En Güzel Kürtçe Şarkı Hangisi?

burada kesinlikle tarafsız olmanızı istiyorum kürtleri sevmeyebilirsiniz düşman bile olabilirsiniz ama müzikle alakalı değil bunlar, güzel olan şey her zaman güzeldir ve ben açıkçası çok beğeniyorum sizce hangisi daha güzel?
Hoşgörünüz için şimdiden teşekkürler

Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|11

En İyi Kız Görüşü

• Baran- Chopy http://youtu.be/408llNgcfzU kesinlikle bu

1|2
    0|1
    • Çok tarz çok moda bir şey gerçekten beğendim :))

• Ateş burcundan olduğunu anlamıştım da yüz yapın koç u andırıyordu Aslan mış bak :D

• Yükselenım koçtu

Kızlar Ne Diyor 6

• le çavreşamın

2|4
    0|1
  • Helin ve keçe kurdan. Birde rindamin
    Not: kürt degilim

1|2
    0|2
    • teşekkürler
      zaten yabancı ingiliz fransızda değiliz ama dinliyoruz şarkılarını sonuçta :)

• Seçim yapamam çok güzel şarkılar var, ben ağır kürtçe dinliyorum şakiro gibi..

0|3
    0|2
  • Le le rihe, cavresamin bunlari cok seviyorum.

0|3
    0|0
  • Ben beğenmedim hiç biri

0|0
    0|2
  • Kardeş işi siyasete dökecekler sorma burada böyle sorular. Allahın belası ırkçıları gördükçe sinirlerimiz bozuluyor.

0|4
    0|1
    • aynen benimde sinirimi bozuyorlar bırak onları sen zeka seviyelerini ortaya koyuyorlar sen yorumunu at keyfine bak

Erkekler Ne Diyor 11

• Raperin Sipan Xelat ve Agire Jiyanin seslendirmis oldugu parcalarin cogunu begenirim..
    Kürtce parcalarin sadece halay ve uzun havadan ibaret oldugunu zanneden ahmaklar dikkatimi cekiyor arada..

Kürtce sarkılarin arasında cidden muthis parcalar var gün icerisinde daima dinliyorum.

1|2
    0|0
    • helal işte böyle güzel bir cevap ırkçılara ve zeka seviyesi küçük insanlara gelsin.

• İsimlerini bilmiyorum ama kürtçe çok gzl şarkılar var gerçi benm için farketmiyor kulağa hoş gelmesi önemli benm için gerisi teferuat

0|3
    0|0
  • Ben bunu beğeniyorum, muhteşem..

http://m.youtube.com/watch?v=_K0J0r4LsS4

0|2
    0|1
  • Çok fazla anonim ezgi var Kürtçe ama benim için şivan perwer Kine em..

0|3
    0|0
  • Aram dikran--zımane kurdi

1|2
    0|0
  • Kürtçe olmayan şarkı.

Şunu arada açar gülerim ama:

https://www.youtube.com/watch?v=k5jv8z9MWZc

0|2
    2|2
    • Dili olmayan bir milletin şarkısı da olmaz. Toplama kelimelerle dil olmaz.

• olduğu anlaşılmıştır. (Prof. Dr. A. Haluk Çay, Her Yönüyle Kürt Dosyası, sf. 119)

Ahmet Buran'ın "Doğu Anadolu Ağızlarının Kelime Haznesi" başlıklı araştırması, "Kürtçe'de var olan 2000-3000 Arapça ve Farsça kelimenin (aslında sözlüğe bakarsanız 5500) %80'inin OSMANLI TÜRKÇESİ, %40-50'sinin de BUGÜNKÜ TÜRKÇE olduğu"nu ortaya koymuştur. Yeni yayınlanan ve 20.000 kelimelik olduğu söylenen "kürtçe" sözlük de, ilkinden farklı değildir.

Öte yandan, Alman Prof. De Groot en az "1300 öncesine ait GÖKTÜRK ve UYGUR TÜRKÇESİ'nden 532 kelimenin bugün "Kürtçe" diye bilinen ağızlarda hâlâ kullanılmakta olduğu"nu tesbit etmiştir.

• @cesi272727,
      -UsuLca

devam edin inkar etmeye toplama kelimelerle dil oluşturduğunu sanan cahiller.

• Hiç biri (tarafsız)

0|2
    3|3
    • iyi sen müzik dinlemiyorsun galiba?

• Mm en son bir kaç yıl önce Adanadan Bitlise giderken arabada kürtçe disk vardı sadece o zaman yol boyunca kürtçe dinlemiştim :)

• hmm oda güzel :)

• Güzel Türkçemiz varken neden kürtçe?

0|3
    6|3
    • ne alaka şimdi anlatsana braz sss

• Zeka seviyeni ortaya koydun Mashadov kardeş hiç kusura bakma :S

• o tıpınle olmasın bence ya i. dd

• Megri megri yi koysaydın da azıcık gülseydik.

0|1
    1|2
  • 0|1
    0|1
    • :) evet çok güzel bir müzik damardan giriyor

• Ölürüm Türkiyem ( Kürtçe hiçbir şarkı güzel değildir )

0|2
    6|4
    • Tamam ırkçı olduğunu gösterdin ve zeka seviyenide ortaya koydun bravo :s

• Zeka seviyesi ortada olan belli koçum :)

Yükleniyor...