Kitap okuyor musunuz?

- Kitap okumayı seviyor musunuz?
- Düzenli olarak kitap okuyor musunuz?
- Kitap okumanın hangi faydaları vardır?
- Kitap okuma alışkanlığı kazanmak için neler yapmalıyız?

\ Yorumlarınız için teşekkürler /

0|0
11|9

En İyi Kız Görüşü

• Kitap sevilmez mi ya :) Okurken alır benliğini götürür uzak diyarlara...
    Gunde en az 20 sayfa okurum
    Faydalarıysa itap okurken canın sıkılmaz. Toplu taşıma aracında mısınız? Kitabınızı açın. Doktorun bekleme odasında mısınız? Kitabınızı açın. Arkadaşlarınız hep kitap okuduğunuz için artık sizi dışarıya davet etmiyor mu? Kitabınızı açın.
    Kitap okuma alışkanlıgı edinmek istiyorsan sevdiğin konulardan baslamalısın... Bilim kurgu seviyosan bilim kurgu kitaplari veya arabalardan hoşlanıyosan arabalarla ilgili kitaplar gibi :))

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Kitaplara aşığım.

0|1
    0|0
  • Arada sırada okurum

0|1
    0|0
  • Evet
    Evet
    Daha güzel ve akıcı konuşmanı sağlaması sadece küçük bir örneği
    Dikkatini ve ilgini çekecek kitaplar okumaya başlayarak. Gerisi gelir..

0|1
    0|0
  • Her gün az da olsa okuyorum.

0|1
    0|0
  • çok severim kitap okumadığım ya derslerden dolayı okuyamadığım her güne lanet ederim önerim şu kitap alırken ince ele sık doku yazarına önem ver o kitap hakkında görüşlere önem ver ve en önemlisi çoğu kişi atlar ama yayınevi çok önemli o kitabı kim basmış kim onay vermiş bunlar ince detaylar örnek can yayınları ve pegasus yayınlarını şiddetle tavsiye ederim onun dışında kitaba zaman tanı 50 sayfa süre ver ve şöyle düşün ben kitabı değil kitap beni etkilemek zorunda

0|0
    0|0
  • sınavlara katkısı varr :) ben pek okumam

0|1
    0|0
  • Evet her gün okurum.

0|0
    0|0
  • kitap güzel olduktan sonraa tabiki okurum seviyorumda okumayı d:DD:

0|0
    0|0
  • vakit geçiyo ya güzel

0|0
    0|0
  • evet wattpad sağolsun :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• 300-400 civarı kitap okudum bu yaşımda.

-Kitap okumak sevmem, kitap okumak benim için bir yaşam biçimidir.
    -Şu zamana kadar düzenli kitap okurdum. Ama artık okuduklarımı 1 haftaya unutur oldum. Çok sinirimi bozduğunduğundan mola verdim.
    -Kitap okursan diksoyunun düzelir, her şeye daha olgunca yaklaşırsın. Tüm hayatın değişir, birçok şeye çok daha anlayışlı ve açık görüşlü bakarsın. Anlayamayacağın şey hemen hemen yoktur, mesela gay olan birini anlarsın, delinin tekini bile anlarsın... Sayamayacağım kadar çok faydası var.
    -Kitap okumayı sevmek istiyorsan her şeyden önce seveceğin kitapları okuyacaksın. Ya o kadar okuyacağım bari işe yarasın bilgi verici şeyler olsun demeyeceksin. Cinselliğe aç mısın? Erotik kitap okuyacaksın. Doğaüstü şeylere bitiyor musun? Fantastik seriler okuyacaksın. Aşka mı susadın? Aşk kitapları okuyacaksın. Polis mi olmak istiyorsun? Polisiye kitaplar okuyacaksın.

Ülkemizdeki kitap okuma oranının düşüklüğünü son maddeye bağlıyorum ben. İlkokul, lise çağında ki gençlere Tanzimat'ta yazılmış kitapları, bilgi veren yazarları, Dostoyevski kitaplarını okutursan o genç haliyle kitaptan soğur.

O kadar yazdık, bir eigi hak ediyoruz sanırım hocam? Herkes görsün bu yorumu, herkes faydalansın. :)

1|0
    0|0
  • -evet seviyorum
    -duzenli olarak olmasa da kendimi gelistirmek istedigimde okuyorum
    -faydalari ; diksiyonu duzeltir , hayalgucunu genisletir , kaliteli vakit gecirir bilgilenirsin
    -Herkes , kendine yakin hissettigi konularda kitap okursa , olabilir.

0|1
    0|0
  • hastalık haline geldi bende bro

1|1
    0|0
  • Hayir hic okumadim

0|1
    0|0
  • Yalnız kaldıkça okuyorum

0|1
    0|0
  • kafam esince