Baykuş sembolunun anlamı ne?

okan bayulgende olsun baska yerlerde olsun nedır bu baykus sembolunun anlamı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• baykus aslında bılgelıgın semboludur bazı mıtlerde bilgelik ve savas tanrıcası athenanın semboludur. ayrıca hatırlarsınız ormandakı hayvanların cızgı fılmınde baykus hep bılgedir ...

Kızlar Ne Diyor 8

• Hiç duymadım ama bilgeliği temsil ediyormuş diye öğrendim az önce, konuyla ilgili olarak Okan Bayülgenin bilgelik ile ilgili bağlantısını kuramadım.

• Bana bi baykuşlu kolye bile almıyolar :(

• Baykuşun olayım

• Öncekileri Göster
    • @soran çok sağol :((

• :D

• Gören kişinin basına bir ugursuzluk getireceğine inanılan bir kuş diye biliyorum

• bilgelik

• Baykuş bilgeliği sembolize eder.

• bilmiyorum hiç merk ta etmedim

• Baykuş bilgelik demek

• illüminati derlerama bana küçük emrah gibi gelir

Erkekler Ne Diyor 15

• Mimar Sinan Üniversitesi'nin logosunda da yer alıyor..

• Babam Bu Kadar Güzel Pasta Yapmayı Nereden Öğrendi? pejoda olsun başka yerde olsun bu aslan simgesinin anlamı nedir. neden aslan

• inci sözlük..

• pekı ıncı sozlukte neden baykus sembolu var?

• baykuş hayvaların reisidir :)) baykuş aynı zaman da masonlardada önemli bir yere sahiptir ! son yıllarda da 2 yıldır çok popüler oldu .. kolyesi .. ev süsü falan .. onda bi bit yeniği var..

• Altını şer incisi ker.

• program geceleri yapılıyo , baykuşlar geceleri çıkıyo gibi bi ilişki kurmuş olabilirler kanımca

• keke inci sozlugun reyizi o baykuş reyiz :) ayrca itanbul buyuk sehirin tarafdar kulubu de incicilerin kurdugu bir kulup onunda sembolu baykus . okana gelince o bilincsiz olarak kullaniyo keke:)

• Büyükşehir belediyesporu tuttuğu için baykuş sembolü koymuş demek ki:) link

• Karga daha guzel bence

• antik uygarlıklarda güzel sanatları simgeliyor

• yiyici vurucu kırıcı tipleri sembol eder

• İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un taraftar grubu var Boz Baykuşlar diye :) Aklıma o geldi :)

• İnci sözlük sembolü

• Baykuş bilgelikse, inci sözlükte niye baykuş kullanılıyor o zaman? İnci Sözlük bilgeliğe düşman bir abazan ortamı :)

• gece uyumaz gündüz uyurun simgesi

Yükleniyor...