Dünya kelimesinin Türkçesi nedir?

Biliyorum başta bu ne saçma soru Dünya zaten Türkçe diyenleriniz olacak ama Dünya kelimesi bize Araplardan geçmiş.
Lütfen internetten araştırmayın zaten bulamazsınız :)

Güncellemeler:
Biliyorum bir dilin gücü bir dili nasıl yuttuğuyla ölçülür türkülerimize bile dünya kelimesi geçmişken buna Arapça demek olmaz ki sen beni anlamamışsın Dünyadan önceki kelime neydi dedim ben şimdi anladın mı?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• O zaman merhaba nın da türkçesini söyle kitap ın türkçesini söyle her kelimenin türkçesi olduğunu mu sanıyorsun türkçeye geçmek demek türkçe olarak kullanmak tdk nin kabul etmesi demek arapçadan türkçeye geçmiş yani türkçe sayılmakta demem sen de biraz daha fazla yap interetteki arastırmanı

0|0
    0|0
    • Ne sert çıkıyorsun ben sadece dünya kelimesinden önce kullanılan kelimeyi sordum abartma

• Mal l*n bu boş yere gaza geldi

• earth diyek o zaman. nasılsa türkçe değilmiş hiçbiri

0|0
    0|0
    • Tek tek hepinize açıklama mı yapayım dur soruyu güncelliyeyim

Erkekler Ne Diyor 4

• Ohoo bu mantıkda düşüneceksek türkçe zaten toplama bir dil. Arapça farsça ibranice latince fransizca ingilizce kelimeleri türkçeden çıkarsak pek birsey kalmaz. Kokeni arapca olabilir a nihayetinde Türkçeye de yerleşmiş. Türkçe demekte de bir sıkıntı yok

0|0
    0|0
    • Biliyorum bir dilin gücü bir dili nasıl yuttuğuyla ölçülür türkülerimize bile dünya kelimesi geçmişken buna Arapça demek olmaz ki sen beni anlamamışsın Dünyadan önceki kelime neydi dedim ben şimdi anladın mı?

• Dunya kelimesinin turkce sini sormuşsun cevirme bosuna. Eskisi yenisi falan yazmıyor soruda. Yoğurt kelimesi bizden gelme ama git bir ingilize söyle bakalım sizin dilindeki Yoghurt aslında türkçe diye. Sana bir tarafiyla güler. SAÇMA SORU

• cihan galiba

0|1
    0|0
  • World.

0|0
    0|0
  • Yerküre.

0|0
    0|0
    • Yok değil ayrıca niye gizlendin ki :)

Yükleniyor...