Size en komik gelen söz deyim nedir ?

bir şive den ağızdan yöredende olabilir mesela ben kayseri tarafında sık kullanıılan ''dölek dur'' yani adam gibi dur akıllı ol anlamındaki cümleye çok gülmüştüm

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• dölek dur bizede denir Ankaralıyım.karadenizlilerin konusması cok hos

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bi anı geldi aklıma ya güldüm kendi kendime .. köyde bahçe çitleri çakılırken ege şivesiyle ve r harfini vurgulamayan teyzenin bağrısı "götü(r)me çakkkk götü(r)meee :))) çok gülmüştük tabi içimizden

0|1
    0|0
  • gadaların alayım,nörüyon?

0|0
    0|0
  • "sırtarma" annem küçükken yaramazlık yaptığım zaman bana kızardı beni de gülme tutardı "gülme" manasındadır.. :)

0|0
    0|0
  • Besle kargayi oysun gözünu.. aslinda hiç komik degil ama annem bazen söylediginde gülmek tutar :/

0|0
    0|0
  • "Dindona bak hele" der annem anneme ait olabilir dindon kelimesi anlamı doğru düzgün olmayan adam:-D

0|0
    0|0
  • b*kları kurumuyor.yani sıkça görüşen kişiler için söylenir.kurumadan yine görüşmüşler manasında:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ''osursan duyulur'' yani çok yakın mesafe anlamında kullanılır. ''Gizli s*kişen,aşikar doğurur'' yani hiçbirşey gizli kalmaz,gizli yapılan bir iş elbet birgün ortaya çıkar anlamında bir atasözüdür.

3|2
    0|0
    • atasözleri sözlüğünde yok öyle bişi koymamışlar .d.d.d.d.

• çok iğrenç ama malesef doğru :( hemde çok çok eski atasözü o

• Ne edip durunuz gari.

0|0
    0|0
  • "işesen sidiğin varır" yakın yer anlamında ege ve iç anadoluda kullanılıyor sanırım

0|0
    0|0
  • abin daşşaaanı yisin :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...