Kitap Okumayı Sevmek İsteyenler? Yardım İstiyorsanız İçeri?

Arkadaşlar, bir kardeşimiz maddeler halinde soru sormuştu bununla ilgili, bende ayrıntılı olarak cevap vermiştim. Herkes faydalansın diye soru olarak soru ve cevabı paylaşıyorum.

- Kitap okumayı seviyor musunuz?
- Düzenli olarak kitap okuyor musunuz?
- Kitap okumanın hangi faydaları vardır?
- Kitap okuma alışkanlığı kazanmak için neler yapmalıyız?

-Kitap okumayı sevmem, kitap okumak benim için bir yaşam biçimidir.
-Şu zamana kadar düzenli kitap okurdum. Ama artık okuduklarımı 1 haftaya unutur oldum. Çok sinirimi bozduğunduğundan mola verdim.
-Kitap okursan diksiyonun düzelir, her şeye daha olgunca yaklaşırsın. Tüm hayatın değişir, birçok şeye çok daha anlayışlı ve açık görüşlü bakarsın. Anlayamayacağın şey hemen hemen yoktur, mesela gay olan birini anlarsın, delinin tekini bile anlarsın... Sayamayacağım kadar çok faydası var.
-Kitap okumayı sevmek istiyorsan her şeyden önce seveceğin kitapları okuyacaksın. Ya o kadar okuyacağım bari işe yarasın bilgi verici şeyler olsun demeyeceksin. Cinselliğe aç mısın? Erotik kitap okuyacaksın. Doğaüstü şeylere bitiyor musun? Fantastik seriler okuyacaksın. Aşka mı susadın? Aşk kitapları okuyacaksın. Polis mi olmak istiyorsun? Polisiye kitaplar okuyacaksın.

Ülkemizdeki kitap okuma oranının düşüklüğünü son maddeye bağlıyorum ben. İlkokul, lise çağında ki gençlere Tanzimat'ta yazılmış kitapları, bilgi veren yazarları, Dostoyevski kitaplarını okutursan o genç haliyle kitaptan soğur.

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Dante - İlahi Komedya'yı okuyorum şu aralar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Franz Kafka -Dava'nın çizgi romanı okumaya başlamak için idealdir...
    Antoine de Saint-Exupéry'nin Küçük Prens'i de iyidir...

0|0
    0|0
  • İlginç

0|0
    0|0
Yükleniyor...