"Soğukkanlı" Türkçe sözlükten kaldırıldı mı?

Son günlerde "cool" kelimesini çok fazla duymaya başladım. Eskiden GTA vb. amerikan yapımı oynunlarda duyardım bu sözcüğü ama şimdi herkesin ağzında. Buda mı bir Amerikan özentiliği?

0|0
8|7

En İyi Erkek Görüşü

• lanet olsun içimdeki türkçe aşkına

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• ne kadar cool adam yerine ne kadar soğukkanlı adam dersek anlam değişiyor.. coolun türkçe kelime karsılığı bulunmalı..

0|0
    0|0
  • Ben soğukkanlıyım. Bak kaldırılmamış.

1|2
    1|1
  • malesef özenti bir toplumuz...

0|0
    0|0
  • kulun olayım deme

0|0
    0|0
  • Cool tam olarak soğukkanlı için kullanılmıyor...

0|0
    0|0
    • ne anlama geliyor?

• Farklı, marjinal gibi anlamlarda veriyor İngilizcede olmasa da bunların yerine de kullananlar var Türk olarak.

• Kafaya takacak olduktan sonra sebep çok görüyorsun ki.

0|0
    0|0
  • cool story bro.

0|0
    0|0
  • cool daha havalı duruyor ama

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• hak veriyorum.tam soğukkanlı manasına gelmiyor aynı zamanda havalı manasına da geliyor.kullanılmamalı bence :D onun yerine şekil adam diyebilirim :D o da yeterli değil sanırım :D

0|0
    0|0
    • amerikan sinamasında banka soyarken yada çatışmaya girerken arkadaşı ona cool olmasını söylüyor, bunlarla havalı olmak arasında bir bağlantı kuramadım, havalı manasını bizim ergenlerimiz yükledi

• o zaman sakin anlamına geliodur...yerine göre kullanılabilir..

• Cool diye , mesafeli tiplere diyorlar

kimisi de karizmatik anlamında kullanıyor

Tam sözlük karşılığı anlamında kullanılmıyor.

1|0
    0|0
    • buda bizim türklerin işi, sözcükleri anlam kaymasına uğratmakta ustayız. Örn : Becermek, her türlü anlama çekebilir. Coolun türkçesi soğukkanlıdır

• bizde de türkçesiyle bile anlamsızlar varken cool gene iyi ''buraları yıkılıyor benden yıkılıyor,ne coolum di mi? hahaha cümleye gel

• evet son yıllarda moda bende oyle değilde eğer yerine if falan diyorum arasıra. içimden ingilizcesini tekrar ettiğim için kaçar arada kelimeleri unutmamak lazım çünkü.

0|0
    0|0
  • soğukkanlı ve cool aynı anlamı vermediği için olabilir

0|0
    0|0
    • ingilizceyi tam anlamıyla bilmeden lütfen yorum yapma

• ingilizcemi geliştirmek için o kadar çok yabancı filmi izledimki artık ne kelime neyin yerine kullanılır çok iyi biliyorum. Buna benzer binlerce kelime. Böyle konuşarak havalı değil özenti olursunuz

• tamam haklısın ergen ne istiyorsan o olsun uğraşamam çoluk çocukla

• Cool kelimesi eskiden de kullanılırdı ki.Ayrıca "Ben Cool'larımı çok seviyorum. Allah (c.c)"

0|0
    3|2
  • yea man we dont use .

0|0
    0|0
Yükleniyor...