Ahmet Kaya diyince?

Siyasi-ideolojik duruşu hakkında yorum yapacaklar hiç yapmasın. Ben şarkılarına kulak vermek istiyorum. En sevdiğiniz şarkısı hangisi?

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Ahmet kaya sanatçı oluşunun ve tarihin sanata ve sanatçıya verdiği tarihi misyonun farkında olan ender bir stardı..

Ülkedeki kalça sallayan , sadece aşktan bahseden ve günlük yaşantı , tarih ile ilgili hiç bir sozu olmayan kadınsı popstarlara inat devrimci duruşuyla star olabilen nadir sanatçılardandır..

Kenar mahalleleri ve sorunlarını , tarihsel , felsefi , duygusal olarak aktarmıştır..

Kadın hakları, işçiler , müzisyenlerin durumuna , ülkedeki kardeş halkın savaşına , darbe donemi hapis yatanlara , aşık olanlara , işsiz olanlara, memeleket hasteti çeken sürgünlere, işkence görenlere , gencecik yaşta vurulup düşenlere... Hep bir şarkısı olmuştur Ahmet Kaya 'nın..

Böyle sanatçıların asla be asla en iyi şarkısı kavramı olmaz bu yüzden...

İlla bir tane soyleyeceksem şu an Gururla Bakıyorum Dünyaya derim.

1|1
    0|0
    • :) Çok güzel özetledin. Teşekkür ederim

• Ben de severim. Çünkü küçükken babam ve annemin karşılıklı mırıldandığı şarkılar. Emek-hak-özgürlük-insan kavramlarını işleyen ender kişilerden.. Benim için de gerçekten apayrı bir yeri vardır.

• Çok yaşa... Ahmet Kaya müziği ve sözleri ile insana dairdir.. İnsanı bir şeylere sevk eder ve iyiye sevk eder.

Erkekler Ne Diyor 8

Kızlar Ne Diyor 7

• Şafak Türküsü Arka mahalle hepsi güzel sesi de güzel bu abimizin

0|0
    0|0
  • KUM GİBİ..

1|0
    0|0
  • "siz benim neler çektiğimi nerden bileceksiniz?"

Aklıma geliyor hep

0|0
    0|0
  • yıkar mi sandın beni bu yalancı ayrılık. ..

0|0
    0|0
  • Ahmet Kaya'nın bütün şarkıları birbirinden güzeldir

0|0
    0|0
  • Yakamoz, ayrı bir güzeldir

0|0
    0|0
    • Bırak ay gitsin sen kal bu gece

• mavinin türküsü

0|0
    0|0