Ölü Ozanlar Derneğini okudunuz mu?

Ölü Ozanlar Derneğini okudunuz mu

Filmi de çekilmişti ve çok güzeldi...

bu kitaptan,

ya da filminden

aklınızda kalan

en güzel sahne hangisiydi ?

0|0
9|7

En İyi Erkek Görüşü

• hocanın sıraların üstünde gezip ders kitabını yırttığı bölüm hala aklımda

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• bu kitabı 15 yaşımdayken okumuştum, filmini izlediğimi hatırlamıyorum. bunca yılın ardından aklımda en çok kalan şey yatağın kenarına düzgün biçimde konması zorunluluğu olan terlikler olmuş. o terliklerin sahibi çocuk intihar ediyordu sonra yanlış hatırlamıyorsam...

0|1
    0|0
    • evet arkadaşım, işte aşırı disipline karşı

özgür ve idealist olmayı savunuyor kitap

• hemde defalarca okudum...Robin Williams hayranlığımda ordan gelir...filmin her sahnesi benim için inanılmaz yoğun ve güzeldi...Carpe Diem...Vakit varken tomurcukları topla...kitap sayfası yırtma sahnesinden tut da öğrencilerin sıra üstlerine çıkıp bay keating'e kaptan diye seslenişine kadar.şiir yazma ödevi... öğrencilerin topa vururken haykırdıkları...ve neil'in intihar etmeden önce ailesiyle konuşması...sorulacak soru muydu şimdi bu:(

1|1
    0|0
  • Ben filmi izlemiştim ve inanılmaz etkilenmiştim. Uzun zaman geçti üzerinden ama, hala izlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Carpe diem :)

bir kere okudum iki kere izledim

bence güzeldi.

bay keating gerçekten ilginçti. özellikle şiir sahnesi ve bay keating ayrılırken sıranın üzerine çıkıp kaptan dedikleri sahneler güzeldi.

0|1
    0|0
  • Ben onu okudum lakin bir şey anlamadım kitaptan soğudum ne zaman tekrar okumayı denesem olmuyor..Ama herkesşn çok iyi bildiği ve tavsiye ettiği bir kitap..

0|1
    0|0
  • filmin sonunda bir çocuk ölüyordu ama. ayh hiç hatırlayamadım.. hatırladığım şeyler gece gizlice bir yere gidip şiir okuyorlardı falan bide sonradan aileleri izin vermiyordu galiba

0|1
    0|0
  • hoca süperdi bi o aklımda :)

0|1
    0|0
  • okumadım

izledim

beğenmedim

0|1
    0|0
  • hem filmini izledim hem de kitabını okudum bence her anı güzeldi ama hoca ayrı tabiki:)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• En beğendiğim sahne filmin başlarındaydı, Keating gençleri sergi odasına toplamış, önceki öğrencilerin fotoğraflarını gösteriyordu. Beyler bunlar artık yaşamıyor ve siz de bir gün onlar gibi olacaksınız, soru şu ki dünyaya sizler ne kazandıracaksınız gibi şeyler söylüyordu

1|1
    0|0
  • izledim ayrıca imporatorlar kulubu onuda izle tavsiye ederim

0|1
    0|0
    • evet imparatorlar kulübü de fena değildi.fakat ölü ozanlar derneği ile değil kıyaslamak kıyas listesine bile alınamaz...

• Okuma fırsatım olmadı ama en az 4 defa filmini izlemişimdir en sevdiğim 2 filmden biri olmuştur hep.

0|1
    0|0
  • Çok uzun zaman oldu. Hatırladığım tek şey kitabın filmden çok daha güzel olmasıydı. Carpe Diem' i hatırlıyorum.

0|1
    0|0
  • Hem kitabını okudum

Hem filmini izledim :)

Öğretmenin sıraların üstünde gezip ders kitabını yırttığı bölüm en güzel sahne

0|0
    0|0
  • okudum, izledim. kitap kütüphanemde duruyor.

0|1
    0|0
Yükleniyor...