Radyo dinlemeyi mi tercih edersiniz yoksa müzik arşivinizi mi?

Radyo mu dinlemeyi tercih edersiniz, yoksa "Benim müzik arşivim sağlam" diyenlerden misiniz?

• Radyo
    35% (97)43% (129)39% (226)Oy Ver
  • Dj benim !
    65% (181)57% (174)61% (355)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|2
163|302

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 301

• Genelde müzik dinlemiyorum.. Ama dinlersem de artık sadece youtube'dan. Eski best Fm dinleyişlerimiz kalmadı artık :)

2|0
    0|0
  • Müzik arşivim de var, dinlediğim radyoda. Hatta bazen istek parçalarda bulunuyorum.. Birde orada dinliyorum, dinletiyorum..

1|0
    0|0
  • 2 sene oncesine kadar 20.000 sarkilik arsivim vardi. Asla internetten muzik dinlemezdim, sevdigim her sarkiyi arsivime eklerdim. Ta ki laptop'umu yenileyene kadar. Eskisini bilgisayarciya verirken yedeklemesini istedigim dosyalar arasinda mp3'leri soylemeyi unuttum ve yeni bilgisayarimi aldigimda sarkilari goremeyince yikildim. O gun bugundur youtube'dan aciyorum sarkilari. Yollara falan dustugumde radyo kullaniyorum. JoyTurk Akustik en favori radyo kanalim.

1|0
    0|0
  • Ruh halim değişkin olduğu için ben dj oluyorum.
    Bülent Ersoy bu arada çok güzel sesi olduğu için, günde 5 öğün dinlerim.

3|1
    2|0
  • arşivi sürekli siliyorum, sıkıldıklarımı..

radyodan hoş bulduklarımı, KS deki tavsiyeleri felan

http://www.enyenimp3indir.org/

bu siteden indiriyorum, ardından arşive geçiyorum, sıkılınca tekrar ;)

0|0
    0|0
  • radyo ınan şu an bıle pc den radyo dınlıyorum dıger sayfada K S ye takılıyorum muzık eslıgınde cevap yazmak ınsanı daha relax yapıyor bence

1|0
    0|0
  • Radyo benim için bir Kaçış yolu takside serviste orda burada istemeden dinlediğim kulak misafiri Olduğum yayın grubudur. Keşke radyolarımız her zevki tatmin etse maalesef ki öyle olmuyor Tarkan'dan sonra nerdeyse Ajdar seviyesinde şarkılar hiç yakışı kalmıyor. Seviye nerden nereye, kulağında bir gururu var demi? müzik dinlemeye baya Özen gösteririm ardı arkasına gelecek müziklere bile dikkat ederim o Yüzden size bir sır vereyim Winamptaki unknown artist "benim" 😎

1|0
    0|0
  • Metro Fm Dinlerim Ara gaz =))

1|0
    0|0
  • Radyo çok çeneli ve reklamlı oluyor. Ayrıca istediğin şarkıyı seçemiyorum. Bu yüzden kendi müziklerimi açıyorum.

1|0
    0|0
  • ruh halime göre

1|0
    0|0
  • yolda radyo evde arsıvım

1|0
    0|0
  • Müzik arşivim yeterli...

1|0
    0|0
  • kelliğe son!
    5 kavanoz bal 100lira+digitürk paketi!
    eve gelen hırsız neyi çalmaz!
    tarzı reklamlara rağmen radyoya bağlıyız :/

1|0
    0|0
  • Sevdiğim radyo programları için radyo,
    müzik için değişiyor ama genelde fizy 45'likler ve kendi 90'lar listem <3

1|0
    0|0
  • Dj benim acikcasi :) pek radyo dinlemem

1|0
    0|0
  • böyle bir radyo olsaydı dinlerdim.https://www.youtube.com/watch?v=sVXNd7TG4_I

1|0
    0|0
  • Metro Fm aragaz dışında radyo dinlemem benim playlistim her daim güncel :)

1|0
    0|0
  • ikisinide yeri ayri bazen radyoda muzik dinlemek daha guzel gelir bana

1|0
    0|0
  • muzık arsıvım saglamdır .. dınledıgım tek radıo kanalı 93,7 radıo FG..

