Yazım kurallarına dikkat eden kalmadı mı?

Hayır kızlı erkekli fark etmiyor, o de'ler hep bitişik, bitişik olması gerekenler nispet yaparmış gibi ayrı, ne nokta var ne virgül. Bir "herkez" almış başını gidiyor. Çok fazla yanlış var, gözlerimi kapatasım geliyor. Takıntılıyım sanırım. En yakın arkadaşım altı yıldır dayandı dayandı geçen ağzıma vurdu.

0|0
1543

En İyi Kız Görüşü

• En dikkatli olduğum konulardan biridir.

Kelimeleri doğru hâliyle ve yerinde kullanmaya, noktalama işaretlerine ve yabancı kelimeler kullanmamaya çok dikkat ederim.

Karşı taraf için de geçerli bunlar. Örneğin karşı taraf yazım yanlışı yapıyorsa doğrusunu söylerim. Bazen ters tepki alıyorum ama Türkçenin doğru kullanılmasını istediğim için kendime hakim olamıyorum :) Bir de yabancı kelimeleri kullanmayı sevmiyorum. 'Fake' nedir yahu? 'Sahte' diyorum ben; ya da 'Popüler, popi' yerine 'Ünlü' demek çok mu zor? Oldukça hassasım bu konuda. Benim gibi düşünenleri de destekliyorum.

3|6
    0|1
    • Kesinlikle katılıyorum, benim düşüncelerimi de ifade etmişsin

• Sevindim :) En İyi Görüş için teşekkürler. İyi geceler.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 43

• elimden geldiğince dikkat ediyorum..

0|0
    0|0
  • yalnız değilsin.
    düzeltince de ters davranıyorlar nedense.
    bıraktım o yüzden insanları söylemeyi :)

0|0
    0|0
  • ben elimden geldiğince dikkat ediyorum...
    ayrıca evet ben de takıntılıyım bu konuya. okb var...

0|0
    0|0
  • Kelimeleri düzgün yazmaya imlalarıda düzgün kullanmaya çalışırım ama biraz takıntılısın galiba.

0|0
    0|0
  • Ben dikakt ediyorum genelde

1|0
    0|0
  • türkçe yazım kurallarına dikkat etmeyenler
    türkçe katilleri olarak algılıyorum. özellikle bunu
    bilerek yapan aramızda ajanlar var

0|0
    0|0
  • Haklısınız, güzel konuya değinmişsiniz.. ks de soruya göre cevap veririm, normalde olabildiğince dikkat ederim.

0|0
    0|0
  • çok haklısın. benim en sevmediğim dersti dil bilgisi ama şu an cefasını çok çekiyorum biraz biraz dikkat etmeye çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • Herkez degil herkes :D

0|0
    0|0
  • mümkün olduğunca

0|0
    0|0
  • aslında önemli lakin günlük konuşma tarzında bende dikkat etmiyorum

0|0
    0|0
  • Ederim, geneldede kullanırım.

0|0
    0|0
  • dikkat eden ben bile arada sıyırıyorum artık :D

0|0
    0|0
  • Fark etmiyordan sonra nokta koyman gerekiyordu. Üzgünüm bizimle değilsin.

1|0
    0|0
    • Cümleleri bağladım ve bu benim tercihim :) Ayrı da yazabilirdim, fakat birleşik ve virgülle yazmam bir yanlışlık oluşturmuyor.

• Virgül her zaman sadece iki kavram ya da olguyu ayırmak için mi kullanılır? Virgülün duraksama gibi bir anlam ifade ettiğini de unutuyor gibisiniz. Yazım kurallarında kötü olduğumu hiçbir şekilde düşünmüyorum.

• Bağlaç o iki kavram ya da olguyu bağlarken sen virgülle ayırmaya çalışıyosun o zaman :) Kötü olduğunuzu söylemedim zaten eleştri yaptım. Neyse verdiğim rahatsızlıktan ötürü özür dilerim. İyi geceler.

• Benim icin i den ibaret herseyi kisaltirim. aslinda orda yazcksam. o gbi yeterli bence

0|0
    0|0
  • 2 3 yıl önce, gençlerin yazışmalarını okuyunca anlayamıyordum. değişik dilde konuşuyorlardı. düzelmiş o durum ve çok iyi olmuş,

0|0
    0|0
  • önceden ks'de yorum yapıldığında kelime cümle hatalarını düzeltiyordu şimdi ne yazarsan onu yayınlıyorlar.

0|0
    0|0
  • Çok var.

0|0
    0|0
  • Ben dikkat ettiğim için , KS tarafından sorum kaldırıldı.

Gerekçe şu: çok fazla imlâ ve noktalama işareti.

:)))

0|0
    0|0
  • hobbaa görüşlerde tdk uzmanları var yine

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    23

Kızlar Ne Diyor 14

• Elimden geldiği kadar dikkat ediyorum, bide doğru konuşsam daha iyi olacak.

0|0
    0|0
    • Konuşurken bende de yanlışlar oluyor ama bilmediğimden değil, aşırı çekingenliğim ve özgüven eksikliğimden.

• Seninki ayrı bir durummuş :)

• Benim ki ayrı bir dünya :D :D

• Yazim kurallarini bilmiyorum biz yurtdisinda yasiyanlara cok görmeyin 🙈

0|0
    0|0
  • Kurallari bilmiyorum hatalarimin olmamasi mumkun degil.

0|0
    0|0
    • Uzun zamandır kitap okuma alışkanlığınız varsa kuralları bilmenize gerek kalmıyor zaten.

• Evet uyguladiklarimi kitaplar sayesinde aldim zaten. Herkes bu kurallara dikkat etse bilmeyenlere de isik tutmus olurlar.

• Kesinlikle öyle, teşekkür ederim

• http://onedio.com/haber/turkce-imla-testi-246600 bir sonucu görelim sonra konuşalım.

0|0
    0|0
  • Hic dikkat etmem elime ne gelirse yazarim

0|1
    0|0
    • Yanlış bence. Bu kadar güzel bir dilimiz varken neden bu hale getiriyoruz?

• Telin dili bu sekilde ve her seferinde tuslara basili tutmak cok sıkıcı napabilirim ki

• Dikkat etmek gerek bence de

0|0
    0|0
  • bazen dikkat ediyorum ama zaten Türkçem iyi değildir.

0|0
    0|0
  • Ben çok dikkat ederim.

0|0
    0|0
  • Bende çok takıntılıyım bu konuda, herkesin nasıl bu kadar dikkatsiz davrandığını hala anlamış değilim inanır mısın?

0|0
    0|1
  • Pek dikkat edemiyorum :/

0|0
    0|0
  • Bence de kesinlikle yazarken ozen gosterilmeli, dikkat edilmeli

0|0
    0|0
  • Ben dikkat ediyorum hala.

0|0
    0|0
  • şunu unutma ki Türkçe dünyanın en zor dillerinden birisi..

0|0
    0|0
    • Bu asla bir bahane değil, olamaz da. Hepsi kitap okuma alışkanlığı edinmediklerinden.

• Kalmadı anam, haftaya gelecek

0|0
    0|0
Yükleniyor...