Zülfü Livaneli sever misiniz? Gözlerin'i söyledim nasıl buldunuz?

Bu şarkı benim için çok farklı bir yerdeydi her zaman.
Dilim döndüğünce cesaret ederek seslendirmeyi denedim.
Hatalarım için kusura bakmayın.
Eleştirilerinize, görüş ve tavsiyelerinize bu adam her daim açık.
Ama lütfen gelip laf sokacağım diye uğraşmayın.
Hiç yazmayıp begenmiyorsanız beni engelleyin ve rahat edin.
Benden hepinize gelsin.
Bakmaya değer dediğiniz gözlere gelsin. :)

Buyrun Linki;

http://vocaroo.com/i/s0rLfO9NKLAo

Sözleri:

Düşlerin parlayıp söndüğü yerde
Buluşmak seninle bir akşam üstü
Umarsız şarkılar dudağımda bir yarım ezgi
Sığınmak, gözlerine sığınmak bir akşam üstü

Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi

Bir orman bir gece kar altındayken
Çocuksu, uçarı koşmak seninle
Elini avcumda bulup yitirmek, yitirmek
Sığınmak, ellerine sığınmak bir gece vakti
Ellerin bir martı, telaşlı ve ürkek
Ellerin fırtınada çırpınan bir beyaz yelken

Bir kenti böylece bırakıp gitmek
İçinde bin kaygı, binbir soruyla
Bitmemiş bir şarkı dudağında bir yarım ezgi
Sığınmak, şarkılara sığınmak bir ömür boyu

Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi
Ellerin bir martı, telaşlı ve ürkek
Ellerin fırtınada çırpınan bir beyaz yelken

Güncellemeler:
Günün sorusu olduğunda görüşmek dileğiyle. :):
Soundcloud linki güncellendi. Umarım bu da çalışacaktır.

soundcloud.com/sinirli-biber/by-sinirlibiber

0|0
106|57

En İyi Kız Görüşü

• eleştiri; çok kibar okuyorsun. birçok yerinde kendini sıktığını düşünüyorum. gözümde öyle canlanıyor. geceee ve ömür boyyuu diyerek uzattığın bölümler kulağı tırmalıyor.
    görüş; bir orman bir gece kar altındayken kısmı başlangıcı çok güzel. devamında da daha rahat söylemişsin. dingin bir şarkı ve benim görüşüm şu ki; çok daha güzel söyleyebilirsin. ses rengin gayet hoş.
    tavsiye; daha rahat bir şekilde tekrar söylemeni tavsiye ederim. kendini sıkmadan ve kasmadan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 105

• Öncelikle emeğine ve yüreğine sağlık...
    Gelelim gözlemlerime;
    Evvela; parçaları çok dik okuyorsun ses rengin çok iyi parça seçimlerin gayet başarılı fakat ses tonunda bir tizlik söz konusu...
    Sigara içiyor olmalısın ki bu da sesini olumsuz yönde etkiliyor maalesef,,,
    Söyleyebileceğin türden parçaların ise kısıtlı olduğunu düşünmekteyim örneğin; bir Türk halk müziği, Türk sanat müziği, Arabesk/fantezi tarzında eserleri icra edebilecek türden bir ses rengine sahip olmadığın kanaatindeyim...

O ses Türkiye yarışmasına katılıp şansını deneyebilirsin orada verilen parçaları üstatlar belirliyor başarılı bir netice elde edemezsen bile keşfedilebilirsin...
    Benim çok yakın dostlarım bir kaç kere şansını denediler lakin yarışmada olumlu bir sonuç alamamış olsalar bile plak şirketlerinin dikkatini çekmeyi başardılar...
    Şu an bir tanesi albümünü yaptı bir diğeri kendi stüdyosunu açtı yani insan arzu ederse her şey mümkündür...

