Evrim teorisine göre hücreler neden dile ihtiyaç duymuştur?

Yorumlarınızı hakaret içermeden yazarsanız sevinirim.

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Evrim teorisi kabul edilir ya da edilmez bilimsel alanda tartışılan ve şuanlık kabul gören bir teoridir.
    Bilimsel tartışmalarda neden? sorusu sorulmaz.
    Neden dile ihtiyaç duyulmuştur sorusu bilimin konusu değildir.
    Bilim, Dil nasıl oluştu nasıl değişti ne işe yarayabilir gibi konuları ele alır.

Çeşitli teoriler ile nedenler sorgulanabilir ancak bunlar bilimsel çalışmalar değildir.
    Yani temel olarak evrim teorisini destekleyen birisine bu soruyu sormak abest ile iştaldir.
    Hele hele karşındakinin şundan bundan diye yanıt vermesi daha vahimdir.

Evrim teorisini kabul etmiyorum ancak bilim dünyasında yer alan teorileri bilimsel yöntemlerle tartıp buna göre kabul edip etmemek gerekir.

Karşı çıktığın konu bilimsel bir teori ise bilimin kabul ettiği yöntemlerle eleştiri getirmen gerekir.

0|0
    0|1
    • Evrim Teorisi için kesinlik kimse ön göremez!

• Bu söylem ne kadar bilimsel?

• İnsanın ilk halinin sadece çeşitli elementlerin elektriksel yük altında milyarlarca yıl önce tepkimeye girerek oluştuğunu söylemek ne kadar gerçekse benim söylediğimde o kadar gerçek. Evrim teorisi kesinlik sağlıyor benim söylediğim durum için? Hayır, sadece öngörü...

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• Canlılar rekabet sonucu hayatta kalma zorunluluğu ile kompleksleştikçe mevcut sistemleri de gelişme göstermiştir, başta sindirim ve boşaltım için tek bir açıklık varken bu zaman içerisin de önce bu iki görevi üstlenen iki ayrı açıklık oluşmuş daha sonra ise besin alımının yapıldığı açıklıkta sindirimi kolaylaştırmak için dişler, dil ve tükürük bezleri oluşmuştur, yani dil besinin daha hızlı ve verimli sindirimine yardımcı olmak üzere oluşan birkaç yapıdan biridir

0|0
    0|0
    • Yani ilk olarak o zaman besinler mi oluştu yer yüzünde insandan önce?

• Evet canlılardan önce cansız maddeler vardı dünya üzerinde besinler de buna dahil

• Dil sadece iletişim yolu. Dokunmaktan farkı yok. Yani senin kafanın içerisinde oluşturduğun, aslında soyut olan ama senin somutlaştırdığın bir şey.. Ki bu sorun devasa evrendeki nokta kadar yer kaplamayan insanlar için geçerli. Onun dışında konu bile değil.

1|1
    0|0
    • Nasıl yani anlayamadım. İnsan çoğalırken dişiye muhtaç değil mi? Açıklarsan sevinirim ne demek istediğini. :D Bide yani neden evrimleşmede dişilik erkeklik ortaya çıkmış? Bence bölünerek çoğalmak daha basit hücreler için. Dişilik ve erkeklik rastgele olarak mı ortaya çıkmış?

• Bunu geç gördüm kusura bakma :D İnsan çoğalmak için birbirine muhtaç onu demek istedim. Yani erkek olmazsa dişi dişi olmazsa erkek olmaz. Ha kendi çocuğumuzu kendimiz yapabilseydik hergün sırf zevk için veya hatayla hamile kalacakları düşün :D Zaten sorunun cevabını bulmuş olacaksın :D

• Sevişmek için :D:D kızma hakaret yok çok saçma ama besinlerin zararlı zararsız olduğunu ayırt etmek için olabilir

0|0
    0|0
  • Evrim olmadigi icin

0|0
    0|1
  • Dilli kaşarı sevdikleri için

0|0
    0|0
  • neden

0|0
    0|0
Yükleniyor...