Müzeyyen Senar'ı kaybettik siz Müzeyyen Senar dinler miydiniz?

1918 yılında Bursa'nın Keles ilçesinde doğan Müzeyyen Senar, müzik eğitimine, Anadolu Musiki Cemiyeti'nde , kemençe üstadı Kemal Niyazi Seyhun Bey ve udi Hayriye Hanım gözetiminde başladı. Güçlü bir sese sahip olan bu kız çocuğunun ünü yayıldıkça, hafız Sadettin Kaynak, Selahattin Pınar, Lemi Atlı, Mustafa Nafiz Irmak gibi devrin önemli üstatları da ona dersler verdi,
Müzeyyen Senar'ın yeteneği, Cumhuriyet'in kurucusu ve Türk sanat müziğinin büyük hayranı Mustafa Kemal Atatürk'ün de ilgisini çekti ve sanatçı birçok kez onun huzurunda, özel meclislerinde şarkı okudu.
Türkiye'nin ünlü gazinolarında yaptığı başarılı sahne programları ve plak çalışmalarıyla Türk musikisine yeni bir soluk getiren Müzeyyen Senar, son sahne konserlerini 1983 yılında İstanbul Bebek Gazinosu'nda verdi. Bu tarihten sonra yalnızca ender anlarda, müzikli özel toplantılarda şarkı söyledi.
Müzeyyen Senar 1998 yılında Devlet Sanatçısı seçildi. Senar, 2004 yılında Sezen Aksu tarafından düzenlenilen ve sanatçı dostlarınında katıldığı gecede 73. sanat yılını kutladı.
30 Ekim 2009'da öğrencisi Bülent Ersoy tarafından anısına Müzeyyen Senar'ın sanat yaşamından fotoğrafların yer aldığı Cumhuriyetin Divası: Müzeyyen Senar sergisi açıldı.
08 Şubat 2015 tarihinde tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde 97 yaşında hayatını kaybetti.

Müzeyyen Senarin kisa bir hayat hikayesi mevcut cok degerli bir sanatciydi bana göre..
En sevdigim sarkisini paylasiyorum ve onun gibi sanatcilari özleyecegimizi ifade ediyorum.

Siz hic dinlermiydiniz Müzeyyen Senar?
En sevdiginiz sarkiyi paylasin lütfen

https://www.youtube.com/watch?v=N4je3FvL0tY

0|0
13|14

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• Allah rahmet eylesin denk geldigim zaman dinlerdim en sevdigim parcasini sen paylasmissin

0|2
    1|0
  • Dinlerdim. En sevdigim parçası;

http://youtu.be/GGLZGSwl8ps

0|1
    0|0
  • Allah rahmet eylesin..
    Paylaştığınız şarkı ve benzemez kimse sana favorimdi.. Mekanı cennet olsun..

0|1
    0|0
  • Sabah duyduğumda ağlamıştım. Şimdi de ağlıyorum aynı anda birden fazla şey olunca hepsine aynı anda ağlamak en mantıklısı.

0|1
    0|0
  • Dinlemezdim ama üzüldüm allah rahmet eylesin

0|1
    0|0
  • Allah rahmet eylesin, pek dinlemezdim.

0|1
    0|0
  • Yarkanla düet yapınca tamıdım nedense ölünce kıymetli oldu o da... Digerleri gibi...

0|1
    0|0
  • Simdi bir Feraye acmanin vaktidir!

0|1
    0|0
  • biraz önce aynı soruyu ben sordum :-D

Benzemez kimse sana tabiki :-D

0|1
    0|0
  • Nostalji müzik hastası olarak severek dinlerdim, çok üzüldüm. Mekanı cennet olsun

0|1
    0|0
  • Öldü mü ya, üzüldüm.

0|1
    0|0
  • Dalgalandımda duruldum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Ben haberlerde tanıdım. DAha once duymadım

0|1
    0|0
  • allah rahmet eylesın turk sanat muzıgı dev bır cınarını kaybettı cok severdım dınlerdım

0|1
    0|0
  • Allah rahmet eylesin! Kadıncağız yıllardır hastalıktan ve yaşlılıktan çok çekti be.

0|1
    0|0
  • nadiren

0|1
    0|0
  • Dinlemezdim ama sevilen bir sanatçı olduğunu ve 18 yaşında Atatürk'e şarkı söylediğini biliyordum

0|1
    0|0
  • Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

0|1
    0|0
  • 97 yasina kadar yasadi sorgusu biraz uzun surebilir

0|1
    0|0
  • Allah rahmet eylesin

0|1
    0|0
  • Ormancı

0|1
    0|0
  • Yeni duydum

0|1
    0|0
  • allah rahmet eylesin. dinlemezdim..

0|1
    0|0
  • ah evet be

0|1
    0|0
  • Benzemez Kimse Sana parçasını ondan öğrendim, onunla sevdim...

0|1
    0|0
  • Allah rahmet etsin : biz Azer bülbül Erol budan müslüm dinleriz deli çocuk

0|1
    0|0
Yükleniyor...