Başarılarının devamını diliyor en kısa sürede senden farklı eserler dinlemeyi arzu ediyorum...
    Mutlu geceler biber abi =)

0|0
    0|0
  • sevmem gardaş

0|4
    0|1
  • zülfü livaneli sanatçı olarak cidden kaliteli işler yapıyor. sazı sözü zaten ayrı. bayılıyorum sesine lakin pek tanınmayan bir yanı edebiyatı. son dönemlerde birkaç kitabı gözüktü ama mesela kendi darbe dönemi anılarını, gördüğü işkenceleri, psikolojik durumunu "sevdalım hayat" adında müthiş bir eserde anı olarak yazmıştır. koğuşa gelen askeri aracın teker sesleri müthiş sessizlikte gerginlikle dinlenir, içeri bir asker girer, isimleri okunur, okunan listede adı olmayanlar birbirlerine sarılırlar ve sonra utanırlar adı yazılı olanlardan ve kendilerinden. adı yazılı olanlar işkenceye gider, birkaç gün sonra döner ve sırasını tekrar bekler. işkenceleri öyle bir anlatır ki penisinden elektrik verilişini... sizin kasıklarınız acır. sadece bunlar yok elbette, yurt dışı konserler, yurt içi konserleri, kızı, eşi, parasızlığı...

0|0
    0|0
  • Guzel.

0|1
    0|0
  • 0|2
    0|0
  • pek dinlemem ben Zülfü Livaneli, "nefesim nefesine" bildiğim, dinlediğim tek şarkısıdır aslında. Bu şarkıda güzelmiş, döktürmüşün gene biberito.. tebrikler.. :)

0|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • çok sevdiğim bir parçasıydı zülfi divanelinin ancak zülfi livaneliden daha güzel söylemişsin o.0 harika sesin var ya maşşallah allah baya iyi yaratmış keşke youtube da da paylaşsan

0|0
    0|0
    • Paylaşacağım video haline getirerek kısa sürede. Teşekkürler güzel yorumunuz için Üstad kadar olmasa da dilim döndüğünce işte. :):

• Yüreğine sağlık güzel söylemişsin

0|0
    0|0
  • Şarkı seçimlerini seviyorum. 2 anısı fazla şarkı kaldı onları da denk getirip söylemenden fena halde korkuyorum hayal kırıklıklarımı en iyi anlatanlar olduğundan.

Bu çok iyi olmuş gerçekten sesine, hissine sağlık.

0|0
    0|0
  • Severim.. güzel okumuşsun şu sıralar bir hayalim var Livaneli ile çalışmak :(( hep hayal kalmaz umarım

0|0
    0|0
  • Muchas gracias , muy agradable lectura.

0|0
    0|0
  • Zülfü Livali sevilmez mi hic cocuklugum onun sarkilariyla gecti... :) Sizde güzel söylemissiniz, yüreginize saglik.. :)

0|0
    0|0
  • Iyiymis, idare eder yani :)
    Kendini daha gelistirebilirsin...
    Zulfu Livaneliyi cok severim.
    Anitkabire karsi turkuler soyleyip beni aglatan adam...
    ... yiğidim aslanim burada yatiyor...

Zulfu livaneli bilmeyen insanlarin oldugunu gormek uzuyor beni...
    Nasil bir gencliktir anlamis degilim dogrusu...
    Sen su unutulan, unutulmaya yuz tutan, bilinmeyen seyleri tektek su kizanciklara bir ogret :)) lutfe

0|0
    0|0
  • Ben daha cok yazar kimligini seviyorum sanatcinin. Ama guzel olmus :)

0|0
    0|0
  • güzel güzel

0|1
    0|0
  • hiç sevmem ne sanatını nede kendisini

0|1
    1|2
  • ses size mi ait?

0|1
    0|0
  • aaa çok hoş olmuş cidden mest oldum. tebrik ederim
    çook begendimm :) sesin çok guzel. duygulu söylemişsin.

0|0
    0|0
  • Zülfü Livaneli sevmeyen insanları hiç sevmiyorum düşünsene o aydın adamı sevmiyorsun ne korkunç bir kafa..
    ağzına sağlık abi çok güzel olmuş severek dinledim

0|0
    0|0
    • O tür insanlara yorum yapmadım bu yüzden. Yaparsam yazacaklarım bana yakışmaz. Teşekkürler. :):

• 0|0
    0|0
  • Güzel:)

