• Sor
  • Bence

İstanbul'daki en iyi özel üniversiteler hangileri?

İstanbul'da en iyi özel üniversiteler hangileri arkadaşlar? kazanamazsam olmadı özele gidicem. Bir de tercihlerini özelden yana yapınca puanın düşük bile olsa kazanıyorsun diyorlar. düşükten kasıt ne burda?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Koç, Sabancı, Bilkent gibi üniversitelerin haricinde bütün özel üniversitelerin sunduğu fırsatlar hemen hemen aynıdır. Özel üniversite tercihi yapacaksan ismine göre değil, kadrosuna göre yapmak en mantıklısı. Misal Rusça mütercim tercümanlık okumak istiyorsan Okan Üniversitesini değil, Beykent Üniversitesini tercih etmen daha mantıklı olur çünkü Beykent'in akademik kadrosunda Ataol Behramoğlu gibi bir adam var. Elbette, yurt dışı eğitim gibi olanaklarına da bakmak lazım.Araştırman ve buna göre seçmeni tavsiye ederim. Kazanmak sorun olmaz ama %50 ya da %25 burs alamayabilirsin çok düşükse puanın.

• hmmm.. ben eşit ağırlıktan giricem. psikoloji istiyorum

• Ben bilmiyorum hangi üniversitede hangi prof. psikoloji eğitimi veriyor. Git üniversitelerle konuş, ne vaat ettiklerini öğren, kadrolarını öğren, internetten araştır bu adamlar nerelerden mezun olmuşlar, ne üzerine tez yazmışlar, nerelerde çalışmışlar vs.

Erkekler Ne Diyor 3

• Hüsnü Özyeğin üni -- geleceği parlak

• düşükten kasıt; paran varsa okursun paran yoksa köpek gibi çalışır devlet üniversitesine girmeye çalışırsın demektir güzel kızım...

• özel ünilerde calısmak yokmu?

• Öncekileri Göster
    • aynen ya,sırf bu yüzden bi ayağım geri geri gidiyo

• gerçekten babanın sağlam bir cebi yoksa adım bile atmanı önermem özel üniversiteye... bu kadar açık ve net söylüyorum.

• 2 yıllık bir bölüm için 2 yıllık barajını 4 yıllık bir bölüm için 4 yıllık barajını aştığında istediğin bölümü yazabilirsin özel ünv. de. istanbul AREL ünv. tavsiye ederim...

Kızlar Ne Diyor 2

• Puanın düşük bile olsa iyi bir özele gidemezsin. Örneğin; Bilkent, Yeditepe gibi.Puanın düşükse herhangi bir özel üniye gidebilirsin. Ama dikkat et yıldan yıla artan fiyatları ve seni geçirmemek için daha çok zorlayışları orda okuyan insanların tecrübesinden mutlaka öğrenmelisin.

• yeditepe üniversitesi

Yükleniyor...