100 Temel eserden en etkilendiğiniz hangisi?

Ben Vadideki Zambak'ı çok sevmiştim. Ana karakterimizin ruh halini tasviri çok güzeldi. Çocukluğunda yaşadıklarını anlatış biçimi falan. Henriet'e olan aşkı. Bi kere daha okuyucam yani :D Felix'in adını ilk cümlede yazamadım bak aklıma gelmemişti. Unutmuşum yahu.

0|0
11|7

En İyi Kız Görüşü

• suç ve ceza bir de 100 temel eserdemi bilmiyorum da yüzyıllık yalnızlık

0|1
    0|0
    • raskolnikov beni bitirdi yaa, öldürdü. randyan ramanoviş raskolnikov. hepsinin 3-4 adı var. Rus romanlarını okumak çok zor

Erkekler Ne Diyor 7

• Jack London'dan Martin Eden var mesela. 100 temel eser arasında resmen var mıdır bilemem ama çok etkileyici bir kitap.

0|0
    0|0
  • seyahatnameyi sevmiştim.sonra sokratesin savunması

0|1
    0|0
  • Tomturboyu okumustum ilk okulda resimleri güzeldi.

Okumak güzeldir her yeni kitap yeni bir heyecandır tatları farklıdır herbırınden ayrı bı etkılenırım evlatlarım gıbıdırler ayırt edemem.

0|0
    0|0
  • 100 temel eser nedir roman okurum ama klasikler falan hiç ilgimi çekmedi araştırmadım bile :(

0|1
    0|0
  • Tolstoy-İnsan Ne İle Yaşar?

Kısa ve öz bi kitap

0|0
    0|0
  • çalıkuşu, vadideki zambak iğrenç ya

0|0
    0|0
  • ... Nutuk !

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• Heidi

Pollyanna

Mai ve siyah

Mor Salkımlı Ev

Kiralık Konak

Ayaşlı ile Kiracıları

Donkişot(bayılırım hala tekrar tekrar okurum)

Suç ve Ceza

Sefiller

Ezilenler

0|0
    0|0
  • Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

0|0
    0|0
  • ilk okumaya başladığım sergüzeşt ti sanırım onun bende ayrı bir hissi var hatta o zamanlar mutsuz sonla biten ilk okuduğum kitaptı günlerce üzülmüştüm..(gerçi şimdi düşününce mutlu son gibi geliyor)

ama en çok beğendiğim suç ve ceza.

0|0
    0|0
  • suç ve ceza beni çok etkilemişti . ilk 100 temel eser içinden onu okudum sonra klasiklerde güzel olabiliyormuş dedm :) vadideki zambak güzel bir kitaptı . henriette nın duyguları çok güzel anlatılmıştı . felix e sinir olmuştum :)

0|0
    0|0
  • Don kişot,savaş ve barış,Robenson Cruzoe ,Çanlar Kimin İçin Çalıyor,beyaz diş,Madam Bovary ,Kelile veDimne ,Yaban ,Mesnevî'den Seçmeler ,Bize Göre

safahat ve Memleketimden İnsan Manzaraları

0|0
    0|0
  • Nutuk :)

Viktor Hugo -Sefiller

0|0
    0|0
  • Kesinlikle ÇALIKUŞU.Normalde 500 sayfalık bi kitabı 1,5 ayda bitiren ben o muhteşem yapıtı 1 haftada bitirdim.Düşünün yani o kadar güzel ve akıcı

0|0
    0|0
  • felix henrietteyi öldürmüştü...çok etkilemişti bu beni yaw.

rüzgarlı bayır beni en çok etkileyen aşk romanıydı

0|0
    0|0
  • Nutuk

Savas ve Baris

0|0
    0|0
  • dokuzuncu hariciye koğuşu ve çalıkuşu

0|0
    0|0
Yükleniyor...