0|1
    0|0
  • I ı bu şarkıyı beğenmedim
    Sesin güzel her zamanki gibi

0|0
    0|0
  • Vaov çok güzel olmuş diline emeğine sağlık

0|0
    0|0
  • sevmem :D

0|0
    0|1
  • Sinirli bibercigim yine sarki mi soyledin beybisi

0|0
    0|0
  • Harcanıyon abi sen buralarda✌️👍

1|0
    0|0
  • başarılı

0|0
    0|0
  • severım güzel yorumlamısın

0|0
    0|0
  • Ks'deki halkı toplayıp ateş yakıp sana orada şarkı söyletmek lazım abi :) nereden buluyorsun böyle şarkıları biz çok cahil kalmışız :(

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    75

Erkekler Ne Diyor 57

• 0|1
    0|0
  • karlı kayın ormanında her türlü

0|1
    0|0
  • Zülfü Livaneli sevilmezmi hiç bu parçası favorimdir

https://www.youtube.com/watch?v=Fv7yDU4SsNc

0|1
    0|0
  • patron harikasın :D
    ayakta alkışladım :D

0|1
    0|0
  • Babami her sabah gunes topla benim icin diyerek uyandirirdim.. 4 yil oldu aramizdan ayrilali ama yine her sabah ayni sekilde odasina girer o olmasa bile gozlerimi kapatip uyanmasini hayal edip bunu soylerim.. Bende Zulfu Livaneli'nin uyeri cok ayridir.. Duygulandim

0|1
    0|0
  • Sesini severim türküleri güzeldir ama kendini iyi mi kötü mü bilmiyorum

0|1
    0|0
  • sorunun başlını keşke değiştirme imkanımız olsa. sevilmezmi çoooooooook severim

0|1
    0|0
  • Odam kireç tutmuyor dinlerim

0|1
    0|0
  • Çok güzel olmuş müdür ağzına sağlık

0|1
    0|0
  • Başarılı budum, emeğine sağlık.

0|1
    0|0
  • Zülfü Livaneli sevilmez mi üstad,

Bir de #sinirlibiber yorumuyla sanatın değeri artmış !

0|0
    0|0
  • Ben daha çok kitaplarını severim Zülfü Livanelinin.. Kardeşimin hikayesi ve son ada isimli kitapları da favorim.

0|1
    0|0
  • genel olarak bence başarılı. hatta lise yıllarıma gittim geldim 3 dakkada. bence başka paylaşımlarda yap.

0|1
    0|0
  • Daha dun kitabini bitirdim kardeşimin anisi iki gunde bitti on numara tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Severim.. İlki güzel olmuş.. Şarki söylemeyi seviyorsun galiba..

0|0
    0|0
  • sevilmez mi hiç D

0|1
    0|0
  • evet sağlam şarkıdır

0|1
    0|0
  • iyi soylemissin usta. kendimle kiyasliyorum tabi zulfu livaneli'yle degil :D

0|1
    0|0
  • Zülfü Livaneli... Güneş topla benim için Dinler miisn...

0|1
    0|0
  • bu kadar iyi beklemiyordum abi. eyvallahın var benden :)

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim. :)

• Benim yolumu sevmiyorlar zaten onlarla aynı yolda olmadıgım için. Nefret edip duygularımı köreltmektense bazı şeyleri umursamayıp yürümeyi sürdüren olmayı daha çok yakıştırıyorum her daim kendime.

• nefret de duygudur abi. nefreti köreltiyorsun ama. istemediğine "istemiyorum" demek, nefret ettiğine de "öldüreceğim seni" demek, erdemdir. peygamber değiliz biz. nefret etmek hakkımız. doya doya nefret etmemiz lazım. sen de öyle yap. yoksa kendinden verirsin abi. kendini kaybedersin. toparlan bence bir düşün :)

• buda mı sevda

0|1
    0|0
  • Severim.

0|1
    0|0
  • Leylim ley turkusunu bir baska okumus usta :)

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum.

0|0
    0|1
  • hiç sevmiyorum...3 nota aralığında besteleri mırıldanır gibi söylediği şarkıları var...

0|0
    0|1
  • severim

0|1
    0|0
  • Karlı kayın ormanı ve Bir Şafaktan tan Bir Şafağa sarkilarida muhteşem gezide az soylemedik

0|1
    0|0
  • güzel şarkıları var

0|1
    0|0
  • Harika soylemissiniz Zulfu Livaneli favori sanatcim

0|1
    0|0
  • Zülfü Livaneli'den bahsediyoruz sıradan birisi değil yani ne demek sever misiniz?

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    27
Yükleniyor...