliselerde ayinler yapılır koraller korolar olur ilahi ve gerçektende kaliteli eserler seslendirilir bunlardan birisi de W.Amadeus Mozart'ın ölümü için kendi yazdığı eseri sayılabilir çünkü bu bir cenaze marşıdır öleceğini bilerek yazmıştır ismi Mozart-Requiem.Kendi dinimize ülkemize de gelicek olursak şu konuda ağıtlar yakılmaktadır siz sanıyormusunuz o ağıtlar sanki düz yazı hepsinin ayrı ayrı sözcük anlamı cümleleri ve notasyonu notaları vardır sonuçta bir seslendirme yapıyorsun ne şekilde olursa olsun müzik ve müzik dinlemek günah değildir bu düşünceye sahip akıllarda yobazlıktan başka birşey değildir.

1|0
    1|1
  • Atın ölümü arpadan olsun o zaman :))

0|0
    0|1
  • duyduğum kadarıyla erkeklerin, kadınların söylediği şarkıları dinlemesi ve isyana teşvik edici şarkıların dinlenmesi günahmış.

0|1
    0|0
  • Müzik ruhun gıdasıdır milyar insan işe giderken, okula giderken ,restaurant'da evlendiğinde müzik var müzik iyidir ne olursa olsun vaz geçem!

1|0
    0|1
  • madem gunah da her dinde neden ilahi tarzi altinda muzik var? ya da dogada neden muzik yer aliyor? kuslar bile sarki soyler :D

1|1
    0|1
  • kim diyo bunu yaaa

0|0
    0|0
  • o zaman konserler toplu günaha girme ayını gibi bir şey oluyor

1|0
    0|1
  • cannibal corpse dinliyorum şu anda ve birini 65 yerinden bıçaklayasım var. Çok haklı.

(Hadisler güvenilir değildir pek. Misal kimi Buhari hadislerinde şiir övülen bir şeyken kimi hadislerde lanetlenir. Yanlış hatırlamıyorsam müzik hakkında da çelişen hadisler vardı)

0|0
    0|1
  • Cehennemde pogo yapıcam

0|1
    0|0
    • Arastirdin ve bunun gunah oldugunu ogrendin 15. sinif bir forum sitesinden.Google translate ile cevireyim dedim yazilan dili algilamadi bilgisayarim kapandi.Yahu boyle seylere nasil inaniliyor bazen sasiriyorum.Sefih ilan etmisler bir de.Peki hocam irademizi tutamayip uygun olmayan muzikleri dinledik,dinlerken headbang yaparsak gunahimizi cifte katlar miyiz?Dinde pogo var midir?

• Hadis-i Şerifi tam hatırlamıyorum da hani anlamında şunu der "bizden nice seneler sonrakiler bizi araştırsa bize deli derler, biz de onların halini bilsek onlara deli derdik."

müzik dinlemek şu yüzden günah deniyor... tefekküre ve ilme harcayacağın vakti zevke harcamaktan dolayı... aslında bişey araştırırken ders çalışırken bile dinliyoruz değil mi...

0|0
    0|1
  • kaynağı var mı bu bilginin

0|1
    0|1
    • yazın google a heryerde çıkıyo zaten

• çok inançlı bi arkadaşım var o kitap okurken görmüş bana söyledi bnde dogrumu diye google a baktım aynısı yazıyo o şeklde oldu yani..

• soran daha müzik konusunda bakmadım kafam uyuşuk olduğu için ama ...intermetten müzik dinlemek i flm izlemek de günah..geçen bi sürü paralı set indirdim bedavaya...

günaha odaklanırsan istemediğin kadar çok görebilirsin

• günahın böylesi..

insan kesmiyorum, ırza geçmiyorum, kötü laf söylemiyorum, dedikodu yapmıyorum

müzik dinliyorum varsın günahım bu olsun benim

0|0
    1|1
  • Dostum safsata çok büyük günah dimi biliyormusun şuan sana inanıp müzik dinlemeyen herkes için sana günah işliyebilir bildigim kadarıyla

0|0
    0|1
    • bana inanıp değil Allah ın emri bu bnde bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.. Araştıran haram olduğunu görücektir ben napayım bende istemezdim günah olmasını çok üzüldüm öğrenince

• üstteki mesajımı oku lütfen

• kaynağını link atar mısınız hanfendi?

0|0
    0|0
  • Fark etmez.

0|0
    0|0
  • ... Gece tırnak kesmek de günah (mış) !

0|0
    0|1
  • ali sami için telegolde söylenen lafı söylüyorum, anlayan anladı

0|0
    0|1
    • yorum yapmayan önce bi araştır derim ben

• seni duyanda bu bilgiyi ben yaratıyorum sanıcak ben ögrendim bunu paylaşmak istedim daha net bi bilgin varsa sen bişeyler öğret görelm hadi

• kızma canım, istediğine inanmakta özgürsün, sadece böyle bir şeye inanıp hayat kaliteni düşüreceğin için senin adına üzüldüm ben..

hadi sana bir iyilik yapayım da dinanet hattını aramanı tavsiye edeyim..

bundan sonra kafana takılan bir şey olursa orayı ara, en doğrusunu onlar söyler,

PİYASADA GERİCİ CEMAATLERİN YAZILARI DOLAŞIYOR HEMEN İNANMA..

