Eski yazarlardan hangisini seviyorsunuz? Neden?

Eski yazarlardan hangisini seviyorsunuz? Neden? Eski yazarlardan söylerseniz sevinirim.

• Abdülhak Hamit Tarhan
    6% (2)0% (0)4% (2)Oy Ver
  • Nazım Hikmet
    44% (15)19% (3)36% (18)Oy Ver
  • Atilla İlhan
    21% (7)25% (4)22% (11)Oy Ver
  • Aziz Nesin
    6% (2)19% (3)10% (5)Oy Ver
  • Diğer
    23% (8)37% (6)28% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
15|19

En İyi Erkek Görüşü

• Nazim hikmette okurum necip fazılda ikisi de farklı düşüncelerde olsalar da asıl amaçları daha iyi bir Türkiye isteme arzuları bana yeter

3|0
    0|0
    • Katılıyorum her türlü yazar okulmalı bence,farklı ideolojilerde okunmalı ki anlayabilelim birbirimizi

Erkekler Ne Diyor 18

• Yaşar Kemal ve Aziz Nesin.

Yaşar Kemal'in anlatım gücü ve çukurovayı,köylerdeki kuralları muhteşem tasvir etmesi, Aziz Nesi'i ise mutşemem bir mizah yeteneği olduğundan dolayı severim. Hoş bu 2 yazarda eski midir bilemem:)

1|0
    0|0
  • Nazım Hikmet ve Necip Fazıl Ramazan ayında arabayla gidiyorlarmış.

Tabi Necip Fazıl oruç ama Nazım Hikmet değil.

Nazım Hikmet Necip Fazıl ile dalga geçmek için yolun kenarındaki zayıf bir ineği işaret ederek Necip Fazıl'a demiş ki:

-'Şunun haline bak,oruç tutmaktan ne hale gelmiş' demiş.

Tabi Necip üstad altta kalırmı hemen cevabı yapıştırmış:

-'Aaa Nazım sen bilmiyormusun hayvanlar oruç tutmaz...'

Elbette Necip Fazıl :) Gediğine oturtuyor lafı ..

1|0
    0|0
  • Necip Fazıl Kısakürek olabilirdi oturaklı bir düşüncesi ve sözleri var bence..

2|1
    0|0
  • mevlana,bediüzzaman

1|0
    0|0
  • Nazim hikmet memeleket, memeleket nazim hikmet demek...

2|0
    0|0
  • atilla ilhan çok iyi şairdi ama

1|0
    0|0
  • halide edip adıvar, ve ziya gökalp, adsız... nedeni yok herkez kendini bulduğu şeylere yönelir...

1|0
    0|0
  • nfk derim.nedeni ise tamamen karsıt gorusu olan n.hıkmet "sen eskının dahi en büyük sairisin"dedigine gore pek laf dusmez bıze

sımdı burada yanlıs anlayan dıngıller olur sunuda belırteyım.ustad ıse n.hıkmet ıcın "saır kumasından yapılmıstır"demıstır.

bu ıkı sairı ıbret almakta fayda var tamamen zıt goruslu ınsanların dahı nasıl anlasabılegını gosterırler.

0|0
    0|0
  • Atilla İlhan,Nazım Hikmet

0|0
    0|0
  • yazarın eskisi olurmu

bir yazar gercekten iyise tüm zamanların yazarıdırki bu saydıkların bence tüm zamanların yazarı ve edebiyatta zaman mevhumu yoktur böyle bir genelleme yapman ayıp cız olursun sonra:)

0|0
    0|0
    • yanlış kelime kullanmışım:)tüm yazarlarımızdan özür diliyorum:)

• bunların dışında bi isim vercek olursam ahmet mithat efendi'yi okumuştum çok hoşuma gitmişti.

0|0
    0|0
  • William S. Burroughs

0|0
    0|0
  • Bunlar eskimiş mi?

Kadim zamanlardan mı kalmış?

Ben anlamadım soruyu.

0|0
    0|0
  • aziz nesin bürokrasiyi iyi yansıttığından

1|0
    0|0
  • D: Aziz Nesin

0|0
    0|0
  • Attila İlhan'ın tek şiiri, ona saygı duymama yetmiştir: Üçüncü Şahsın Şiiri.

0|0
    0|0
  • Nazım Hikmet ve Aziz Nesin

0|0
    0|0
  • Nazım Hikmet

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• eski deyince şu anda hayatta olmayanları kastettin sanırım, zira tamamen birbirinden farklı zaman ve süreçlerin yazar ve şairleri zikrettiklerin.

cumhuriyet dönemi türk edebiyatının en büyük isimlerinden biri benim için hala ahmet hamdi tanpınar'dır ve muhtemelen ömrümce öyle kalacak.

1|0
    0|0
  • Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın kitaplarını çok severim Osmanlı'nın çöküş dönemindeki sosyal yapıyı insanların yaşantısını,Batı özentisinin daha yeni filizlenmeye başladığı dönemi çok iyiy tasvir ediyor.Özellikle Şık ve Şıpsevdi,Mürebbiye kitaplarında.

1|0
    0|0
  • Aziz Nesin.

2|0
    0|0
  • Ahmet Hamdi Tanpınar'ın bende yeri farklıdır.

1|0
    0|0
  • aziz nesin i severim yazılarının mizahi yönüyle çok güldürür beni:)

1|0
    0|0
  • necip fazılll

0|2
    0|0
  • J. R. R. Tolkien

çok geniş bi hayal dünyası var adamın kitapları elinden bırakamıyosun tasvirleri de çok güzel sanki okumuyosun o dünyada yaşıyosun.

0|0
    0|0
  • cok ilgimi cekmiyor ama eskiden cocukken edebiyyati severdim sanki buyudukce insanin hec maragi qalmir sadece romantik seirler severim

0|0
    0|0
  • Vatan şairi olması yeterli

0|0
    0|0
  • Agatha Christie ¦ Polisiye cok severim. Ve cok basarılı oyunlar kurar kitaplarında

0|0
    0|0
  • Nazım Hikmet

0|0
    0|0
  • Nazım Hikmeti çok severim ama aklım Aziz Nesinde kaldı bir yandan da..

0|0
    0|0
  • Nazım Hikmet..

0|0
    0|0
  • Fransızca

Almancayt

Rusça

0|0
    0|0
  • Fransızca

Almanca