Türkçülük hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkçü yayınlar ( Türkçü dergi, Anda... vb ) okur musunuz? ya da bu konuya bakış açınız nedir? Deneyimleriniz ve çıkarımarınız nelerdir?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Türkçüyüm ve ırkçıyım. Bu Türkçülük ırkçılık demek değil ama ben bu konuda gayette katı biriyim

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• boş, beleş, ülkü ocaklarında bıyık burup sözde kültürel muhabbetlere katılanların işi olarak görüyorum. bir de aralarında turancılık tartışanlar çıkıyor ki "ulan hadi buna inandın. coğrafyadan da mı haberin yok senin?" diyorum içimden.

0|0
    0|1
    • Türkçüler ülkü ocaklarında bulunmazlar :) zaten bir birlerini sevmezlerde. şahsen ben sevmiyorum. Ayrıca Dünya Türk birliği yani Turan, Tarihte bir kaç kez kurulmuş. yani coğrafya bilgisi kadar tarih bilgisie de önemli tabi :)

• Ankara türk ocaklarına bir arkadaşımın ısrarı ile 5-6 defa gittim. kitap tartışması ve söyleşi için. bahsettiğiniz şey bunun gibi mi?

• hayır yine bilemediniz. Türkçülük, sosyalizm gibi bir kavramdır. Türkçülük neyi kapsar, neyle alakalıdır. sadece bununla alakalı insanlar ne biliyorlar bunu öğrenmek istemiştim. Türk ocakları ya da ülkü ocaklarını sormuyorum.

• Turkculuk irkciliktir.

0|0
    0|2
    • ve?

• Irkcilikla kafatasciligin hicbir farki yoktur.

• :) peki saygı duyuyorum

Erkekler Ne Diyor 5

• Dergi almam ama turkcuyum

0|1
    0|0
  • türkçülük kurulması dünya türk birliklerinin kurulması demektir.
    teröre taviz vermeyen bir ilerleyiş olurdu ama bu tam anlamıyla kurulamaz çok zordur. keşke kurulabilse

0|0
    0|0
    • Turanla karıştırıyorsun :) Dünya Türk birliğini de savunur Türkçülük.

• hayır anlamadım konu şu aksine birşeymi dedim?
      aynı cümleleri 2 defa üstüne basa basa yazdım.
      yanlış ya sende var ya da bende gecenin atmosferinden olsa gerek

• amann koy gutine :) aynı şeyi farklı diyoruz sadece..

• Herhangi bir ırk üstünden yola çıkan görüşlerden haz etmiyorum, hümanistim ben

0|0
    0|1
    • peki Türkçülüğün ne olduğuna dair bir fikrin var mı? mesela Türkçülük neyi kapsar?

• Benim de söylediğim bu zaten fikrin çıkış noktası gayet hoştu fakat devam ettiren insanların yanlış algılama ve uygulamaları yüzünden bu görüş başladığı yerden çok farklı bir yerde şu anda

• evet bu konuda kesinlikle haklısın...

• Bazi arkadaslar irkciymis bende kurdum ve bazi arkadaslar gibi ayrimci degilim.

0|0
    0|0
    • İnsan ayırıp ayırmamayı sormadım ki ben. önce okuduğumuzu bir anlasak?

• saçmalıktan başka bişey değil, insan dünyaya gelirken Türk ya da başka bir ırktan olma şansı varmıydı,

0|0
    0|0
Yükleniyor...