Arkadaşlar evrim hakkında ne düşünüyosunuz? var oluşun bir alternatifi de evrim yaratılıştan çok daha farklı olan bu olay ile ilgili ne düşünüyosunuz eklemek istedikleriniz nelerdir?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• Bunun hakkında burada kimse bir şey düşnme haddine sahip değil. Evrim bilimsel bir olgudur ve fikirleri bilim adamları tarafından bilimsel analizler testler gözlemler sonucu ortaya cıkar.

Yani evrimi bilim insanları düşünür bize de bu bilimsel konuyu öğrenmek düşer.

Ama ülkemizde ne oluyor? Bilim adamı olmayan hatta kitap dahi okumayan insanlarımız evrimi öğrenme zahmetine girmiyor fakat hakkında haddinden fazla fikir beyan ediyor...

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 8

• Bilinen bir yanlışı düzeltmek istiyorum öncelikle
    Maymundan gelindiğini söyleyecekler şimdi ama oaly bu değil
    En yakın ortak atalarımızın bulunduğu canlılar maymunlardır uyuşma yüzdesi çok fazla
    Tüm canlı yaşam formlarının ortak bir atadan geldiğinden bahseder evrim

Başka bir noktaya değinmek istiyorum
    Evrim : gelişme anlamına gelir. Ortama uyum sağlama. Tabi bu her zaman iyi anlamda olmuyor kötümser anlamda da evrimleşme olabilir.

İnsanlarda evrimleşerek şimdi ki halini almıştır ve süreç her zaman devam etmektir. Evrimleşme sadece fiziksel olarak gerçekleşmez

2|1
    0|0
  • tanrının evrim vasıtasıyla yaratmış olması gibi bir ihtimal de var.. sonuçta herşey aşama aşama oluyor evrende ayrıca nuh tufanı gibi hikayelerde de bunu görüyoruz

0|1
    0|0
    • oda ne hikaye be :D

• hayır akıl var mantık var, madem tanrı ol deyince oluyor, e ol desin hepsi ölsün.. yok önce yağmurlar yağdırır seller bastırır insanları öyle yok eder.. tabi 6 milyon canlı türünü bir gemiye nasıl sığdırdığını bir kenara bırakırsak.. şimdi buna inanıyorsan aşağı yukarı tanrının işleri nasıl yürüttüğünü dolaylı yoldan aracılar kullandığını anlarsın dimi, e belkide canlılığı çeşitliliği bu şekilde oluşturmuştur? ?

• Tabikide Evrim diye birsey yok.
    Ortaya Atilmis Teori.
    Bircok canlinin ingilteredeki muzelerde fosillleri var milyonlarci yil once yasamis canlilar.
    En ufak bir degisim yok.
    Tabi Ateist bilim adamlari icin Bu birsey ifade etmiyor.
    İslerine geliyor Olayi bilimsel olarak Kendi Goruslerine gore yorumluyorlar.

0|0
    1|3
    • :D :D :D :D

Büyük profesör :D

Bilimsel teoriler kiraathanede ortaya atılıyordu zaten

• Bak Marlyn
      Belki farkli kulturde farkli egitimler Almis Olabilirsin Bana kitap oku diyorsun bilimden Anlamadigimi iddia ediyorsun
      Bu Dusunceyi burdaki konustugumuz iki cumleyle Anladin sanirim.
      Ben bos Bir insan degilim is sahibiyim

Seni burada rezil edebilirim, Evrim teorisi ile ilgili makale yazi Arastirma Gorsel olarak yuzbinlerce Kanit paylasabilirim
      Ama kuzum kusura bakma Sanal ortamda bu isler cok basit kaciyor.
      Bir konveransta Bir Soyleside gel Tartis benimle.
      burada klavye Basinda Lutfen Ahkam kesme Cok karsilastim Bu tur Seylerle Zamn degerli benim icin.

Akilli bir insan oldugunu kanitladin.
      Ama Evrimi Kanitlayamazsin Dunyadaki Tum bilim insanlari bir araya gelse Bunu kanitlayamaz.

Einstein'nin Dedigi gibi
      İnsan İnanmak istedigine İnanir Yanlis Oldugunu Bile bile, Cunku Buna Programlanmistir.

Sen evrimin var olduguna programlanmissin.
      Ama ben evrim yok demiyorum.
      Suanki bilim Yanlis iz Uzerinde Olduguna Dair kanit yok
      Sacma sapan Teoriler bilimsel olgular, Bunlar sadece İnan

• mak İcin Sarfedilmis Calismalar.

Darwinin dedigi Gibi

Çeşitli konularla ilgilenen pek çok insanın yıllardır bir illüzyon içinde olduğunu düşünerek oldukça seviniyorum. Sık sık üzerime soğuk bir ürperti geliyor ve kendi kendime bütün hayatımı bir fantaziye adayıp adamadığımı soruyorum.19

İste sihirli cumle bu.
      Bu bir fantazi Darwinin Baslattigi bir fantazi.
      İnanabilirsin sorun yok.
      Ama 50 Yil Sonra Belki inanan birkac insan kalir

• şuanda kendi kendine yani doğal yollarla evrim geçirmiş bir canlı varlık gözle görülmemiştir. Hepsi var sayımları üzerine ya da bilimsel araştırmalar üzerine ama bilim gözle görülmeyen hiç bir şeye inanmaz ancak buna inanıyorlar :)

0|0
    0|0
    • bütün canlılar doğal yolla evrilir ara formlar vardır bilim sınaya bildiği sorgulaya bildiği üstünde deneyler yapıp bağzı bilgiler topladığı şeylere inanır gözle görmediğimiz bir çok şeyde olduğu gibi teoriyi iyice bir araştırmanı öneriririm bulgular gayet gerçek ve doğru

• Onları evire cevire dövmek lazim

0|0
    0|0
  • Evrim iki tarafada çekilebilir siz hangisini söyluyorsunuz islami mi yoksa bilim mi?

0|0
    0|0
  • Ole bisey yok

0|0
    0|0
  • evrim bir teoridir. iki yöne de çekilebilir. yanlışlanabilir.

0|0
    0|0
    • Evrim bilimsel bir teoridir ve ayrıca evrim bilimsel bir olgudur.

Evrim olgusu ve evrim teorisi aynı şey değildir biraz kitap okuyunuz. YoK okumak zor geliyorsa bilmediğiniz konuda fikir üretmeyiniz.

• neler olmuş neler :D

• mısır patlat.

Yükleniyor...