Sherlock Holmes hayranları bakabilir mi?

Eğer sizler de Sir Arthur Conan Doyle'nun kusursuz eserininde sunduğu bu isimden haberdar olmanın ötesinde;adeta olağanüstülüğüne boyun eyen, bu gezegende varlığının buralara bir anlama katacağını düşünenlerdenseniz, öncelikle Watson ve Holmes'ten aşina olduğunuz bir üslupla sizlere hoşgeldiniz aziz dostlarım demek istiyorum.
Olay şu ki: Son Vaka sizi ne kadar etkiledi? Sizce de okumak için yürek gerekmez mi?
Zira Son Vaka benim okurken gözyaşlarımı tutmak zorunda kaldıgım,(bir bayan olmanın verdiği hassaslıktan ötürü) hikayenin ana fikrinde bulunan istikrarın ve kaçınılmaz sonun bende tokat etkisi yarattığı bölümdür.
Not: Son Vaka olarak doğrudan bahsetme nedenim eserin gerçek hayranlarının bana karşılık vermesini istediğimdendir.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Benim yorum yapmama gerek yok diye dusunuyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Filmleri izledim.. Kitapları okuyamadım Sirius Black. Ya da Bellatrix Lestrange..

0|0
    0|0
  • Son vaka da iş bitmiyor yanlıs hatırlamıyorum isem Prof moriaty ile uçurum kenarına geliyorlar. İş burada bitmiyor hocam :)

0|0
    0|0
    • Biliyorum, dostlarım:) Ama bende en çok etki bırakan vakadır. Ne zaman oluşan aynı şeyi hissederim..

• Ben son iki kitabını bir türlü okuyamadım. Umarım kısa bir süre sonra elimde olur..

• Umarım :)

• yeni scherlock holmes hayranıyım artık 2 filmini izleyip 4lerin esrarını okudum şimdilik ve bu dediğinden başka neler tavsiye edersin

0|0
    0|0
    • Birçok yayıncılığın kitap halinde sunduğu hikayeler var;Ölümle Randevu, Kuşku, Şüphe gibi kitaplardan ulaşabilirsiniz.:))

• Kitaplari okumadim ama dizisine bayildim. Belki okurum orijinal cuts versiyonunu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Yahu ne biçim Klasik Polisiye hayranıyım. Son Vaka neydi la, deyip kitabı açtım az önce :D

Neyse, öncelikle gerçek hayran ayracın iyi :D Ardından da biliyorsundur ki, son vaka aslında son vaka değildi. Sherlock Holmes geri dönmüştü. Arthur Conan Doyle, aslında Sherlock Holmes'u hiç sevmediğinden, bu şekilde öldürmeye karar vermiş. Hayranları isyan edince de Sherlock Holmes'un dönüşü diye yeni yazılar yazmak zorunda kaldı.

Yani 'Son Vaka' aslında son vaka değildir. Sherlock Holmes o uçurumdan düşmemiş, düşmüş gibi yapmış, bu sayede Moriarty'nin gizlice peşine düşmüştür. Üzülmek yok ;)

0|0
    0|0
  • Ben dizisini izliyorum karakterler ayni sanirim. Kitabi da dizisiyle paralel mi acaba bilginiz var mi?

0|0
    0|0
  • Kitapların nerdeyse hepsini okudum ve benim de ağladığım tek kitap bu

0|0
    0|0
Yükleniyor...