2|0
    0|0
  • artık aylık 9.90 tl gıbı komık para ıle müzik servis uyeliği var ve bu üyelik sayesinde dünyadaki tüm sanatçılara ve albumlerıne ulaşa bılıyorsunuz size sağladıgı avantaj hem resmi album dınlıyorsunuz hemde cd lojistik gıbı hepsını saklama problemınden kurtuluyorsunuz radyo da dınlenıle bılır ama sureklı reklam :)

1|0
    0|0
  • Değişken. İplerin benim elimde olmasını istediğim zamanlarda kendi arşivimden akışına bırakmak istediğimde radyo..

1|0
    0|0
  • radyo tabikide normal dinlediğin müzikleri her akşam dinlersin belirlidir ama bir iş yaparken radyodan bir damar çalar bir karadeniz çalar hay yavrum insanin içi neşelenir ilk önce kim vardi teknolojik olarak o daha iyidir yani eskiler :)

1|0
    0|0
  • Youtubedan dinlerim en azindan tik alsinlar xd
    Korsana HAYIR.

3|1
    4|1
  • Radyo dinlemeyi daha çok seviyorum fakat trans müzikleri, break beat tarzı müziklered açıyorum listemi tıngırdıyor gidiyorl.

1|0
    0|0
  • Radyo, Kontrolun bende olmasini sevmiyorum.

1|0
    0|0
  • Tabii ki de müzik arşivim 20.000 den fazla parça var. Müzik tarzım çok farklıdır ve insanlar beğenir.

1|0
    0|0
    • Çokmuş ya :)

• Çok işe yarıyo gercekten magazaların önünden gecerken icerde calan muzigi begendiysem bir on saniye durup muzigin ismini buluyorum geciyorum. Deli sanıcaklar beni :))

• Ben de senin gibiyim valla

• radyoda sevdiğim müziklere rastlamam çok zor çoğunlukla saçma salak müzikler çalıyor onun için müzik arşivim daha iyi

1|0
    0|0
  • Müzik arşivim hem kendi seçtiklerimi dinleye bilirsin hemde reklam dayatmasına düşmemiş olurum

1|0
    0|0
  • yolda otobüste radyo dinlemiyorum farkında olmadan kendimi programa kaptırıyorum. tabi araverdiklerinde cevredekilerin uzaylı görmüs gibi bkışları ile karsılasıyorum. bu yuzden coğunlukla arsiv :)

1|0
    0|0
  • Radyo'da ZKC'nin Matrax'ı varsa. En Kral Arşiv halt etmiş.

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    271

Kızlar Ne Diyor 163

• Radyonun değeri bir başkadır. Radyoyu sadece müzik dinlemek amaçlı algılamamalıyız. Çünkü radyo içinde şiirler, öyküler, haberler, radyo tiyatroları, sohbet programları da mevcuttur.

Televizyonun tüm zararından ziyade radyo sanın hayal dünyasını geliştirir. Dinleyeni yanı başına kilitleyip başka işler yapmaktan alıkoymaz. Televizyon gibi kültür asimile edici ve değerleri yozlaştırıcı yayınlar yapılmaz, yapılsa bile televizyon kadar direk bilinç altına hükmetmeyeceği için dinleyen kişi bunu kendi mantık süzgecinden geçirebilecek fırsatı bulur. Bu da tek ve yararlı sansür türüdür. Kişisel sansürdür.

Ayrıca unutmamak gerekir ki en uç nokta afet anında cep telefonları, sabit hatlar, televizyonlar, uydu sistemleri, internet hattı da dahil olmak üzere tüm iletişim kaynakları felç olabilirken en pratik ve zarar görmeyen sistem radyodur. Bunu savaşlarda, doğal afetlerde bir çok kez yaşadık.

1|0
    0|0
    • Ablacım sana radyonun faydalarını sormadım :) müzik dinlerken radyoyumu yoksa arşivimi kullanıyosun dedim eminmisin doğru soruyamı geldin :)

• Sorduğunuz soru anket formatında ancak seçeneklerin altında da ayrıca görüş belirtme kutucuğu var.

Bense radyoyu seçtikten sonra konuyla ilgili neden radyoyu seçtiğimi, ilgili olabilecek kişilere açıklama gereği duydum. Günümüzde %90'ı yasa dışı yollardan oluşturulan kişisel müzik dosyası arşivlerinden ziyade radyonun "sadece müzik dinleme aracı olmadığını" belirtmek yararlı olacaktır.

