Antep şivesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

gerçekten çok merak ediyorum ben de Antepliyim ama şivem yok pek fazla. bazı arkadaşlarım şivem bozulmasın diye Antep'e gitmiyorum diyor ama benim çok hoşuma gidiyor lafları. siz ne düşünüyorsnuz?

Güncellemeler:
size antep şivesinden bir kaç örnek hikaye eminim çok egleceksiniz :)
arkadaşlar hikaye biraz uzun bende soru olarak paylaştım okuyun pişman olmazsınız.. Antepli Pambık Prenses Ve 7 Cüceler ... ayrıca link vericem onlara bir bakın hatta şiddetle tavsiye ediyorum mutlaka bakmalısınız
link

link

link

mutlakaaa dinleyin arkadaşlarrr yorumlarınız bekliyorum

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• İstanbul Türkçesinden şaşma ama arada komiklik olsun diye kullan

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben aslen Rizeliyim. Bende de şive yok. Yani istediğim zaman konuşuyorum ama İstanbul'da doğup büyüdüm ve burda kimse kullanmadığı için ben de kullanmıyorum. Antep şivesi de çok güzel. İkinci Bahar dizisinde yeterince dinlemiştim. Bence tüm şiveler güzel. Her şeyden önce şehirlere ve insanlara bir özgünlük katıyorlar. İşte onları en güzel yapan şey de bu bence.

0|0
    0|0
  • antepin şivesi değilde geçen bi iş için doğuyu aramıştık sizin o tarafları baboş hallderiz demesi çok hoşuma gitmişdi

0|0
    0|0
  • Boğaz ve dil kasları farklı gelişmiş olduğundan Batılıların bu şiveyi taklit etmeye çalışması bayağı eğreti durur. Ayn, qaf ve h_a' sesleri Türkçe'ye geçmiş sözcüklerdeki orijinal yerini korumaktadır. İstanbul Türkçesinde olmayan Arapça sözcükler ve farklı kip takıları kullanılır. Tane tane değil, baştaki sondaki sesliler yuvarlanarak, birleştirilerek konuşulur. Ayn'ı gayn'ı çatlatmak eğlencelidir, alışkanlık yapar.

0|0
    0|0
  • antep taraflarının şivesi güzelde ege şivesine bayılırım ben :D

0|0
    0|0
  • antep sıvesi sempatiktir sadece antep degl tüm dogu şivelerinde bi güzellik vardır abartılı olmadığı müddetçe

0|0
    0|0
  • gidiyik geliyikk yapiyikk ediyikkk... şive güzeldir... antep e gidecek olan varsa dana eti yok koyun eti yemiyorsanız aç kalırsınız :) haberiniz olsun...( ne alakaysa aklıma geldi )

0|0
    0|0
  • sempatik

0|0
    0|0
  • walla antepli arkadaşım oldu... her yöre gibi şivesine sempatim vardır... ama egoistlik yapmadan edemicem... ege şivesi gibi olamaz:)

0|0
    0|0
  • Doğu şiveleri genelde küfür ederken çok güzel oluyor, vurgu ve tonlamalarındaki o gırtlak destekli sesler apayrı bir içtenlik, bir samimiyet katıyor o küfre. Yiyen iflah olmuyor bir daha.

0|0
    0|1
  • anteplimisin?

0|0
    0|0
  • Antepe cok yakinim severim sempatik insanlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Standart Türkçe dışında diğer aksanları/şiveleri itici buluyorum.

0|1
    1|0
  • şiveli konuşanlar hoşuma gider.hangi bölgeye ait olduğu önemli değil.sempatik oluyor

0|0
    0|0
  • anadolu candır..bütün halkların zenginliğini severim..

0|0
    0|0
  • bana telefon sapığı dadanmıştı olurda boşluğuma denk gelir açarsam ..

"antepliyem a... s...yem" derdi...bırak şiveyi, hayattan soğudum.

0|1
    0|0
Yükleniyor...