Ingiltere'de dil okuluna giden var mıdır bu sitede?

Yaşamak çok mu zordur acaba oralarda? Veya hangi okula gitmeli? Yok mu İngiltere'ye eğitim amaçlı giden?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bir mülteci ya da göçmen olarak yaşamak çok zordur İngiltere'de fakat Birleşik Krallık vatandaşıysan dünyanın en şanslı insanısın.vatandaşını el üstünde tutan adeta şımartan bir ülkedir İngiltere. kısmet olurda gidersen bunu sende göreceksin.İngiltere'de dil okuluna gitmedim fakat tam 1 sene kaldım ve London School of Economics te bir yıllık bir eğitim programına katıldım.Tabii eğitim bahane oraları gezip görmek ti asıl amaç ama tabii aldığım eğitim de bir artı oldu hayatımda.kuvvetli bir bursun,kenar da paran ya da sana sponsor olabilecek akrabaların yoksa kaldığın süre dahilinde çalışmak zorundasın çünkü hayat pahalıdır (özellikle Londra'da).Dil için giden Türk kızların çoğu ev hizmetleri, bakıcılık gibi işler yapıyorlardı.Benim sponsorum vardı birikimim de vardı yani şanslıydım.

0|0
    0|0
    • Mülteci veya göçmen değilim. E vatandaş da değilim. 2 3 aylığına gidip döneceğim sadece. Kafam karıştı.

• 2-3 aylığına geçici iş bulamazsın paranı kenara koy öyle git.Benim dediğim hem çocuk bakıp hem de dil kursuna giden kızlar 1 yıl kalıyorlardı.Dil kursunun maliyeti hangi şehirde olduğuna göre ve kurstan kursa farklılık gösterir.Kurs maliyetinden öte özellikle London da hayat pahalıdır.Barınma ve yemeğe çok para gider (tabii nerede kalacağına ve ne yiyeceğine bağımlı) bence bir bütçe yap aracı kurumlar ile görüş onlar seni mevcut parana göre yönlendireceklerdir.

• Maliyetini o kadar derdetmiyorum. Etkili olsun yeter.

Erkekler Ne Diyor 8

• patronumun kardeşi girmişti orası baya pahalı yollar buraya göre tersten akıyor hava genelde cok soğuk ve yağmurlu birde british eng öğrenmiş olacan daha gırlaktan geliyor amerikan olana göre farklı biraz tabiki paran varsa hayatta herseyde sana kolay gelir orda cocuk bakıp o ailenin yanında kalıp boş saatlerinde kursa giden de oluyor

0|0
    0|0
    • Para çok dert değil. Sadece hangi okula gitmem gerekir ve ayrıca bir kaç ayda İngilizce öğrenebilir miyim bunu bilmek istiyorum.

• Halloldu diyelim :)

• ok sevindim :)

• londra cok pahalı. coooook pahalı pardon

0|0
    0|0
  • amerika var olmaz mi?

0|0
    0|0
  • ingiliz sevgilimle londra ya gitttik...

0|0
    0|0
  • Anneden dogma ingilizce biliyorum buyrun?

0|0
    0|0
  • Au pair olarak gidenler var. Bir aile yanında kalıyor. Hem dil öğreniyor. Hem çalışıyorlar.

Arkadaşlarımdan gidenler var..

0|0
    0|0
  • Arkadaşım gitti çocuk bakıcısı olarak 8 ay kaldı. Memnundu güzel diyor yani.

0|0
    0|0
  • Tek tek sor böyle hepsini birden açıklayamayacak kadar yorgunum.

0|0
    0|0
    • Gittin mi en başta onu söyle o zaman.

• cevap yazmak ve yorum yapmak için yorum yapıyorsun. spagetti'nin ruh eşinin dışa vurumu mu neyisin artık çözemedim.

• ancripso, seninle ilgili bir konu yok ortada neden yorum yapma ihtiyacı hissettiğini anlamadım. Hoş seni karşıma alıp neden cevap verdiğimi de anlamadım ya neyse...

Sen beni anlayamayacak kadar alttasın o yüzden "cevap yazmak ve yorum yapmak için yorum yapıyorsun." falan gibi garip cümleler kuruyorsun.

Daha fazla yüz göz olmanın manası yok cühela. Hoop engelledim gitti.

Kızlar Ne Diyor 2

• ingiltere'de üniversite ya da dil okulu konusunda bu konuda danışmanlık yapan yerlerle görüşebilirsin. onlar bu konuda herşeyi bilirler. ben de hem dil okulunu ingiltere'de okudum hem de yüksek lisansımı orada yaptım. sormak istedikleriniz konusunda yardımcı olabilirim.

0|0
    0|0
  • Ben Ingiltere'de universite 2.siniftayim.Okumak pahali biraz.Para varsa sorun yok tabi,bi de calisman lazim part time'da olsa.

0|0
    0|0
    • Peki okul ismi olarak ne dersin? Çok fazla okul var hangisine gitmeliyim ne zaman başlar bilmiyorum.

• Sen dil okuluna mi yoksa universiteye mi gitmek istiyorsun burada?Dil okuluysa eminim kayitlar devam ediyordur ama universiteler icin biraz gec kalmis olabilirsin.Ancak gelecek seneye kayit olabilirsin.Dil okullari hakkinda fazla bilgim yok ama tanidigim bircok kisi Manchester'i tercih ediyo.Sen en iyisi arastir internetten.

Yükleniyor...