Özür dilerim. Bir dahaki sefer sizin sorunuza rastlarsam daha dikkatli olurum.

• Muzik arşivim elbette. Dinlediğim tarz müzikleri pek bulamam radyoda. Özel olarak seçtiğim müziklerim vardir arsivimde, onları dinlerim. Radyoyu da hiç dinlemiyor değilim ama :)

1|0
    0|0
  • Ruh halime bağlı olarak değişir ama sanırım müzik dinlemek istediğimde genelde kendi arşivimden dinlerim. Radyoyu coğunlukla Zeki Kayahan Coşkun'un programlarını dinlemek için kullanırım :-)
    Bkrz: Zekirdek ve Matraks <3

2|0
    0|0
  • kendi listemi. radyo dinlemiyorum

1|0
    0|0
  • gergedan boynuzu reklamı çıktı çıkalı radyoyla aramız iyi değil.

1|0
    0|0
  • Müzik arşivi

1|0
    0|0
  • dinlemiyorum. dinlersem radyo

1|0
    0|0
  • Dj benim !

1|0
    0|0
  • Radyo hayatta dinlemem. Müzik arşivim..

1|0
    0|0
  • Dj benim !

1|0
    0|0
  • Dolu bir arşivim var, lakin arada radyo dinliyorum.

1|1
    0|0
  • Sabah akşam Rock Fm dinliyorum. Hem sohbetler keyifli, hem müzikler güzel, hem de her şarkı ayrı bir sürpriz... :)

1|0
    0|0
  • yolda giderken radyo odada otururkensa dj benim :)

1|0
    0|0
  • Kendi arsivimi hicbirine degismem yillarin birikimi sonucta ve bir de radyoda araya reklamlar giriyor konusmacilar konuklar derken ne dinledigin karışıyor

1|0
    0|0
  • Aslında radyo diyebilirdim fakat telefonlarda radyo artık yavaş yavaş kalkmaya başladı. Benimkinde yok mesela. Bu yüzden arşiv.

1|0
    0|0
  • radyo dinlerim sevdiğim şarkılar çıkınca mutlu eder :)

1|0
    0|0
  • Arşivim sağlam

1|1
    0|0
  • Tabiiki müzik arşivi. Radyoda sürekli zap zap! Çok sıkıcı. İnternette tavsiye edilenleri indiririm, doldururum cdye, koyarım torpidoya. Miss :) Arabaya binince takarım, karışık dinlerim. Radyoya muhtaç kalırsam da number one :) Ama tercih belli :))

1|0
    0|0
  • Dj benim !!! Açılın l*n ...

1|0
    0|0
  • Radyo bana daha samimi gelir müzik arşivinde istediğin şarkıyı açıp dinlersin ama radyoda çalan müziklerin saatleri var dört gözle o saati beklemek ayrı bir keyif olsa gerek

2|0
    0|0
  • O an elimde hangisi varsa

1|0
    0|0
  • radyo dinlemeyen birinin arşivi dinleyeninkine göre mutlaka zayıf kalacaktır

1|0
    0|0
  • Müzik arşivim..:)

1|0
    0|0
  • radyo dinlerim müzik arşivime beğendiğimi eklerim

1|0
    0|0
  • Genelde radyo dinlerim. Hele hele bazı radyo programlarını dinlemek gerçekten çok zevkli :))

1|0
    0|0
  • Radyo arabada dinleerim sadece

1|0
    0|0
  • ilk başta müzik arşivimden dinliyorum sonra bazen sıkılıp değişik şarkılar keşfedebilmek adına radyo açıyorum :D

1|0
    0|0
  • Dj benim kanka ahahah

1|0
    0|0
  • Radyo dinlemeyi daha cok severim bilmedigim sarkilari duymus oluyorum. Ama artik radyolar bile ayni sarkilari gunde bin bes yuz kere caliyorlar o zamanlardada arsivden dinliyorum.

1|0
    0|0
  • kesinlikle müzik arşivimi çünkü benim sevdiğim tarzda müzikleri bir arada bulmak istiyorum peş peşe dinlemek istiyorum. radyoda ne gelecek bunun ardından diye düşünmek zor iş

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    133
Yükleniyor...