Yazmaya yetenekli arkadaşlar bir bakabilir mi?

Arkadaşlar benim kafamda bir konu var. Ancak ben konuyu nasıl yazıya dökeceğim bilmiyorum. Olayları nasıl ilerleteceğim, ne olacak da bu böyle olacak... Kafam çok karışık. Yardımlarınızı bekliyorum.

Güncellemeler:
Genel olarak nasıl olacağını sormuştum.

0|0
5|14

En İyi Kız Görüşü

• Kağıdı kalemi silgini hepsini al önüne. Teknolojiyle olmaz yazmak karalamak gerek. Aklından her şeyi silmeye çalış. Ama en önemlisi kendin için yaz. O okuyacak bu okuyacak diye düşünme. Sonrasında okutucaksan bile yazarken sanki kimse bilmeyecek gibi düşün. Babam okursa ne der, sevgilim okusa ne der diye bir düşünceyle başlarsan bir bakarsın kendi düşünceni değil babanın sevgilinin düşüncelerini kağıda dökmüşsün. Unutma en iyi dost kağıttır korkmadan yaz. Sana neden bu kadar yazıyorsun diye sormaz. Saçmalama bu ne demez. Sus artık demez. Delisin de demez.. Gidip başka kağıtlara anlatmaz yazdıklarını. Her kelimeni her harfini her virgülünü seve seve kabul eder :) Bunları düşün.. Olabildiğince sessiz bir ortam olsun.. Ama belki fon müziği de olabilir buna sen karar ver kendini en iyi sen tanıyorsun :) Rahatla, yazarların şairlerin senden bir farkı yok sadece uğraşıyorlar. İstersen sen tahmin ettiğinden bile daha güzel yazabilirsin ;) Rahat ol ve sadece kağıtla dertleş :) Unutma sen kalemin ucunu nasıl şekillendirirsen öyle bir harf çıkacak. Her şey senin elinde :)

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Kafandaki konuyla ilgili on bilgilendirme yap önce misal '' armut '' faydaları sunlardir zararları bunlardır veya bir betimleme kur kafanda öyle giriş yap daha sonra kurgunu islemeye başla sonrada final.

0|0
    0|0
    • Aşk hikayesi olacak.
      Yani tabii ki düşünüyorum kafamda ilk önce. Ama yazmaya gelince iş değişiyor.

• O zaman parça parça gidip bir bütünlük olusturcaksin. misal öyle her zaman yazma isteği gelmez insanın o an gelince bulunduğun yerde telefona taşa duvara bir yere yazacaksın içinden geçen güzel sözleri sonra bunları bir araya getirip bütün olusturcaksin. siz hayal ile yazma işinin sürelerini tutturamiyorsunuz. Hayal kurmak ayrı bir işlem yazmak ayrı bir işlem bunu birbirinden ayırmayı becerdiginiz gün olucaktir.

• konu ne?

0|0
    0|0
  • Çok güzel ve açıklayıcı bir soru olmuş

0|0
    1|0
  • Giristen sonra olaylar icinde olaylar olsun.
    Tam cikmazdayken hikayenin 2. kahramani seni kurtarsin. ve son ;)

0|0
    0|0
  • Sadece konuya odaklan.

0|0
    0|0
  • Giris Gelisme Sonuc turkce yazim imlasi ok

0|0
    1|0
  • şuanda burada ne olduğunu yazamayacağım bir kitap üzerine çalışıyorum.. bana mesaj atarsan sana anlatırım ne yazdığımı ve sana yardımcı olmak isterim ayrıca sakın buraya açık açık yazma hikayenin konusunu..

0|0
    0|0
  • Her konunun bir başlangıcı vardır.
    Her hikayenin bir başlangıcı vardır.
    başlangıcı gelişme sonu bunları iyi düşün

0|0
    0|0
  • Ne gibi bir yazı? Roman yazmayı mı düşünüyorsun, hikaye mi, deneme mi? Yardımcı olabilirim ama daha fazla detay vermelisin.

0|0
    0|0
  • Giriş gelişme sonuç.

0|0
    0|0
  • Ne demek istediğini anlamadim biraz acar misin

0|0
    0|0
  • kör değilse bakabilir

0|0
    0|0
  • Anlatta ne oldugunu bakalim var mı gorusumuz

0|0
    0|0
    • Genel olarak sordum. Ayrıca bilginiz olmadığı da belli.

• ne alaka lise egitimi almis birr insan kompozisyon yazmayi bilir bana edebiyat dersi verdirme simdi

• Ne yazcaz konu ne

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben bir ara not almıştım sana yazayım. Tema olaylar örgüsü kafanda kurgula. Karakter geliştirme. Diyalog. Zamanı akışı. Aşamalar. Netten alıntı bunlar. Sen başla ilham varsa devamı gelir. Benimde aklıma geldikçe hikaye yazarım. 8 tane defterim oldu bu hikayelerden hepsinin farklı konusu var. Sende ilham geldiyse kalemi eline al başla derim. İlerletmek senin elinde.

1|0
    0|0
  • Nedir?

Aç biraz konuyu, zihnini okuyamam ki..

0|0
    0|0
  • Konuya göre kendine bir giriş cümlesi seç devamı gelir zaten

0|0
    0|0
    • İşte başlayamıyorum.

• Başladım diyelim olayları birbirine nasıl bağlayacağım :/

• Kafanda konu yok mu zaten başlayacaksın devamı gelecek. Böyle vakit geçirip onu yapamam bunu yapmamla olmaz ki bu iş

• Konu ne?

0|0
    0|0
Yükleniyor...