En sevdiğiniz şairlerden, yazarlardan en sevdiğiniz sözler hangileri?

Böyle bir soruya katılan olur mu ki? Bir nevi sözlüklerdeki gibi konu açalım diye düşündüm

Güncellemeler:
guncel

0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• "Güzel şeylerden kötü anlamlar bulanlar parlamaksızın yozlaşır. Bu hatadır. Güzel şeylerde güzel anlamlar bulanlar zarif insanlardır. Bunlar için ümit vardır. Onlar, güzelliğin onlar için sadece güzellik anlamına geldiği, seçilmiş insanlardır.

Ahlaka uygun ya da ahlaksız kitap diye bir şey yoktur. Kitaplar iyi ya da kötü yazılmıştır, hepsi bu.

İnsanın ahlak yaşamı, sanatçının hammadesinin bir kısmını şekillendirir, fakat sanatın ahlakı, mükemmel olmayan bir aracın mükemmel bir şekilde kullanımına dayanır. Hiçbir sanatçı bir şeyleri ispat etmek istemez. Doğru şeyler bile ispatlanabilir."

Ne en sevdiğim kitap, ne en sevdiğim yazar. Ama en sevdiğim paragraflar..

0|1
    0|0
  • Nazım hikmet. Ben senden önce ölmek isterim

0|1
    0|0
  • Ben sana mecburum bilemesin

0|1
    0|0
  • Seni bulmaktan önce aramak isterim, seni sevmekten önce anlamak isterim. Seni bir yaşam bitirmek değilde, sana hep hep yeniden başlamak isterim..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• buralar eskiden plajdı yavrum,
    gelen otel yaptı giden mezarlık..
    (annesini kaybeden çocuğa babasının söylediği sözler... eski mahallelerinde)
    cezmi ersöz

0|1
    0|0
  • Seni düşünmek güzel şey,
    ümitli şey,
    dünyanın en güzel sesinden
    en güzel şarkıyı dinlemek gibi birşey...
    Fakat artık ümit yetmiyor bana,
    ben artık şarkı dinlemek değil,
    şarkı söylemek istiyorum.

''Nazım Hikmet''

0|1
    0|0
  • SANA Küçük çocuklar yapıp geceleri kendimden, Seni öpsünler diye getiriyorum sana. Bana, kucaklarında seni getiriyorlar; Ben de sonra o seni getiriyorum...@Rosebud

0|0
    0|0
  • Amerikan Beat Generation'ın en ünlü şairlerinden Allen Ginsberg'ın America şiirinde geçen şu sözler her zaman favorimdir :)

America when will we end the human war?
    Go fuck yourself with your atom bomb
    I don't feel good don't bother me.
    I won't write my poem till I'm in my right mind.

0|0
    0|0
  • Soytarilik etmeden guldurebilmek seni
    Ekmek calmadan doyurabilmek

0|0
    0|0
  • sen elmayı seviyorsun diye elmanın seni sevmesi şart mı?

0|0
    0|0
  • Sun Tzu "İnsan doğası gereği zora düsmedikce yeteneklerinin sinirini fark edemez."

0|0
    0|0
Yükleniyor...