Yolda içi dolu bir cüzdan bulsanız ne yapardınız?

Paraya ihtiyacınız var ve siz yolda içi dolu bir cüzdan buldunuz. Nasıl davranırdınız?

0|0
12|16

En İyi Erkek Görüşü

• adamı arar cüzdanın bende olduğunu şu kadar para olduğunu, eğer cüzdanı istiyorsa yarı yarıya paylaşabileceğimi söyler. ama illa istiyorsa kuruşuna dokunmadan verebileceğimi belirtirdim. isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara derler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• daha önce tatilde havuzun kenarında poşete rulo olarak sarılmış para bulmuştum. çok yüklü bi miktardı... babama götürüp verdim oda sahibini buldu yaşlı yurt dışında yaşıyan bir amcaydı... çok sevinmişti içinden 1 tanede bana vermişti tabi babam almama izin vermemişti. :( şimdi olsa yine aynı şeyi yapardım

0|0
    0|0
  • Denk gelmem öyle rastlantılara. Olsa idi, bilmem bakardım önce ne kadarı varmış kimin fesiymiş sahibi vs. diye

0|0
    0|0
  • Sorun değil o cüzdanı ya benim önümde yürüyen yada arkamda yürüyen bulur onlar düşünsün

0|0
    0|0
  • Haram para bir şekilde insanın kendisinden çıkar bu yüzden yapmam gerekeni yapardım.

0|0
    0|0
  • almam bana o tarz şeyler pek yaramıo yolda bişey bulup aldığım zaman bende bişey kaybediyorum haa içim içimi yiyo mu orası ayrı :D

0|0
    0|0
  • nerde o sans?yolda sadece su bıdonu buluyorum.sımdı ruh halıme baglı durust olmak gerekırse yanı belkı ıhtıyac sahıbı bırıdır dıye bı bakarımkımlık mımlık zart zurt ama baktım cuzdanın ıçı sırket kartları kaynıyor adam zengın o cuzdan benden kaçmaz:)

0|0
    0|0
  • ihtiyacım için kullanırdım.

0|0
    0|0
  • İçinde kimlik vs var mı diye bakarım polise götürürüm sonra, paraları alacak değilim ya

0|0
    0|0
  • inşallah o paraya ihtiyacım hiç olmaz.

0|0
    0|0
    • ihtiyacın olsa alıcakmısın? ya paranın esas sahibi senden ihtiyaçlıysa...

• O anki ruh halime bağlı.

0|0
    0|0
  • olduğu yerde bırakmıştım ben,keşke polise götürseydim

0|0
    0|0
  • İçinde kimlik ve adres bilgileri varsa kendim ulaştırırım.

Şayet yoksa Emniyet görevlilerine ulaştırırım.

Haram para biryerden mutlaka çıkar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Önce sağıma soluma bakarım kimse görüyor mu diye. Görmüyorsa alırım yerden, içindeki banknotları da cebe atarım, sonra kartlarına bakarım, kredi kartı ne varsa dibine kadar harcarım. Sonra kimliğe bakarım kimmiş bu kurban diye ve cüzdanı kenara fırlatırım,

diyecek sandınız değil mi!? :P En yakın karakola ya da zabıta müdürlüğüne gidip bırakırım. :)

0|1
    0|0
  • paraya ne kadar ihityacım olursa olsun..o cüzdanın içinden beş kuruş dahi olsa almam..ne yapar eder sahibini bulmaya çalışırım haa bulamadım mı ,gider emniyete teslim ederim..belki onunda paraya ihtiyacı vardır nerden bileceksin..

sadece bakmıştıma katılıyorum. bir altın (Tekse para da olabilir sahibini bulamıyorsam)felansa bulamadıysam camiye veririm. ama önelikle sahibine muhakkak ulaştırmaya çalışırım. bana dolu cüzdanı bırakan oldu.cüzdana dokunmadan sahibini alması için davet ettim.

0|1
    0|0
  • ben buldum camiye götürdüm hoca bu cami için kabul olmaz dedi ya bi ihtiyacı olana verecemişin yada almadan geçecemişin

0|0
    0|0
  • cüzdan kaliteli bir şeyse, parayı alır, cüzdanı "içi boş buldum" diye yetkililere teslim ederim.. yok cüzdan eski püskü ise, "ulan emekli ikramiyesi falandır" diye düşünür, paraya dokunmadan teslim ederim.

0|0
    0|0
  • içinde kimlik falan varsa götürüp polise veririm. sadece para varsa kim nerden bulcak sahibini zaten yerim parayı

0|0
    0|0
  • Tutanak tutturuyoruz ve karakola teslim ediyoruz. Onlar bulur. Bulamazlarsa da kanuni süre sonunda paranın sahibi parayı bulan olur. Mutlu son yani :)

0|0
    0|0
  • Eğer kişiyi yakınlarda bulup teslim edemezsem alırdım. Kişiler cüzdan, telefon, anahtar gibi ciddi eşyaların sorumluluğunu hatasız almak zorundadır, bu kayıp kaybeden kişiye sağlam bir ders olur muhakkak. Sık aralıklarla ceplerimdeki cüzdanı, telefonu, anahtarları ve mp3çalarımı yoklarım alışkanlık halinde. Özellikle İstanbul'da bir elim arka cebimi kollar sık sık.

Kısaca, "kaybetmeseydin kardeşim". Önce kişinin sorumluluğu yerine gelecek, sonra iyi niyet ve yardımseverlik olacak.

0|0
    0|0
  • sahibini bulurum eskiden olsa karakola giderdik ama artık kimlikten bak facebooktan ekle :D

0|0
    0|0
  • Dün buldum içini karıştırırken bir araç yanaştı ve bizim o dedi aldı gitti :D

0|0
    0|0
  • paraya ne kadar ihityacım olursa olsun..o cüzdanın içinden beş kuruş dahi olsa almam..ne yapar eder sahibini bulmaya çalışırım haa bulamadım mı ,gider emniyete teslim ederim..belki onunda paraya ihtiyacı vardır nerden bileceksin..

0|0
    0|0
  • asla dönüp bakmam insanlara iyilikte yaramıyo bi kere iyilik yapim dedim emniyete götürdüm sahibi geldi içindeki para eksik bilmem ne diye gıdılandı o...çocuğu bi daha yolda görsem yapıştırır tekmeyi geçerim

0|0
    0|0
  • İcinde numara adres varsa sahbini ararim yoksa yapacak bisey yok inderegandi yapacaksin

0|1
    0|0
  • hemen parayı alıp meksikaya kaçarım

0|0
    0|0
  • cebime atarım salak cebinden düşürmeseydi biraz sorumlu olsun

0|0
    0|0
  • kafam güzelse alırım herkese alkol ısmarlarım :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...