Amerikaya giden var mı?

Yaz için üç aylığına Amerikaya bir dil kursuna gitmek istiyorum dil kurslarını ayarlayan bir danışmanla konustugumda hangi eyaleti tercih ettiğimi sordu şahsen aklımda kesin bir eyalet yok daha önce Amerikaya gideniniz var mı? Veya eyaletler hakkında gerçekten önerebileceginiz kadar bilgisi olan var mı? Ayrıca tek başıma bir ev tutacagım güvenlik ve yaşam standartı için bunu da dikkate alırsanız sevinirim :)

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Dil eğitimimi Amerika'da tamamladım fakat 3 ay çok kısa bir süre. Zaten yaz aylarında da pek ciddi geçmiyor eğitim hangi eğitim kurumu olursa olsun. Kaplan dil okulları en iyi dil okullarından biridir Amerika'da. En sağlam eğitimi onlar veriyor. Ben sonbaharda gidip 6 ay dil eğitimi almıştım New York'ta. Bana yaklaşık kalma vs. 50.000 liraya mal olmuştu. Ben aile yanında kalmıştım daha çok İngilizcemi geliştirmek adına ve çok da memnun kalmıştım. Kaldığım aile bayağı bilgili ve kariyerli olduğu için her konuda sohbet edebiliyorduk bazen sabahlara kadar. :)

0|1
    0|2
    • Şu an Lise 3 teyim annem ikinci evliliğini bir Ingılızle yaptı onlar Ingıltereye tasınacak birkaç sonra bende Amerikaya gidecegim üç ay olmasının nedeni bütün bir yıl gidip geri dönüş yolumu kapatmak istemiyorum birkaç ay kaldıktan sonra dilimi ilerletip amerikada yaşamaya devam edebilirim planımız bu yönde dil kursu biraz da bahane aslında Ingılızce acısından cok sıkıntım yok :)

• New York, en güzel şehirlerden biri. Ben çok memnun kalmıştım.

• Çok teşekkürler fikir verdigin için çok yardımcı oldun değerlendirecegim :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Oldukça uzun bir süre geçirdim, her eyaletin iyi ve kötü noktaları vardır... Genel olarak her yer ülkemize göre oldukça sakin ve güvenlidir, en bilenenlerden California, Florida, New York, Illinois, (belki Seattle) oldukça yaşanabilir, hem güvenli hem hareketli olan eyaletlerdir... Birkaç şehrin birkaç mahallesi dışında da tehlike yaşanacak öyle büyük bir durum yoktur...

3 ay fazlasıyla kısa olsa da kesinlikle gidilip, görülmesi, yaşanıp deneyimlenmesi gerektiğini düşünüyorum...

0|0
    0|0
    • Dil kursu bahane aslında 3 ay gitmemin nedeni Amerikada tek başıma yaşayabilecek miyim onu görmek için aşağıda da yazdıgım gibi bir yıl veya daha uzun bir süre için gidip alışamazsam veya yapamazsam kendime eziyet etmek istemiyorum üç ay gidip duruma göre tekrar vize alıp eğitimime Amerikada devam etmek gibi bir düşüncem de var :) Çok teşekkürler fikir verdigin için :)

• Rica ederim, tek başına yapılamayacak bir yer değil Amerika, sana her türlü güven ve heyecanı veriyor. Hele biraz da kendini bilen ve kendinden emin biriysen, herşey yolunda gidiyor...
      Yardımcı olabildiysem veya olabileceğim bir konu olursa memnun olurum...

• bende buyaz 3 aylığına ya amerika ya da ingiltereye gidicem dil okulu için

0|0
    0|0
  • rüyamda gitmiştim kabul oluyomu.

0|0
    0|0
  • Los angeles ve miami'ye gittim los angeles'i oneriririm ama eger hem denize girerim diyorsan miami , ordan da bahamalar'a gecmistik hatta

0|0
    0|2
    • Biliyorsun ki bahamalar miami'ye yakin ve vizesiz gidilebiliyor ☺

• Los Angeles'ı çok düşündüm çok güzel bir yer biliyorum giden herkes öneriyor fakat bazıları da tek başıma yaşarken zorlanabilecegimi söylediler :)

• ben gittim küçücük çocuklar bile ingilizce konuşuyor yaa

0|0
    0|4

Kızlar Ne Diyor 1

• California Irvine çok güzel yer orda yaşadım sokaklar falan sakin ve güvenli. Hiç kötü bişeyle karşılaşmadım

0|0
    0|1
    • California Los Angeles, Boston en çok istedigim yerler aslında New Orleansı falanda çok düşündüm ama New Orleans'ın eğitim ve yaşam açısından pek bir özelliği olmadığını tarihi ve turistik açıdan daha ön planda oldugunu söylediler ayrıca siyahilerin cok fazla oldugu bölgeleri tercih etmememi önerdiler ama dediğim gibi hala California ve Boston üzerinde cok düşünüyorum :)

• LA eğitim için uygun değil, eğlenmeye gidersin oraya. Eğitim için bencede doğru karar vermişsin Boston California daha iyi

Yükleniyor...