• Arkadaşlar sorunun cevabı ilahi ve tasavvuf müsikisi dediğiniz(İLAHİ) hariç müzik dinlemek günah.Çok şükür müslümanım diyen her ümmeti Muhammet in bilmesinde fayda var , bazı arkadaşlar varsın günahım bu olsun demiş kısmen buda doğru ,Bende bazen müzik dinliyorum günah olduğunu bile bile dinliyorum ve bunun cezasını ahrette çekeceğim şüphesiz.Allah c.c. aciz canıma ve evladıma acıyıp sonsuz merhametiyle bizi sağlığımıza kavuşturduğu ve mağfiret etme lütfunda bulunup beni islamla şereflendirdiği ve kalbime Muhammet Mustafa s.a.v. in aşkını sokma cömertliğinde bulunduğu süreçte binlerce sayfa islam tarih ve alimlerinin hadis ve Kuran-ı kerim in türkçe mealini okuduğumda yaklaşık 6 AY hiç müzik dinlemedim sadece ilahi dinledim sadece ilahi ve inanın bu insanın iman ını çok kuvvetlendiriyor.Fakat ne zaman havalar aşırı ısınıp işler çok çok yoğunlaştı ve ben namaz vakitlerini ve ibadetlerimi aksatmaya başladım işte o zaman tekrar müzik dinlemeye başladım.:(Ama dediğim gibi Allah çok merhametlidir bağışlaması ve ihsanı çok boldur).O sadece kendisine şirk koşulmasını affetmez , bunun dışında diğer günahları dilediği kimse hakkında affeder Bu na Hz. Muhammed s.a.v. in amcası Hz. Hamza yı öldürdüğüne pişman olan Vahşi Bin. Harb dahil.Bunda şüpheye düşen birisi var ise eğer ve bilmeyi cidden istiyosa Peygamber efendimiz ve Şeytanın sohbetini okusun şeytan müziği Allah c.c. dan niçin istemiş?

0|0
    0|0
    • Evet hayatta herşeyi Allah rızası için yapmamız gerekiyor. Müzik Allah rızası için dinleniyorsa o zaman günah olucağını zannetmiyorum bu konuda net bi bilgi yok ama bir müslüman olarak müziğin dini unutturduğunu Allah ı zikirden alıkoyduğunu söyleyebilirim. Birde nefisle alakalı. Nasıl içki içince bedenin sarhoş oluyosa müzik dinleyincede ruhun sarhoş oluyo nefsini mest etmiş oluyosun. Yani binevi haram yol sayılıyo.. Düğün gibi özel günlerde tef ve davul helal diye biliyorum.

• tef ve davul Efendimiz s.a.v. Medineyi şereflendirdiği vakit (taleal bedru aleyna) ilahiyle karşılanırkende medineli ensarlar tarafından kullanılmış nette bulabilirsiniz.Tavsiye ederim

• şimdiki zamanın şartlarına göre müzik dinlemenin günah olacağını hiç sanmıyorum.

0|0
    0|1
    • buda bi çeşit ümit.. keşke öyle oldugu için günah olmasada içimiz rahatlasa. ögrendiğimden beri rahat müzik dinleyemiyorm

Kızlar Ne Diyor 13

• Bana değil. Sana bilemem.

0|0
    0|1
  • Ben bunu zaten biliyordum... ama ona bakarsan her sey günah :-) yahu birakin bari bi müzigimiz kalsin... ayrica ben aslinda müzigin ruha iyi geldigini düsünüyorum özellikle kendiniz bir enstrüman caliyorsaniz... yani öyle ana avrat küfür edilen sarkilari dinlemeyin yeter hahaha... bu arada acaba ilahi dinlemek günah midir?

0|0
    0|1
  • İman ibadet ve inanç kalbe ve niyetlere göredir. Allah affetsin yanlışsa, ben böyle inanıyorum. Namaz kılmayıp kalbim temiz demek ayrı bir olay ama :)

0|1
    0|0
  • evet bende duymuştum ALLAH affetsin bizi gerçekten

0|1
    0|0
  • Evet günah, kadının sesi de erkeğe günah. Ohoo birçok günah var.

0|1
    0|0
  • Bu düşünceye savunanlara göre herşey günah anasını satim.. :)

0|0
    0|1
  • evet gunah serdar ortac demet akalini dinlemek gunah

0|1
    1|0
  • Cennetin yolu Serdar Ortaç o zaman.

0|1
    0|1
  • O zaman sanırım hepımız cehennemlıgız :)

0|0
    0|1
  • Niye bu kadar şaşırdın :))))

0|0
    0|0
  • bende baya günahkarım hatta şuan deniz seki hayallerim hayal olduyu dinliyorum

0|0
    0|0
  • müzik dinlemeyen var mıdır bu dünyada. herkes cehenneme gitsin o zaman. çok saçma.

0|0
    0|1
  • Yaşamayalım direk ölelim en iyisi. O yasak bu yasak.

0|0
    0|1
    • aynen ya=( işte bu dünyanın gerçek olmadıgını iyice vurgulamak için bunlar

Yükleniyor...