Bunu denemeye ne dersiniz?

internette makale okurken çıktı karşıma ve denemeye karar verdim, sizlerde denemek istersinizz diye düşünüp paylaşmak istedim...

7 güünde einstein olmak mümkün mü?

Hangimiz bir gün yataktan kalkıp da daha akıllı olduğumuzu görmek istemeyiz ki? Bu dilek her ne kadar ütopik olarak görülse de bir bilim adamının yöntemi, 1 hafta gibi kısa bir sürede, zekayı yüzde 40 oranında artırmanın mümkün olduğunu ortaya koydu.

Beynin herhangi bir kas gibi olduğunu ve egzersizlerle güçlenebileceğini öne süren İskoçya'daki Edinburgh Üniversitesi'nin Biyomedikal Bölümü'nden Prof. Mark Lythgoes'in 1 hafta süren programı BBC'de yayınlandı.

Programa katılan 100 kişinin IQ'larında, yüzde 40 oranına varan artış görüldü. Bu artış katılımcıların programa katılmadan önce girdikleri testle, programdan sonra uygulanan test sonuçları karşılaştırılarak elde edildi.

İşte bir haftalık program

Cumartesi: Dişinizi her zaman kullandığını elinizle değil, diğeriyle fırçalayın. Ve gözünüzü kaparatak duş alın.

Pazar: Sabah saatlerinde bulmaca çözün. Ve kısa yürüyüşe çıkın.

Pazartesi: Akşam yemeğinde yağlı balık yiyin. İşe ya yürüyerek ya bisikletle ya da daha önce kullanmadığınız bir araçla gidin.

Salı: Sözlükten bilmediğiniz sözcükleri öğrenin. Ve bunları günlük konuşmanızda kullanmaya çalışın.

Çarşamba: Yoga, Pilates ya da meditasyon derslerine katılın. Daha önce tanımadığınız bir insanla konuşun.

Perşembe: İşe daha önce kullanmadığınız bir yoldan gidin. Televizyondaki ciddi bilgi programlarını izleyin.

Cuma: Alkol ve kafein tüketmekten kaçının. Alışverişe çıkarken listeyi ezberlemeye çalışın.

Güncellemeler:
Namazın meditasyon yoga gibi zımbırtılardan daha yararlı ve etkili olduğu konusunda sizlerle hem fikirim, fakat konuyu saptırmayın cımbızla okuma alışkanlığınızdan vazgeçin parçayı değil bütünü görmeye çalışın... ona kalırsa her akşam 7 gün boyunca balık yiyebilecek misiniz?

0|0
4|15

En İyi Erkek Görüşü

• denemesi bedava bişey kaybettirmez sonuçta denemekte yarar var

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• yogo plates ne gıt 2 rekat namaz kıl

1|2
    1|0
  • %20 si hariç diğerlerini yapayım mevcut olan aykumuda kaybederim

1|0
    0|0
  • valla son 1 haftadır olan programım yanında bu hiçbişey dahi mi oldum şimdi :S

kpss ye çalış

kız kardeşinin nişan hazırlıklarını yap davetli listesini ve gelmesi gereken kişileri yaz

arkadaşlarda mangal partisi iyi denk geldi :)

banka ödemeleri (ailemin ve benim)

hergün yürüyüş (dersane)

ben neden zeki olduğumu düşünmüorum :S

0|1
    0|0
    • Hocam senin beyin jimnastik değil, body building işine girmiş resmen. Demek ki sürünüyorsun buralarda.

• onları yap sonra bu soruyu çöz bakalım olacak mı

tablo oluşturman lazım onu oluşturduktan sonra daha rahat çözersin internetten cevaba bakarak aynştayn olamazsın ama :)

not:ben çözdüm ve bu soruyla yemek kazanmıştım he belki daha önce çözmüşündür

soru aynştaynın sorusudur ona göre bunu çözen birisi %2 lik zeki dilimine girer

0|0
    0|0
  • Zekadan daha önemlisi akıldır.

Akıldan daha önemlisi çalışmaktır.

Çalışmaktan daha önemlisi etikettir.

Etiketten daha önemlisi "ilişkilerin"dir.

İlişkilerinden daha önemlisi TORPİL veya REFRANSINDIR.

Yani, sen zeki olsanda senden daha akıllı veya daha çalışkan veya daha etiketli veya ilişkileri kuvvetli veya torpilli birisi seni her zaman geçer. Zeki olmak çok matah veya övünülecek bir durum değil. Şeytan sa zeki ama sonu belli.

Bence insan zeki olmaya çalışmamalı makul olmaya çalışmalı.

0|0
    0|0
  • Hepsi tamam o alkol olayı olmadı işte...

Daha önce okumuştum ben de. Denemeye çalışcam güzel paylaşım teşekkürler...

0|0
    0|0
  • bunlar yorucu işler be canım kardeşim...

0|0
    0|0
  • Dikkate almak lazım en kısa zamanda uygulayacağım ancak şu duş alırken gözünü kapatma muhabbeti pek iç açı değil gibi:)

0|0
    0|0
  • aynştayn bunları mı yapmış her gün :/

1|0
    0|0
  • Beyaz et dedin, beni baştan kaybettin. =/

0|0
    0|0
  • Beyin bedava kardesim deneyebilirsin ;)

0|0
    0|0
  • Ahh ahh.Acaba ulu bir yaradan yok mu gerçekten ?

0|0
    0|0
  • Yoga yerine, namaz çok daha huzur verici..

0|0
    0|0
  • İlginç fikirler paylaşmışsınız.

Meditasyon tabii bir yere kadar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• beyin jimlastiği yaparak geliştirebilinir tabiki ama birden bi dahi olmayı beklemek hayal sadece.

0|0
    0|0
    • ne saçmalıyorsun kayıp döl filan. soru sordun fikrimi söyledim

sana hakaret yok laf sokma yok sana karşı her hangi bişey yok ne çemkiriyosun.

• :)) deyim atasözü mecaz bilmeyen insanlar kayıp dölü hakaret olarak mı algılıyor, vahh yazık . özür dilerim

• iki bulmaca çözüp, her zaman yaptığından farklı şeyler yapınca einstein olacağını zanneden birinin deyimi anlamadığımı ima etmesi de komik olmuş :)

bana hakaret ettiğini söylemedim iyi oku ve anla önce ki yukarıda yazan yöntemler bir işe yarasın :)

neysee sana iyi eğlenceler :)

• belli bir program içine giremem de şu yoga ile zihnin arındırılması sağlanır ve bu yolla sezgi ve kavrama yeteneği geliştirilir. bir yorumda hafife alınmış ama yoga ve meditasyon namazdan da üstün uygulamalar gibi görünüyor.

0|0
    0|0
  • uğraşamam

0|0
    0|0
  • bisiklete binmeyi bilmiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...