Kapat

"Soğukkanlı" Türkçe sözlükten kaldırıldı mı?

Son günlerde "cool" kelimesini çok fazla duymaya başladım. Eskiden GTA vb. amerikan yapımı oynunlarda duyardım bu sözcüğü ama şimdi herkesin ağzında. Buda mı bir Amerikan özentiliği?

0|0
8|7

En İyi Erkek Görüşü

• lanet olsun içimdeki türkçe aşkına

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 8

• ne kadar cool adam yerine ne kadar soğukkanlı adam dersek anlam değişiyor.. coolun türkçe kelime karsılığı bulunmalı..

0|0
    0|0
  • Ben soğukkanlıyım. Bak kaldırılmamış.

1|2
    1|1
  • malesef özenti bir toplumuz...

0|0
    0|0
  • kulun olayım deme

0|0
    0|0
  • Cool tam olarak soğukkanlı için kullanılmıyor...

0|0
    0|0
    • ne anlama geliyor?

• Farklı, marjinal gibi anlamlarda veriyor İngilizcede olmasa da bunların yerine de kullananlar var Türk olarak.

• Kafaya takacak olduktan sonra sebep çok görüyorsun ki.

0|0
    0|0
  • cool story bro.

0|0
    0|0
  • cool daha havalı duruyor ama

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• hak veriyorum.tam soğukkanlı manasına gelmiyor aynı zamanda havalı manasına da geliyor.kullanılmamalı bence :D onun yerine şekil adam diyebilirim :D o da yeterli değil sanırım :D

0|0
    0|0
    • amerikan sinamasında banka soyarken yada çatışmaya girerken arkadaşı ona cool olmasını söylüyor, bunlarla havalı olmak arasında bir bağlantı kuramadım, havalı manasını bizim ergenlerimiz yükledi

• o zaman sakin anlamına geliodur...yerine göre kullanılabilir..

• Cool diye , mesafeli tiplere diyorlar

kimisi de karizmatik anlamında kullanıyor

Tam sözlük karşılığı anlamında kullanılmıyor.

1|0
    0|0
    • buda bizim türklerin işi, sözcükleri anlam kaymasına uğratmakta ustayız. Örn : Becermek, her türlü anlama çekebilir. Coolun türkçesi soğukkanlıdır

• bizde de türkçesiyle bile anlamsızlar varken cool gene iyi ''buraları yıkılıyor benden yıkılıyor,ne coolum di mi? hahaha cümleye gel

• evet son yıllarda moda bende oyle değilde eğer yerine if falan diyorum arasıra. içimden ingilizcesini tekrar ettiğim için kaçar arada kelimeleri unutmamak lazım çünkü.

0|0
    0|0
  • soğukkanlı ve cool aynı anlamı vermediği için olabilir

0|0
    0|0
    • ingilizceyi tam anlamıyla bilmeden lütfen yorum yapma

• ingilizcemi geliştirmek için o kadar çok yabancı filmi izledimki artık ne kelime neyin yerine kullanılır çok iyi biliyorum. Buna benzer binlerce kelime. Böyle konuşarak havalı değil özenti olursunuz

• tamam haklısın ergen ne istiyorsan o olsun uğraşamam çoluk çocukla

• Cool kelimesi eskiden de kullanılırdı ki.Ayrıca "Ben Cool'larımı çok seviyorum. Allah (c.c)"

0|0
    3|2
  • yea man we dont use .

0|0
    0|0
Yükleniyor...