İlişkideki olumsuzluklar için ne çözümler üretebilirsiniz?

ilişkide bireyler arasında elbet bazı farklılıklar olacaktır.örneğin (kültür,gelenek,ailelerin sosyal durumu) bu durumda yaşanabilecek olumsuzluklar nasıl giderilebilir.en makul olanı kişilerin birbirlerinin yukarıdaki farklılıklarına saygılı ve anlayışlı bir tutum takınmasıdır.benim merak etttiğim siz bu durumda alsanız ne çeşit çözümler üretirsiniz

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• Yani dediğin gibi birbirini seven iki insan bazı anlaşmazlıkları bir kenara koyacak ama aileler anlaşamayınca çok kötü bir durum oluyor ve bu herkesi olumsuz etkiliyor. Aileler arasındaki anlaşmazlık büyük olursa her aile, diğer ailenin çocuğu hakkında, kendileri gibidir (kendi ailsesi gibi) diye düşünerek birlikte olmalarını istemiyorlar ve gençler birlikte olmaya devam etseler bile bu onları üzüyor. Ne desem bu duruma. Buruk mutluluk gibi bir şey sanırım. Tercih edilen bir durum değil. O yüzden ciddi bir ilişkide her ne kadar aşkı da ön planda tutsam ailelerin anlaşması bence önemli bir kıstas.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kişiler arasında illaki fikir çatışmaları olacak burada önemli olan orta yolu bulmak ya da görüşlere saygı göstermek.Ama bunu değiştirmeye çalışmamak lazım.

0|1
    0|0
  • ortada bulışmak gıbı olabılır..

benım başka cıftlerde gordugum genelde bırnın ezılıp susutugu

1|0
    0|0
  • Tek benim yaptıklarımla yürüyorsa, anlarım nokta korum

1|0
    0|0
  • kültür farkı çoksa = bu fark değişmiyor

kız yada çocuk aile esiri oluyorsa kendi söz hakkı olmayıp = bu iş yürümüyor

1|0
    0|0
  • eşimle bu konularda aramızda bir sürü fark olduğu halde aramızda hiç sorun yaşanmaz. nasıl mı? çözüm birbirimizi olduğumuz gibi kabul etmek, saygı duymak ve yeri geldiğinde bir onun bir benim birbirimize adım atabiliyor olmamızdır.

0|0
    0|0
    • işte budur(bu farklılıkları öğrenebilir miyim?

• aileler, gelenekler, eğitim, öğrenim durumu ve tanıştığımızdaki kişilik farklarımız... benden 7 yaş büyük olmasına rağmen "seninle büyüdüm, olgunlaştım" der her zaman.

Erkekler Ne Diyor 4

• bence gerçekden seviyorsa tek şu tartışmanız olur yenge yemek yapar kendi yöresinden sende beğenmesen de yersin abi o kadar da olacak sevgi bu ama ilerde buda çözülür eminim mutluluklar

0|0
    0|0
  • sentezlerdim kültür gelenek sosyal durumu vs.

mesela ben onun kültürünü öğrenirdim geleneklerini öğrenirdim...

üstüme vazife olmamasına rağmen abim sivasta kına gecesi yaparken (sivastan evlendi) halay çekmeyi öğrenmiştim:) ben de erkeklere harmandalı öğretmiştim... ama öğrenemediler o ayrı bi olay:D

1|0
    0|0
  • Farklılıkların olması tabiki normal bir durum. Hem bu dünyada kim tıpa tıp aynı olabilir ki . Aynı ebevynden doğan kardeşler bile aynı değildir ki sevenler olsun. Ancak zamanla benzer insan birbirine, tabi o ilişkide kendileri kalabilmeyi becerebilirlerse, çevresel faktörün etkisi en az şekilde olursa..

Önemli olan onu olduğu gibi ayni aşık olduğun halde sevmek, onun sende olmadığından etkilendiğin, hayranlık duyduğun yanını sevmek.

0|0
    0|0
  • Tek basina cozum uretemezsin senin uretecegin cozum iki tarafi memnun etmeyebilir dolayisiyle iliskide iki kisi vardir kafa kafaya verip sorunlari beraber cozmeli dogrusu bu

0|0
    0|0
Yükleniyor...