Sizce kitabı olan bir filmin önce filmini mi izlemeliyim yoksa önce kitabı mı okumalıyım?

elimde bir kaç kitap var da dünya klasiklerinden filmleri de var önce kitapları mı okumalıyım yoksa filmini mi izlemeliyim

0|0
14|22

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• kitap okumanın tadını ve derinliğini hiç bir şey vermez. kitapta bazı şeyleri kendi hayalinde kurabilirsin. ama filim senin düşüncelerinin önünü keser.

0|0
    0|0
  • Önce kitap!

0|0
    0|0
  • Acikcasi kitaplarla film uyarlamasi cok benzerlik oldugu soylenemez zaten bu farki anlarsin

0|0
    0|0
  • İlk kitabı sonra filmi. Çünkü unutma filmin kitabı değil kitabın filmi çıkar :) 😊

1|0
    0|0
  • Kitabı önce okusan muhtemelen film yavan kalacak. Tüm romanı filme aktarmak zor. Ya da senin kafanda oluşan karakterleri filmde bulamayacaksın. İlk filmi izlesen romanı okurken filme uyarlamaya çalışıyorsun. Oradan bağırarak kaç bence :(

0|0
    0|0
  • Sakın önce filmi izleme. Film dediğin 2 saattir izlersin biter.

Ama bir kitabı 1-2 hafta boyunca okuyabilir, heyecanını doya doya yaşayabilirsin.

Ama olacakları önceden bilirsen o heyecan kalmaz.

1|0
    0|0
  • git git 13 şubatda vizyonda bayan.)

0|0
    0|0
  • hiç uğraşma filmi varsa filmini izle kitaplarda mevzuyu çok uzatıyorlar.

0|0
    0|0
  • Grinin 50 tonuna git sen ilkin :D

0|0
    0|0
  • ben önce kitabı okuyorum kitap ile senaryo arasında çok fark oluyor. önce filmini izlesem kitabını okumam sallarım

0|0
    0|0
  • kıtabı okuman daha ıyı fılm cok daha ozettır

0|0
    0|0
  • önce kitabı oku bence. çünkü film senin hayal gücünü kısıtlıyor, halbuki kitapta öyle bir durum yok. sen kurguluyosun kafanda. bir de mümkünse sadeleştirilmesi falan oluyo klasiklerin onlardan okuma.

0|0
    0|0
  • Kitapların neler?

0|0
    0|0
    • Madame bovary, Jane Eyre, Martin Eden, Iki şehrin hikayesi vb klasikler

• Son tavsiyem filmini izleme hatta hic izleme hayalin kısıtlanıyor ben bunlari okudum hepsinin de filmi var izlemedim kendini baskalarının düsüncesiyle cektigi filmle hayal gücünü daraltma bu da son sana iyi okumalar gute nacht :)

• Teşekkürler sanada 😊

• önce kitap :D

0|0
    0|0
  • kitap önce

0|0
    0|0
  • Kesinlikle ilk kitabi oku

0|0
    0|0
  • Kitabi s2tir et hayatindan harcayacagin zamana yazik direk filme dal

0|0
    0|0
  • Kitap bence

0|0
    0|0
  • işsizliğin sınırı yok

0|0
    0|0
  • sen bilirisn

0|0
    0|0
  • ikisi de farklı şeyler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• kitabi okumalisin sonucta filmin kitabi yazilmiyor kitabin filmi cekiliyor emin ol kitabi okumak daha zevk verecektir

1|0
    0|0
  • Bence ilk kitabı sonra filmi izlemelisin.
    Ben şahsen kitabı okuduğum da sahneleri kafamda canlandırmayı seviyorum. Fakat öncesinde filmi izledeiysem, kitabı okuduğum da hep filmdeki sahneler gözümün önüne geliyor ve okuduğum şeyden pek zevk alamıyorum :)

0|0
    0|0
  • Filmi izledikten sonra hala merak edebileceksen önce film, karakterlerin kafanda canlanması için. Bende filmini izledikten sonra bir heves kaçması oluyor bu yüzden ilk önce kitabı okuyorum sonra filmini izliyorum ki farklarını göreyim tartışayım diye.

0|0
    0|0
  • Bence ya kitabı oku ya filmi izle. Özellikle fantastik türlerde sıkıntı oluyor. Kitabı ilk okumuş olursan ölümüne kurduğun hayal ve karakterler filmi izleyince hayal kırıklığına sebep oluyor. Filmi ilk izlediğinde filmden zevk alırsın ama kitabı okumak cazip gelmez. Sonuçta ne olduğunu biliyorsun. Şahsen ben kitapları okuma taraftarıyım. Kitabını okuyupta izlediğim her film benim için hüsrandi. Benim hayal dünyam onlara göre daha geniş galiba :-S

0|0
    0|0
  • Çoğu zaman kitaplar filminden çok daha güzel oluyor bence ilk filmi izle sonra kitabı oku. Eğer ilk kitabı okursan ve film kitapdan daha kotuyse izlemeyi istemessin ilk filmi izle oyuzden :)

0|0
    0|0
  • Her zaman önce kitabı okumalısın. Filme dökülen kitabın yüzde biri bile olamaz, mutlaka sadece kitabı okuyanların anlayabileceği bir gönderme olur her filmde.

0|0
    0|0
  • Once filmi izlemelisin kesinlikle

0|0
    0|0
  • Once kitap okunmali bence. Mekanlari, kisileri hayal etmek ayri bir zevk. Ve filmleri bazi olaylari keserek çekiyorlar, tam anlamama durumu olabilir

0|0
    0|0
  • Kesinlikle önce kitap. Çünkü önceki kitabı okursan, o sahnedeki duyguları çok daha iyi algılayabiliyorsun.

0|0
    0|0
  • İzlediğim klasik uyarlamalarının hiçbiri güzel değildi. Kitabını oku, filmi izlemesende olur

0|0
    0|0
  • Ilk kitabi oku eger ilk filmi izlersen kitabi okurken ki ayrıntılarda boyle miydi hic dikkat etmemisim dersin ve o ayrıntılar gözünde canlanmaktan cok kafani kurcalayip seni kitaptan koparir

0|0
    0|0
  • Filme uyarlamalarini sevmiyorum
    Kitaptan alınan tat bir başka oluyor. Kitabını önce oku derim

0|0
    0|0
  • Önce filmi izle bnce

0|0
    0|0
  • kitabını oku

0|0
    0|0