Bir yılda ortalama olarak kaç kitap okuyorsunuz? Sizce yeterli mi?

Ödev, proje, iş için zorunlu olmayan tamamen kişisel gelişiminiz için bir yılda tahmini olarak kaç kitap okuyorsunuz? Bu sayı yeterli mi?

0|0
15|25

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sene hedefim 3 ciltlik bir kitap serisi...
    İçinde ekonomi , felsefe , tarih , diyalektik , sosyoloji barındıran bir seri... Yeterli düzeyde kaliteli zaman ayırabilirsem bu seneye sığacaktır heralde.. Bu kitabı okuyabilmek için fazlaca okumak emeği verdim yıllar içinde... Heyecan var yani.

0|0
    0|0
    • kitabın adını alabilir miyim? çok merak ettim.

• valla şimdi siyaset okumak, düşünmek hakkındaki fikirlerimi burada yazmayım ama siyasi tarihten okumuşluğum var.

afili filintalar pek diz üstü değil ama işte internet üzerinden başladılar. onları takip ederim. bir de 2-3 yıl öncesine kadar sağlam "michael sikkofield" okuyucusu idim ama bıraktım. blogunu takip ederdim. cidden iyi yazardı. "angutyus" falan da severim. bazen dergilerde yazar, okurum ama dizüstü edebiyata para vermem.

• Anladım soyleyemediğin kısmı yazdım zaten :)

Dizüstü önerin var mı?

En İyi Kız Görüşü

• Nickin çok hoş. Ayrıca yılda 40-50 kitap okurum. Haftada bir kitap bitirmeye gayret ediyorum arada beyin sulanmasi yaşıyorum ama değer. Kitap fuarlari , sahaflar ve idefix indirim acisindan vazgecilmezlerim.

Reklam da yaptık

1|1
    0|0
    • senin adına baya sevindim. nickime de en yakınımdaki kitaba bakıp, birden karar verdim: varolmanın dayanılmaz hafifliği. teşekkürler. :)

• Rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 24

• Saymıyorum ki hiç. :)

1|0
    0|0
  • ortalama hiç...

0|0
    1|0
  • Bir yılda Okuduğum kitapları üst üste koysam bir insan boyunu geçer.

0|0
    0|0
  • Malum işler güçler derken ayda 1 kitap ancak bitirebiliyorum... aslına bakarsanız az ama tembellik yapıyoruz işte !

0|0
    0|0
  • Kardesim ve arkadaslarim benim yerime okuyorlar :) hiçe yakin bu üzücü :'( bence ama insan iki haftada bir kitap bitirse Tatli olur :)

0|0
    0|0
  • 3 bazen 4

0|0
    0|0
  • normalde yılda 8-10 tane okurdum ama 2013 temmuzunda internet bağlatınca okuma alışkanlığım köreldi. Yine de tekrar başlayasım var okumaya.

0|0
    0|0
  • 8 9 bence yeterli , öyle her kitabı okumam çünkü , kitaplarda kendimden birşeyler arıyorum genellikle , ya da macera ile beni sürüklemeli her sayfasını merak etmeliyim.

0|0
    0|0
  • En son lisede kitap okudum.

0|0
    0|0
  • 15 - 20 arası benim yılda. Teknik kitapları da eklersek 30 u geçiyor genelde.

0|0
    0|0
  • şu okuldur ödevdir felan doğru düzgün vakit bulunmuyorki ama bir oturuşta bir kitap bitiriyorum yeterli benim için

0|0
    0|0
  • sıfır sıfır sıfr

0|0
    0|0
  • 4-5 ya da 6

0|0
    0|0
  • Haftada 1 kitap okurum en az.

0|0
    0|0
  • 3 kitap okuyorum. Yeterli değil.

0|0
    0|0
  • Yazin 3 4 kitap bitirdim
    Okul olunca icimden gelmiyor okumak:)

0|0
    0|0
  • 6 yı gecmiyo

0|0
    0|0
  • 10 veya 8

0|0
    0|0
  • 40 vardır en az

0|0
    0|0
  • 15-20 arası

0|0
    0|0
  • 0 ve bana yetiyor

1|0
    0|0
  • Şimdi 4 ayda bitirdiğim kitap sayısına baktım 26 kitap bitirmişim. Bunda yılda 78 eder

0|0
    0|0
  • Malesef 2 tane okuyorum

0|0
    0|0
  • Hiç okumuyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Saymdm ama her ay 3 kitao falan okul oldgndan dolai cok fazla okuamiorm bana yeterli gelio

0|0
    0|0
  • geçen yıl 43 tane okumuşum

0|0
    0|0
  • Bazen 5 Bazen 10 yaşadığım dönemin yoğunluğuna göre değişir.

0|0
    0|0
  • Olay örgüsü içeren kitaplar okumadığım için aynı anda 3-5 kitap okuduğum oluyor. İlgili olduğum bölümü okuyup diğer kısımları atlayabiliyorum da.

O sebeple net bir şey diyemem.

0|0
    0|0
  • 3-4 max sinavlarim olsa bile 5 gunde bir kitap bitirme hedefim var hatta cok sardiysa bir gunde bile bitiyor gece uyumuyorum bazen 😂 sevgili derdim falan da yok tek yaptigim kitap manga bitirip Lol oynamak 😅

0|0
    0|0
  • Ortalama 1 kitap okuyorum

0|0
    0|0
  • 3 günde bir kitap bitiririm mutlaka , surukleyiciyse 1 gune dusebiliyom gunde ortalama 300 sayfa okuyabiliyorum ama rahatsam

0|0
    0|0
    • baya iddialı rakamlar. umarım kendine faydası da oluyordur. :)

• Sadece hizli okuma ve konusma yonunden faydasi oldu :D Cogu kitabi hatrlamiyorum ama hepsi karisiyo artik kafamda tum karakterler :D

• 10'u geçiyor olabilir. Ya da 10 olabilir...

0|0
    0|0
  • Ayda minimum 3 4 kitap bitiriyorum 3u baz alirsam 36 kitap eder :))

0|0
    0|0
  • Ay da 4 kitap filan okuyorum 48 eder bu da. Bazen deli gibi kitabi bir anda bitiriyorum sonra okumak icimden gelmiyo bu konu da biraz dengesizlik yaşıyorum

0|0
    0|0
    • sanırım bu konuda yalnız değilsin. :) sürükleyicilik buna deniyor.

• aynı şekilde. esere, yazara saygısızlık algılıyorum.

• Kesinlikle bu yuzden okuyacagim kitaplar da cok secici oluyorum sonra okumak zorunda kalmamak icin

• Hiç sayma fırsatım olmadı ama elimden geldiğince okurum :ddd

0|0
    0|0
  • 3 gunde 1 roman okuyorum bazen daha fazla okudugum oluyo

0|0
    0|0
  • gecen yıl 14 kitap okumustum bu yıl 2 ilerleyen zamanlarda artar

0|0
    0|0
  • 200 e yakindr. Bnce yeterlii

0|0
    0|0
    • Yuh kaç sayfa demedi ;)
      Sen bizi kültürünle döven
      ben üni son sınıfa kadar 200 kitap görmedim
      ezildim

• Sallamayın kardeşim... Bu da iyi oldu ha...

• Biraz arastir bnce ufkun acilir

Yükleniyor...