“Hayatın anlamı nedir?” dışında herhangi bir sorunun cevabını bulabilecek olsanız, bu soru ne olurdu?

özellikle şu hayatın anlamını bilen bir adım öne çıksın lütfen:)

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ben hayatın anlamını bildiğimi düşünüyorum:

Hayatın anlamı yaşamaktır ve her şey bir andan ibaret olduğu için anı yaşamaktır da diyebiliriz. Planlar yaparak hayatı yaşamamayız çünkü asla planlarımıza göre gitmez hayat. Tamam ufak tefek şeyler düşünülebilir ama bilinmezlikle ilgili bir plan yapılamaz. Olsa olsa hedef belirlenebilir. Hayatın değerini ona verdiğimiz anlam ile ölçüyoruz ama bence çok da doğru bir iş yapmıyoruz çünkü bu bizi şartlandırıp zora sokuyor. Aynen Abdulgaffar El Hayati üstadın söylediği gibi: "Kişi bazen (kendi) "hayatın (ın) anlamı" nın altında kalır, ezilir. Bu noktada suç ne "hayat"ın ne de "anlam"ındır. Tümüyle kişinindir. Zira kişi kendini kendi yarattığı "şey"e, "hayatın anlamı"na kurban etmiştir."Hayat bir şekilde akar ve yolunu bulur ve biz onu kendimize göre şekillendirmeliyiz, kendimizi ona göre değil.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurtamı tavuktan çıkar?
    Şimdi cevabı söylüyorum. Yumurta tavuktan çıkar ama tavuk yumurtadan çıkmaz. Çünkü yumurtadan civciv çıkar ve cinsiyeti belli değiildir. Horoz da olabilir. Ama kesin birşey olarak tavuktan yumurta çıkıyor.
    Teşekkürler eig için.

1|0
    0|0
  • İki kelimeyle ozetleyemezsin illede bir soru istiyorsan şuna cevap ver bu yazıyı okuduğunda hakkımda ne düşündün :)

1|0
    0|0
  • Bir insan en fazla kac gun uykusuz durabilir?

1|0
    0|0
  • Durduğu yerde kaybolan eşyalara ne olduğunu sorarım.
    Kulaklık çantanın içinde kimse çantayı kullanmıyorsa o kulaklık nasıl kayboluyor.

1|0
    0|0
  • hayatın önemi anlamı sevmek ve kavuşmak hayat sevinçe güzel...

1|0
    0|0
  • Uzay sonsuzmu

1|0
    0|0
  • Hayatın anlamı sen hayata nasıl bir anlam yüklersen senin için odur. Ben kendi hayatıma iş yaşamı ve kaliteli prestijli bir yaşam yükledim. Ne aşk yükledim ve ne sevgi
    mutlu muyum? mutluyum.

0|0
    0|0
  • kaç para ulan bir hayatın anlamı. hayatın anlamı diye bir şey yoktur.

0|0
    0|0
  • Herhalde sana söylemezdim

0|0
    0|0
  • Kadinlar ne ister?

0|0
    0|0
    • bilemedim şimdi gelir uzman kişiler onlara sorayım ben bir bunu

Kızlar Ne Diyor 5

• Soruyu anlamadim.

1|0
    0|0
  • "Insanlar neden bu kadar bencil?" olabilir...

1|0
    0|1
  • Ben kimim?

1|0
    0|0
  • Hayatin anlamı hayatin anlamini bulmaya calismak olsa gerek

1|0
    0|0
  • Hayat yaşayıp ibret alıp sınavını geçmeye çalışmaktır benim için.

1|0
    0|0
Yükleniyor...