Sizce bunun cevabı ne olabilir?

Adamın biri arabasıyla yolda gidiyormuş... Derken tam bir manastırın oradan geçerken arabası arızalanmış. Adam uğraşmış etmiş ama bakmış ki olmayacak, hava da kararıyor, gidip manastırın kapısını çalmış:
- Afedersiniz, ben buradan geçiyordum ve arabam arızalandı. Gidebiliceğim hiçbir yer yok o yüzden geceyi burada geçirebilir miyim?
Rahipler memnuniyetle adamı içeriye almışlar. Ona yemek vermişler, hatta arabasını da tamir etmişler. Derken, uyku vakti gelmiş. Adam tam uykuya dalacağı sırada, koridordan gelen çok tuhaf bir uğultuyla irkilmiş! Birkaç dakika sonra uğultu kesilmiş ve adam uyumuş.
Sabah uyanır uyanmaz rahiplere "O ses, ne sesiydi?" diye sormuş.
Rahipler "Ne oldugunu sana söyleyemeyiz, çünkü sen bir rahip değilsin" demişler.

Adam biraz bozulmuş ama yine de rahiplere teşekkür etmiş ve arabasına atlamış yoluna devam etmiş.

Aradan birkaç yıl geçmiş. Adam yine arabasıyla aynı yoldan geçerken yine arabası tam manastırın orada bozulmuş. Adam yine kapıyı çalmış. Rahipler adamı içeriye almışlar, arabasına bakmışlar ve gece olup da adam yatınca yine koridordan aynı tuhaf ses gelmez mi!

"Bunu mutlaka öğrenmeliyim" diye sabahı zor etmiş. Sabah rahiplere sorduğunda rahipler yine aynı cevabı vermişler: "Sana söyleyemeyiz, çünkü sen rahip değilsin."

Adam bunun üzerine "Pekala" demiş. "Bakın, o sesin ne olduğunu öğrenmek için deli oluyorum. Bana söylemenizin tek yolu benim rahip olmamsa, tamam olacağım. Bunun için ne yapmam gerekiyor"

Rahiplerden biri cevap vermiş: "Bunun için dünyayı baştan sona gezeceksin, yeryüzünün tamamında kaç sim tanesi ve kaç kum tanesi olduğunu bulacaksın. Buraya dönüp bize söylediğin zaman sen de artık bizdensin."

Adam kafaya koymuş bir kere o uğultunun ne olduğunu öğrenecek. Yola koyulmuş. 45 sene boyunca dünyayı gezmiş, dolaşmış, görevini tamamlamış. Tekrar manastıra dönüp kapıyı çalmış. Rahiplerden biri kapıyı açınca adam hemen içeriye dalmış.

Güncellemeler:
"Beni hatırladınız değil mi? O sesin ne olduğunu bana söylemeniz için bütün dünyayı dolaştım, bütün sim ve kum tanelerini tek tek saydım. İşte istediğiniz sayılar: Dünyada 145.236.286.232 sim; 231.281.219.999.129.382 tane de kum tanesi var."

Rahipler "Bravo!" demiş. "Artık sen de bizden birisin. Gel bakalım şimdi seni o sesin kaynağına götüreceğiz." ve adamı koridordan geçirip tahta bir kapının önüne getirmişler.
Baş rahip "İşte ses buradan gelir" demiş. Adam kapıyı açmak istemiş ama kapı kilitliymiş.
"Anahtarı verir misiniz?" demiş. Baş rahip anahtarı vermiş. Adam kapıyı açıp içeri girmiş, karşısına bu kez taştan bir kapı çıkmış. O da kilitliymiş, adam onun da anahtarını istemiş. Kapıyı açıp içeriye girince bu kez karşısına yakut renkli bir kapı çıkmış. O da kilitliymiş.

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• boşuna mı okuttun şimdi bize

0|0
    0|0
    • "Anahtarı verir misiniz?" demiş. Baş rahip anahtarı vermiş. Adam kapıyı açıp içeri girmiş, karşısına bu kez taştan bir kapı çıkmış. O da kilitliymiş, adam onun da anahtarını istemiş. Kapıyı açıp içeriye girince bu kez karşısına yakut renkli bir kapı çıkmış. O da kilitliymiş.

Adam baş rahipten anahtarı almış, içeri girmiş, bu kez de karşısına zümrüt kaplı bir kapı çıkmış. Adam onun da anahtarını istemiş, içeri girmiş derken...
      Adam bu şekilde tam 15 tane değişik kapılardan geçmiş, en sonunda karşısına altın renkli bir kapı çıkmış. Baş rahip adama o kapının anahtarını verirken "İşte son kapının anahtarı" demiş.

Adam kilidi açmış, içeriye girmiş ve en sonunda o tuhaf sesin kaynağı olarak karşısına... çıkmış. Ne çıktığını maalesef size söyleyemem, çünkü siz bir rahip değilsiniz.

• komik değildi demiyorum ama kısa bari olsaydı yani:D

Erkekler Ne Diyor 2

• İbretlik valla

0|0
    0|0
  • Hahahaha :D

0|0
    0|0
    • "Anahtarı verir misiniz?" demiş. Baş rahip anahtarı vermiş. Adam kapıyı açıp içeri girmiş, karşısına bu kez taştan bir kapı çıkmış. O da kilitliymiş, adam onun da anahtarını istemiş. Kapıyı açıp içeriye girince bu kez karşısına yakut renkli bir kapı çıkmış. O da kilitliymiş.

Adam baş rahipten anahtarı almış, içeri girmiş, bu kez de karşısına zümrüt kaplı bir kapı çıkmış. Adam onun da anahtarını istemiş, içeri girmiş derken...
      Adam bu şekilde tam 15 tane değişik kapılardan geçmiş, en sonunda karşısına altın renkli bir kapı çıkmış. Baş rahip adama o kapının anahtarını verirken "İşte son kapının anahtarı" demiş.

Adam kilidi açmış, içeriye girmiş ve en sonunda o tuhaf sesin kaynağı olarak karşısına... çıkmış. Ne çıktığını maalesef size söyleyemem, çünkü siz bir rahip değilsiniz.

• Rahipmi olalım ne yapalim :D

Kızlar Ne Diyor 2

• Meraktan catliycam devami yok mu cevabı ne

0|0
    0|0

• Ama ama kırıldım :( hayallerim yıkıldı :(

• Can sesimiymis :) ?

0|0
    0|0

• Uyuz yaaa guzeldiii :)))

Yükleniyor...