Türk sinemasının durumu sizce nasıl?

Türk sinemasının durumu sizce nasıl?

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• ben film eleştirmeni falan değilim güzel tir filmleri yapılıyor ama bazı senaryolar nasıl film oluyor anlamıyorum sırf küfür argo abartıdan oluşan bir durumu film yapıyorlar evet belki gerçek hayatta bazı durumlarda bu tarz insanlar komik gelebiliyor ama sinemada bunu yapmak ve bu tarz filmlerin gişe rekoru kırması gerizekalı mıyız l*n biz sorusunu düşündürüyor bana

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• birkaç ay önce bir üniversitenin film festivaline katıldım. bağımsız filmler de izledik. tamam bağımsız film dediğin çok kaliteli yapım olmaz, eldeki kısıtlı imkanlarla doğal yapımlar çıkar ama cidden bu kadar da kötü olmamalı bu işler. adam diyor ki "4 günde çektik." yahu sen bir de bağımsız filmde az buz iş yapmış bir insansın, tanınıyorsun ve filminde tamer karadağlı ve ömür arpacı gibi starlara yer vermişsin ama bu kadar kötü olabilir.

sonra bizim izleyicimiz en çok komedi beğeniyor ama bu iş maksimum bu kadar kötü yapılabilir. gişe rekorları yapan filmlere bakıyoruz "biz halkı anlatıyoruz. doğal ve güzel bir iş oldu." diye recep ivedik yapılıyor. yahu zaten şahan gökbakar'ın, şafak sezer'in komedyen olduğu ülkeden ne bekliyorsunuz?

tabii durum bu kadar kötü değil. bir yandan da sanat filmleri ile bir ileri gidiş var. engin günaydın, onur ünlü, zeki demirkubuz, haluk bilginer, nuri bilge ceylan, yılmaz erdoğan, hatice aslan gibi sinemada iyi işler vermeye başlayan isimler var ama ilgi daha az.

0|0
    0|0
  • Komediyi küfürden ibaret sanıyoruz. İçlerinde güzel olanlar da var ama çoğunu beğenmiyorum. Ben Yeşilçam sevenlerdenim.

0|0
    0|0
  • İyi filmler de var ama şu anda bana hitap eden pek yok. Bana soracak olursanız komedi türünde iyi.

0|0
    0|0
    • Recep ivedik ve bazı komedileri yani suyunu çıkaranları saymazsak güzel romantizmin cılkı çıkmış durumda açıkça söyleyeyim. Geçen seneki Düğün dernek güzeldi bir de patron mutlu son istiyor açıkçası yavan bir komediydi.

• IcIer acisi durum vahim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Berbat hepsinin konusu birbirine benzer hepside komedi.. hele bu gün cinemaximumun önünde asılı kocaman dev afişli polis akademisi filmi, abicim nedir bu yabancı film taklit özentisi insan onu oraya asarken utanır mk. daha orjinal filimler yapılmalı.

1|0
    0|0
Yükleniyor...