Felsefesi iyi olan veya Simyacı kitabını okuyanlar Lütfen yardımcı olsun?

Aşkı , ona bir sahip olma düşüncesi katmaksızın düşünemiyordu. Cümlesini açıklayabilir misiniz?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kitabı okumadım ama fikrimi söyleyecek olursam; imkanının el verdiği ve o kişiyle aşka sahip olabileceğine inanıyorsa aşkı yaşamak ve düşünmek istiyor. Öyle bir imkanı yoksa düşünmek bile istemiyor. Bence de kendine acı çektirmemesi için mantıklı olanı da bu diye düşünüyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• bu pragrafın gidişatına göre değişebilecek bir cümle..

tek başına bakınca kendisinin sahiplenme hissi olmadan aşkın olmayacağından bahsediyor.

0|0
    0|0
  • Gayet açık ona sahip olmak istiyordu.. içten içe, onsuzluğu düşünemiyordu gibi gibi birşey.

0|0
    0|0
  • elinde olmayan birini sevmek istemeyen bencil bir insan tanımı bence. ya da elde edemeyecek kişileri sevmeme falan. belkide ucu sekse bile dokunuyo olabilir kitabı okumadıgımdan bilmiyom ama cümle hiç hoşuma gitmedi :/

0|0
    0|0
  • Anladım sana daha değerlisini soyluyeyim aşk er ya da geç hüsrandır

0|0
    0|0
  • Bunun bir çok açıklaması olabilir bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Sevilen nesnenin yanında olmayı eleştirme hali. Muhtemelen aşkı beşeri olmadan düşünemiyor. Somut bir aşık olmadan, o aşığının yanında olmadan, ona ait olmadan düşünemiyor. Ama aynı zamanda bir de Evrenin Ruhu ve hazineye ulaşma amacı-aşkı var. İkisi arasında bir karşılaştırma yapılıyor olabilir.

0|0
    0|0
  • felsefeye bayılırımmmm :) yni bence demek istiyork kişi aşık oluca sahiplenme düşüncesi sahip olma düşüncesi olur ya hemen o düşünceler dhi olmadan deli gibi aşık demek istiyor bence

0|0
    0|0
  • Aski dusunurken o kisiye sahip olmayi aklindan gecirmeden dusunemiomus.. Diye anladimm :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...