Sizce bu nasıl bir şiir?

Sabah tavan arasındaki eskileri çıkartmak için yukarı çıktım. Eski tozlu kitapları karıştırırken çoktandır sayfalarını açmadığım kitapları görünce sayfaları karıştırmaya başladım. Daha sonra iki kat edilmiş ve bir ucu yırtık bir kağıt buldum. Bu şiir yazıyordu. El yazısı ve mürekkep ile yazılmıştı. Bu şiirin kime ait olduğunu bilmiyorum ama çok beğendim. Sahibini bulurum sanırım neyse tanıdığım insanlara sorup öğreneceğim. Peki Sizce nasıl bir şiir?

Gözyaşlarında başlar,
Gözyaşlarında biter her şey;
Dökme kimsenin yanında
Ne gözyaşını, ne yüreğinden akan kanları
Zayıflığını gizlemelisin insanlardan
Gözyaşlarını eldiven'le silme sakın, izi kalır yüzünde
Duygularını kırık aynalara gizleme sakın
Kalmak istiyorsan bu yaşamın içinde
Kapanırsın içine, gözyaşlarındır seni kurtaran bazen
Gözyaşlarını eldiven'le silme sakın
İzi kalır zamanda acı yaşanılmışlığın

Güncellemeler:
Kusura bakmayın. Biri bana yaşımdan dolayı bir kaç laf etti. Bende foto koymak zorunda hissettim kendimi. O kimse görsün diye birazdan kaldırırım, yanlış anlaşılmasın.

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• cok cok begendim.. cok icten samimi duygu yuklu.. birseyler karaliyordum bunlari okumak cok tesirli oldu...

0|0
    0|0
  • İnsanlıktı belki tozlu kitaplar arasında kalan, şimdi bakıyorum gençler insanlıktan nasbini almamış birer gariban.
    Bu da benden olsun güzel bence tahmin ettiğin yaşlarda ise...

0|0
    0|0
    • :) güzel miş:)

• El yazısız klavyelerde hayat çok acımasız, bazen hissiz bazen anlamsız şunu bil dostum biz en güzel zamanlarda gençlik yaşadık yaşıyoruz, kimi duysanda annam babam de geç onlar acınası umarsız...

• baya amatör

0|0
    0|0
    • Zaten yukarda yazmıştım. Bu benim lise hatta ortaokuldan kalan eski kitaplarımın birinin içinden çıktı. O yüzden 20 yıl öncesine dönersek eğer bunu yazan 14-15 yaşlarında olsa gerek. Evet baya amatör

• o yaşta biri yazdıysa tamam amatör sayılmaz pek :)

• Zaten dediğim gibi eski sayfa bile ucu gitmiş.:)

• beğenmedim...

0|0
    0|0
    • Zaten o yüzden soruyoruz görüşlerinizi almak için.

• :) ya aynen. geçen bir kıza yaşı 18-24 gözüküyor. sırf yardımcı olma için yazdım amca senin yaşın geçmiş sana ne diye cevap yazdı :) vb.
      yani inanırmısın o kadar canım sıkıldık..
      ya yanlış anlamaz ise muhabbeti burada değilde özelde devam ettirelim sonuçta bura umuma açık bir yer...

• Eyvallah amca:)

• Kötü

0|0
    0|0
  • Gozyslarin kurtarır seni bazen :) güzelmiş en çokta bu mısra hoşuma gitti devamını bekleriz

0|0
    0|0
    • Ben şiirin sahibini yakında bulurum bakalım benim kitap kurtlarından hangisi çıkacak?:)

• duygusal bir dönemde yazılmış bence çok edebi değil içten gelerek yazılmış..

0|0
    0|0
    • Sanırım haklısın...

• Ama güzeldi ben 90 yılların genci olmaktan çok mutluyum ve çok şanslıyım, diye düşünüyorum:) Mmalesef bugün çocukları o günlere pek nail olamadılar:)

• :) güzeldi evet

• İimis

0|0
    0|0
  • Güzel yazılmış.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bazı cümleler şiirden kopmama neden oldu.
    Anlamlı bulduklarım da oldu gibi...

0|0
    0|0
    • Duygularını kırık aynalara gizleme sakın
      Kalmak istiyorsan bu yaşamın içinde
      Kapanırsın içine, gözyaşlarındır seni kurtaran bazen

• Ok... Ben biraz kopma değilde düşündüm orada biraz aslında

Yükleniyor...