Tanrı öldü mü? (Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu öldüren biziz!)

Şimdi nereye gidiyoruz? Bütün güneşlerden uzağa mı? Durmadan düşmüyor muyuz? Öne, arkaya, sağa, sola, her yere düşmüyor muyuz? Hâlâ bir yüksek ve alçak kavramı var mı? Sonsuz bir hiçlik içinde aylak aylak dolaşmıyor muyuz? Yüzümüzde boşluğun nefesine duyumsamıyor muyuz? Hava şimdi daha soğuk değil mi? Geceler gittikçe daha fazla karanlıklaşmıyor mu? Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu öldüren biziz!

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• mecburdu ölmeye o herşeyi gören gözlerle bakıyordu insanın derinliklerini ,ulaşılmaz iplerini ,bütün gizli zenginliğini ve çirkinliğini görüyordu merhameti utanma nedir bilmezdi .en kirli köşelerime kadar sokulmuştu o bu son derece meraklı ,aşırı şırnaşık aşırı, merhametli tanrı mecburdu ölmeye.

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Suçluların yüceltilip masumların öldürüldüğü The Crucible isimli filmde Proctor(Daniel day lewis)ın repliği.. Kimini üzen kiminin tüylerini diken kiminin olmaz böyle şey diyerek tepki gösterdiği film

1|0
    0|0
    • nietzsche den bir söz .. bu arada film nasıldı?

• hahaha iğrençliğin sınırlarındayız :)) benm bi de kusamama fobim var :)) tam yerinden yakaladın yani biz kanatlanırsak yarı yolda kalırız :)

• Harbiden kusamıyomusun? Şimdi sana full iğrenç video göndersem izlesen kusmazmısın? :D İğrençliğin sınırlarını zorlarım baak? Limitim yoktur:D

• nihilist olmuşsunuz siz dostum.tanrının ölmediğini görmek için biraz etrafına bakıp az bişi düşünmen yeterli.

1|0
    2|0
  • Daha insanların kulağına erişmemiştir hakikat. Yıldızlardan gelen ışık bile zamana tabidir. Yaptıkları bu iş ki onlara yıldızlardan bile daha uzak görünmektedir.

1|0
    0|0
  • "Sonsuz bir hiçlik içinde aylak aylak dolaşmıyor muyuz? "

... Hiçlik kavramını tekrar incelemelisin.

3|0
    2|1
    • siz açıklayın bize sizin hiçliğinizi?

• "kusura bakma da sapsal mısın ?"

... Hmmm,seviyesizlik kaçırtır beni. ( Küfür zeka ölçüsüdür)

• hahahha şapşal küfür mü :)))) argo bile değil sana Türkçeyi öğretemem ya İlkokulu bitireli hayli olmuştur :))

• nikindeki gibi loser sın ynai... (ziyankar) boşa kelimelerini tüketiyorsun... ya şu anda gayr-i müslüman ya da puta tapanlar hatta 10 binlerce tanrısı olan hindular bile tanrılarını ölümsüz sayarken sen ne manyak bişeye kapıldın... neyin kafasındasın... bi de get ya...

1|0
    0|0
  • emo emo konusma ya

2|0
    0|0
  • Hangisi ölmüş? bizim FSM değildir umarım. :(

0|0
    1|0
    • Flaying spagetti monster, yada USC uçan spagetti canavarı hazretleri; açılımı, soru işareti ne için? Ayrıca bende tanrıyım şimdilik 674 adet v1.0 iman edenim dahi var ; link

• tanrı diye birşey yoktur allah vardir sadece allah tektir ve herşeye gücü yeter allah tanrı diyenleri islah etsin

3|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• link

Nietzsche 'ye göre öyle, bana göre öyle değil.

2|1
    0|1
    • Onu bizim öldürdüğmüzü söylüyor haklı hepimiz artık ahlakı iyiliği unutmus haldeyiz

• Yahu İsim versen de vermesen de, başkalarının sevabını günahını biz kendi kefelerimize koyup tartamayız niyahette. Eğer böyle yaparsan, senin öyle dediklerinden hiç bir farkın kalmaz. Sen kendi ibadetini yap. Başkalarının gıybeti senden sorulmaz merak etme.

• zaten öyle ama sana cvb verdim toplum cok iyi müslüman dedin diye antropolojik olarak yani..

• elimi bile sürmedim! cinayete ortak degilim!

zaten ceset de yok, ceset yoksa cinayet de yoktur, cinayet yoksa ölü de yoktur, ölü yoksa, hala hayattadir.

2|0
    0|0
  • elhamdürillah ben müslümanım ve bence çok yanlış düşünüyorsun yanlış ne kelime haşa öyle şey olur mu? nerden geldiğini bilen ne için yaşadığını bilen tanrısını bilen bir kişi bunları söylemezdi heralde git biraz düşün derim ben sana

1|0
    2|1
  • doğmuş muydu ki.

1|0
    0|0
  • Ateist birinin böyle demesi normaldir. Müslüman olduğumdan tabi ki katılmıyorum, saçmalık.

1|0
    0|1
Yükleniyor...