Ayda 10 kitapokuyorum sizce fazla mi? Tarih, edebiyat, kişisel gelişim felsefe?

Ayda 10 kitap sizce fazla mi? Tarih, edebiyat, kişisel gelişim felsefe?

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• soruyu hava atmamak amacıyla sorduğunu düşünerek cevaplayım. genel olarak insanlar tiye almış ama imkansız değil. eski evim şehre 2.5 saat mesafe idi ve ben git-gel gün de 5 saat vakit harcıyordum trafikte. ve sadece yolda kitap okuyarak ayda 14 kitabı gördüğüm oldu.

peki önemli olan bu mu? birinci adım kitapların kalitesi. mesela kişisel gelişim demişsin. en sinirlendiğim kitaplardan. klasik psikolojik testler örneklenir, kendinizi aşın falan yazarlar. gelişim öyle olmaz. andan, hikayeden özümseyerek yapılır. kesinlikle kişisel gelişim kitaplarını zırva buluyorum. mesela tarih demişsin ilber ortaylı, murat bardakçı ya da necdet bayraktaroğlu'nun tarihimizdeki mektupları'nı mı okuyorsun yoksa bilmemne sultanın harem entrikalarını mı? bu önemli. yani entrika okumayı da seçebilirsin, zırva okunmasın demiyorum keyif alıyorsundur ama fayda sağlayamazsın kitaptan. ikinci soruda kitaptan çıkarımın nasıl? yani okuyorsan ve o kitapta kalıyorsa da bir fayda sağlayamazsın. yazılanlar üzerine düşünmüyor, özümsemiyorsan pek de kıymeti olmuyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• O kadar kitap okudun nerene gitti yavrum bu soru nedir böyle

0|0
    0|0
  • bknz: okudugundan hicbirsey anlamama sendromu.

0|0
    0|0
  • fazla olup olmamasına neden takılıyorsun anlamadım? fazla okuman zararlı değil faydalı bişey sonuçta.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bir palyaco olarak takdire sayan hareketler bunlar

0|0
    0|0
  • neden bilmiyorum ama içimdeki his inandırıcı gelmediğini söyledi.

tabi ki olabilir lakin çok kalın kitaplar değildir. amma ve lakin kişisel gelişim ve edebiyat ve tarih kitapları genelde kalın olur. ek olarak: kitap okumak güzeldir.

0|0
    0|0
    • 200 sayfa ortalama

• olabilitesi yüksek. dediğim gibi sadece kitap okumamak gerekiyor. biraz sosyallik katabilirsin durumuna. tam olarak ne yaptığını bilmeden bunu söylüyorum. ama asosyal gibi geldin nedense.

• hepsini iyice anlayıp sindirebiliyosan çok iyi ama bazı insanlar tanıdım tek dertleri bir kitabı ne kadar kısa sürede okuyabilecekleriydi sadece. saat tutuyolar falan ilkokulda yapılan okuma yarışları gibi:)

0|0
    0|0
  • bende dünyada 3 kitap okuyorum

0|0
    0|0
  • ara sıra sosyalles :D

0|0
    0|0
  • http://m.youtube.com/watch?v=ga7wgnXjpFI
    Fazlada olabilir azda :D olcmedim ki

0|0
    0|0