Küçük prens de geçen güzel bir tespit sizin düşüncelriniz neler?

Büyükler sayılara bayılırlar. Mesela onlara, yeni edindiğiniz bir arkadaşınızdan söz açtınız, asıl sorulacak şeyleri sormazlar. Sesi nasıl, hangi oyunları sever, kelebekleri sever mi sormazlar bile.
Kaç yaşında, kaç kardeşi var, kaç kilo, babası kaç para kazanıyor diye sorarlar. Sanırsınız ki, bu sorularla onu tanıyabilecekler.
Deseniz ki: ''Kırmızı kiremitli, çok güzel bir ev gördüm. Pencerelerinde saksılar, çatısında kumrular vardı.''
Bir türlü gözlerinin önüne getiremezler bu evi. Ama 100bin liralık bir ev gördüm deyin, ''Aman ne güzel ev !'' diye haykıracaklar...
KÜÇÜK PRENS - Antoine de Saint-Exupéry

Güncellemeler:
dşünyorumda insan oğlu kendi için hayra olacak her şeyi ne güzelde şerre çevirmiş :) şuraya göğüs ölçülerimi yazıp küçük mü büyük mü diye sorsam yorumlar akıp giderdi. Ama yok biz nye burayı güzel şeyler paylaşmak, bilmedğimiz şeyleri öğrenmek için kullanalım ki. İnsanları değiştiremeyceğimi bu yaşımda yeni öğrenyorum sanrım deniz gezmiş vs onlar bugünleri görseydi boşuna ölmüşüz derlerdi bunları nye yazıyorum gerçekten boş bir yermiş zaman öldürmeye değmez.

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Öyleyse bunu da seveceğini düşünüyorum.

listelist.com/.../

0|0
    0|0
  • Bazılarının kalp atışları rahmetli napolyon ile eşdeğer bunu herkesten iyi biliyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...