Türkiye'de yaşayan Türkler neden komplekslidir?

Yurtdışında yaşıyorum uzunca yıllardır. Geçen Türkiyeden gelen arkadaşlarıma arabamda türkçe müzik çaldım. Şarkılar şu anda Türkiye'de radyolarda toplist olan şarkılar. Bana dediler ki biz bu şarkıları dinlemiyoruz ve bilmiyoruz. Müzik zevki olarak romanyalı İnna'yı dinleyen bu arkadaşlar Türkiye'li Emir-GÜlsen, Tarkan, Kenan Doğulu falan dinlemiyor. Bu ne iştir arkadaşlar? Ne zaman bırakacaksınız kaşmayı da dup duru insanlar olacaksınız orada?

Güncellemeler:
ha bir de gordugu hicbirseyi begenmemek, turkiyede bundan var falan tribi nedir ya.

0|0
10|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Benimde dikkatimi ceken alisveris merkezlerinde de hep yabanci müzik caliyor, türkce müzik yok, yazik ya üzülüyorum güzelim türkiyemiz hala batiya özenti pesinde...

0|1
    0|0
  • burdan onlara kokulu öpücükler o zaman

0|0
    0|0
  • özenti baska bir sey degil ! adam ingilizce bilmez ama ingilizce sarkilar dinler türk sarkilarindan bi haberdir ;)

0|0
    0|0
    • abicim dinlesin bilmesini dilini milini de, inkar niye? Yillar once buyut istersen diye bir sarki vardi MTV'de cikardi burada. Turkiyede bilen yoktu sarkiyi

• sığlıktan başka hiçbir şey değil bu :) kendine saygısı olan biri kendi değerlerini korur

0|0
    0|0
  • Come again =)

0|0
    0|0
  • Serdar ortaç dinleyen şu sitede 4 kişi bulur musun

0|0
    0|0
  • belki bazılarınız kızıcak ama biz türkler elimizdekinin kıymetini bilmiyoruz ve bence ülkemize sahip çıkamıyoruz :) ampulle kararıyoruz ve türk zihniyeti örf ve adetleri eskisi kadar yaşamıyor herkez uçkurunun peşinde ve türkiye cidden çok sapık bir ülke olmaya başladı

0|0
    0|0
    • ha bir de AKP'yi hor gorme gayreti nedir? Adamlar ulkeyi mis gibi idare ediyor butun dunyanin yunanistanin, ispanyanin, italyaninin, portekizin vs goctugu zamanda hem de cevresinde arap bahari, teror vs varken. Bu da ayri konu. Venezuellali arkadaslar da chavez'e dusman her nedense. ELINDEKININ KIYMETINI BIL

• türkiyede yaşa madem ondan sonra yorum yap :) dışardan herşey güzel inanın ne güzel istanbul diyesi geliyor ama işte gözler körermiş :)

• Rahat olun, kasmayin, kendinizi yiyip bitirmeyin, daha az radikal olun her konuda

• O senin kendi arkadaşlarının sığlığı.

1|0
    0|1
  • Araştırm yapmak lazım bi ama elimde fırsat yok abi :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• ne alakası var yabancılar yapıyor kardeş şöyle şarkıyı türkler de yapsın onları da dinleyelim link ama biz de bıktık demet akalın hande yenerden falan.

0|0
    0|0
    • var var bizde de. Sebnem ferah var, sertab erener var.. Adele kimmis!

• ben öyle bişey demem ama serdar ortaçı hayatta dinlemem.ben rock müzik dinliyorum onun yaptığına saygılıyım ama bana yaptığı şarkılar çocukça geliyor.

• Ruskiler bayiliyor serdara. Onlara mazhar alanson dinlet bu ne diyorlar. Muzik oyle birsey ki hepsi guzel aslinda

• Bizim şarkıcılarda açılım ayağına siyasete karıştılar ya artık bende tiksindim. Hele o minik serçemidir kargamıdır nedir onu gördüğüm yerde kanal frekans değiştiriyorum.

0|1
    0|0
  • muzik evrenseldir

0|0
    0|0
    • Eyvallah da niye kasar dinlemez ya da dinlemedigini iddia eder insanlar kendi topraklarinda yapilan muzigi?

• anlayana kadar oku o zaman nediyim :)

• Anlam ifadesi yok ki anlayayim. SOylediklerim lakirdi muzikleri. Daha ne diyim

• alakayı cozemedım komplexle ne alakası var yabancı müzik dinlemeyi seviyor olablir illa içindeki cümleleri anlamasına gerek yok dinlediğinde o müzik mutlu ediyorsa yeterli Türkçe şarkı olarakta illa o dediklerini dinlicek diye de bisi yok

0|0
    0|0
  • Globalleşen dünya :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...