Çinlilerin yiyeceklerini çubukla yemesinin nedeni ya da kökeni nereden geliyor?

Çinlilerin yiyeceklerini çubukla yemesinin nedeni ya da kökeni nereden geliyor?

0|0
7|13

En İyi Kız Görüşü

• Çubukların adı Chopstick ya da Çince Kuaizi. M. Ö 200'lü yıllarda keşfedilmiştir. Çataldan 1700 yıl kadar önce oluyor bu tarih. Sebebine gelirsek o yıllarda Çin’de metal ve türevlerinin yaygın olmamasıymış. Bu sebepden insanlar, kolayca bulabilecekleri yaş ağaç veya bambudan yapılan çubukları tercih etmiş ve bunları yemek yeme aracı olarak kullanmışlardır. Zaman içinde de Çin kültüründe yerini almıştır.

1|2
    0|0
    • Welcome to Wikipedia.

• Sen yer her yorumun altından fırlamak zordunda mısın o. O @A_F_K

• Hayır prensiplerim var :D
      1. Eig güzelse kıskanırım üstüne yorum atarım :s
      2. yorumlardan yorum beğenirim ibretlik bir cevap atarım. s
      3. ortaya karışık milleti trollerim :D

Kızlar Ne Diyor 6

• Yemek az. Cubukla minik minil yicekler doycaklar :)

0|3
    0|0
  • bir yerde duymuştum onlara gore metalin tadından yiyeceklerin tadını alamıyorlarmıs ne kadar doğru bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Dur araştırayım araştırma konusu çıktı ne güzel.

0|0
    0|0
  • Faşist bir kisilikleri varsa olablr ne cabayla aciyla yiyodurlar :)

0|0
    0|0
  • Kaçtık yapmayı bilmiyorlarmış

0|0
    0|0
  • kökenini bilmiyorum ama bence nedeni gözü degil mideyi doyurmak icin az yiyebilmek icin iyi bir yontem :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Buraya gelince değişiyor. bneler.

Pilava kaşık sallıyorlar bu sefer.
    Giderken yanında Jumbo set götüren var.

1|0
    0|0
  • ham maddeyi boşa harcamamak için kolay bulunan ve yapımı kolay olan tahtadan çubuklarla yiyorlar maliyeti de ucuz

0|0
    0|0
  • Eskiden büyük bir kitlik varmis cinde ve pilav ve benzeri yemekler tek tek yeniyormus o çubuklarla ve bu doygunluk hissi veriyormus tek tek yiyerek ardjndan bu bir aliskanlik ve gelenek olmuş günümüze kadqr

0|0
    0|0
    • Bravo, ayni fikirdeyim. Konuyu arastirmadim ama bende boyle birsey oldugunu dusunuyorum.

• Silah meselesi ile alakalı.

0|0
    0|0
  • çubukla çok güzel yemek yiyorlar vallahi :D ben kaşıkla bile onlar kadar düzgün yiyemezdim sanırım

0|0
    0|0
  • Bir bilen diyorki cin in nufusu ne kadar sanirim T urkiye nin 20 kati gozler doysun diye cubuk ile yerler pilavlarini peki neden C inliler inek sutu icmez

0|0
    0|0
  • Ben bilmem gugıl bilir.

0|0
    0|0
  • ele bulaşmaması içindir. araplar çözememiş mesela daha olayı

1|0
    0|0
  • Yemek dediğinde hep pirinç yiyor bu adamlar :))

0|0
    0|0
  • Çocukken alışmışlar. Birakmamişlar :D

0|0
    0|0
  • Böcükleri :) öldürmeden yemek istemişler, onun için iki çubuk icat etmişler :)

0|0
    0|0
  • Bulundukları ortam gereği fazla metalle alakaları olmamış tarih boyunca hep tahta ve ipek ile ilgilenmişler. Bu yüzden olabilir belki.

0|0
    0|0
  • dedelerinden görmüşlerdir

1|0
    0|0
Yükleniyor...